Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kyselina a její vlastnosti

Zdravím,

chci se zeptat. Pokud na své oblečení někdo nešikovně vylije trochu kyseliny (třeba chlorovodíkové) a ta se zažere do látky a proděraví ji, je kyselina po pár dnech stále na oblečení nebezpečná?

A doplňující - pokud se oblečení vypere, také ztrácí kyselina své vlastnosti? A obecně kyselina ztrácí s odstupem své vlastnosti, nebo může škodit na kůži i po nějaké době?

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Trochu moc laický dotaz. Když se poliješ kyselinou, nebudeš to snad dál nosit na sobě nebo si to děr… nový
Karel04 26.06.2021 08:20
Karel04
Když se poliješ kyselinou, nebudeš to snad dál nosit na sobě nebo si to děravé oblečení s kyselinou… nový
HPET 26.06.2021 08:38
HPET
Diry jsou lonska moda, nejdes s nejmodernejsimi trendy https://www.thisiswhyimbroke.com/uk/pee-poo-g… nový
Dwane Dibbley 26.06.2021 08:45
Dwane Dibbley
Ha Ha :-D Takze staci spat par dni venku, zalizt do sipku co mi roztrha hadry se vysrat aniz bych si… nový
HPET 26.06.2021 08:46
HPET
Já furt prorokuju, že když už byly v módě džíny ošoupaný, teď roztrhaný, tak musí přijít doba, kdy b… nový
Prasak 26.06.2021 11:14
Prasak
Ale posraný a pochcaný jsou ještě vyšší level. Toho bych se dožít nepotřeboval. ]:) nový
mif 26.06.2021 13:14
mif
Tiež mi príde že dnešná móda je na hlavu a čím viac nechutne vyzeráš tým akože "lepšie"... chlapy no… nový
Ale 26.06.2021 13:31
Ale
Souhlasím. Nejsem přítelem kváder /aka mafián/, ale nějaké dekórum by se udržet mohlo. Proč ženské n… nový
mif 26.06.2021 13:45
mif
No ja minule videl takú vyfarbenú hlavu že som si to pomýlil s prachovkov... piercingy čím viac tým… nový
Ale 26.06.2021 13:49
Ale
Přesně. Propíchané jak indián, na palici něco mezi prachovkou a mrtvým potkanem. Jsou to ještě cérky… nový
mif 26.06.2021 14:37
mif
Najhoršie je práve že sa to nepáči zrejme ani im samým ale robia to len preto že "je to in", "chcú s… nový
Ale 26.06.2021 14:54
Ale
Vlevo je triko socky, vpravo zámožnějšího vola. :-D Vím, že je to stejný člověk. poslední
IQ37 26.06.2021 16:04
IQ37
Oblečení politý kyselinou se bude i po vyprání rozpadat, protože napadená místa budou výrazně oslabe… nový
Prasak 26.06.2021 11:16
Prasak

Trochu moc laický dotaz. Když se poliješ kyselinou, nebudeš to snad dál nosit na sobě nebo si to děravé oblečení s kyselinou neoblékneš bez vyprání znova. A kůži je třeba ihned omýt vodou nebo zneutralizovat třeba slabým roztokem sody nebo jedlé sody. Takže kyselina po nějaké době na kůži škodit nebude, pokud jsi ji opláchnul nebo sis na sebe nevzal to rozleptané oblečení znova.
Vypráním nebo prostým namočením oblečení se kyselina pochopitelně vyplaví a hlavně naředí, takže třeba 100 ml kyseliny + 10 litrů vody ji naředí 1000x, tj. na nějakých 0,036%. To je 220x slabší než třeba kuchyňský ocet.
A to děravé oblečení budeš po vyprání dál nosit? Nevím, jestli se ptáš jen teoreticky nebo se ti to stalo, ale snad už jsi tu kůži omyl a oblečení namočil nebo stále politý čekáš na nějaké rady?:x:
edit- Minule jsi řešil louh, tak teď na sobě zkoušíš kyseliny?:-D :
https://debaty.net/discussions/3052349-poziti-maleho-mnozstvi-louhu
https://debaty.net/discussions/3060614-hydroxid-sodny-louh-a-jeho-reakce-po-zaschnuti

Když se poliješ kyselinou, nebudeš to snad dál nosit na sobě nebo si to děravé oblečení s kyselinou neoblékneš

To je dnes v mode, i kdyz kupuju chleba tak se mi zda ze jsou v nem cim dal vetsi diry.
Kdyz jsem mel na tricku dirku, mama me sekyrovalo ze chodim jak buran, pritom jsem jen predbehl v mode dobu.
[tee-shirt-balmain-trous.jpg]
PS: Jestli si dobre vzpominam na vyucovani chemie ucitelky ktere se pres tricko rysovali bradavky spicatych dvojek, staci pouzit cokoliv zasaditeho, nebo pri pouziti kyselin pouzit adekvatni ochranu.

Tiež mi príde že dnešná móda je na hlavu a čím viac nechutne vyzeráš tým akože "lepšie"... chlapy nosia už náušnice dobre že nie kruhy, ženy monterky, všetko potrhané a teraz navyše "osraté", vlasy pol gebule oholená, polovica zarastená a ideálne do dúhova vyfarbená,... Som zvedavý čo bude ďalšie, možno príde aj móda kedy chytíme kukanádopu (smetiak), otočíme naopak, vyrežeme dieru a dáme si to na seba... Ja sa už módy nedržím, pretože je to fakt nechutné a ja si radšej oblečiem čo sa mne páči.

Souhlasím. Nejsem přítelem kváder /aka mafián/, ale nějaké dekórum by se udržet mohlo. Proč ženské nosí gatě, když v sukních /šatech/ vypadají o několik řádů lépe? Proč si barví lebku zeleně/červeně, když jejich původní vlásky jsou tak sexy? Nevím. Ale su starý a hodně věcí v této divné době nechápu.

No ja minule videl takú vyfarbenú hlavu že som si to pomýlil s prachovkov... piercingy čím viac tým viac adidas, že mám pocit že keď sa bozkávam alebo to šukám tak je to stejný zážitok ako bozkávať či šukať robota Atlasa od Boston Dynamics, a dobre že si piercing nedajú aj na koleno (nikdy som nechápal kto čo v tom vidí, však je to hnusné, zdravotne nebezpečné (narušuješ si nervové zakončenia, spôsobuješ lokálne zápaly etc), niekedy aj bolestivé, a je to neprirodzené,... a oblečenie či obuv nemá zmysel rozoberať, pomaly aj do práce chodia s obuvou horšou než čo idú češi s ponožkami v sandáloch... dokonca je nejaká obuv bez podrážky, teda len boky.

Najhoršie je práve že sa to nepáči zrejme ani im samým ale robia to len preto že "je to in", "chcú sa predvádzať" či "akože kamoši a kamošky a všetci z 'gangu' to tak robia, tak majú, musím aj ja" alebo "musím 'svietiť' a byť najviditeľnejší a najviac do oka bijúci"...

a to je jedno či ženy či muži, skoro všetci v "novej dobe" sú taký, opičiť sa ako blbci, smutné...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...