Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tornádo

K situaci netřeba nic dodávat, informací je všude plno..

U nás začala silná bouřka kolem osmé večer. Klasika: vypnutí počítačů, kontrola zavření oken. Pak se objevily rány do střechy a střešních oken, takže kroupy. Okna i střecha to přečkaly bez poškození. Za 15 minut bylo po všem. Vylezl jsem na dvůr a donesl manželce největší kroupu na vyfocení (viz příloha). Tohle je velikost kroupy minimálně 10 minut po dopadu..

Za cca půl hodiny přiletěla další bouřka s kroupami, naštěstí menšími. Někdy kolem půl desáté jsme zapnuli počítače a až tehdy zjišťujeme, že tornádo prošlo před chvíli jen těsně kolem nás ("přes pole" vedlejší dědina je jak po bombardování). U nás přitom ani nějak nefoukalo, jen bouřka s krupobitím.

Ráno jsem byl na latifundiích, moc starostí se sklizní letos mít nebudeme. Což je s ohledem na situaci v okolí zcela zanedbatelné.
A také jsem zjistil, že nám kroupy rozsekaly "ondulín" (stříšku z vlnitého průhledného plastu) nad jednou terasou.

--
Hned ráno mi psal "skoro-soused" Touchwood, jestli nepotřebujeme pomoc, naštěstí ne. Tímto mu i veřejně děkuji za nabídku.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Přesně to co jsem předpokládal. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/statni-fond-podpory-investic-vr…
nerady 14.07.2021 07:51
nerady
Ano, je to bordel. Místo aby energii vložil do zajištění bydlení, budeš bojovat s byrokracií Státní…
Jan Fiala 14.07.2021 08:25
Jan Fiala
Vše souvisí se vším. Všude vykukují vykukové, spekulanti, podvodníci, stát (úředníci) se musí bránit…
L-Core 14.07.2021 09:00
L-Core
Já chápu, že jsou podmínky pro udělení. Ale i přes to, že tam byli lidi přímo z fondu, pomohli jim s…
Jan Fiala 14.07.2021 11:09
Jan Fiala
Další hřebíček do rakve - pomoc státu. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nezkolaudovane-stavby-znic…
nerady 16.07.2021 07:57
nerady
Máš nezkolaudovanou novostavbu, kterou ještě nemáš pojištěnou a přišel jsi o ni. Stát pomoc přehodí…
Jan Fiala 16.07.2021 08:07
Jan Fiala
Neziskovky (blíže nespecifikované) mají k dispozici takové objemy peněz a odborníky, kteří posoudí n…
IQ37 16.07.2021 08:47
IQ37
Promiň, myslel jsem to tak, že škody budou zaplacené ze sbírek - pro ty lidi je to jediná možnost.
Jan Fiala 16.07.2021 09:30
Jan Fiala
Majitele takových staveb odkazuje na neziskové a charitativní organizace, případně mají jednat s ban… poslední
IQ37 16.07.2021 11:51
IQ37

Ano, je to bordel. Místo aby energii vložil do zajištění bydlení, budeš bojovat s byrokracií

Státní fond podpory investic, který z něj peníze rozděluje, vyslal hned po tragédii své pracovníky přímo na místo. Ani to nepomohlo: ze 759 žádostí o dotaci pošle fond 90 procent zpět na Moravu.

„Nemovitost nabyli po sňatku, takže každému z nich přísluší padesát procent, je to společný majetek,“ upřesňuje mluvčí, podle které komplikace způsobila například situace, kdy žádost přinesla manželka, když byl její muž na stavbě. Žádost o dotaci tak není úplná.

Vše souvisí se vším. Všude vykukují vykukové, spekulanti, podvodníci, stát (úředníci) se musí bránit, aby je později nepopotahovali, že někomu něco přihráli neoprávněně. Však těch ROP kauz už bylo…
Není to fatální, prostě to doplní a dotaci dostanou. Když je někde napsáno, že musíš předložit a, b, c, nelze cokoliv z toho odpustit. Respektive lze, ale nemusí se to pak vyplatit.

Ale je jasné, že to nakrkne.

Já chápu, že jsou podmínky pro udělení. Ale i přes to, že tam byli lidi přímo z fondu, pomohli jim s vyplněním a určitě jim řekli, co je třeba doložit fond vrátil 90% žádostí? Pak je někde něco shnilého.

Neřeším hyeny, které se chtějí přiživit. To, že si někteří chodili do skladu pro humanitární pomoc, aniž by to potřebovali je věc obce. V obci se většina lidí zná, takže není problém odfiltrovat ty, co to potřebují a nepotřebují.

Majitele takových staveb odkazuje na neziskové a charitativní organizace, případně mají jednat s bankami, u kterých mají hypotéky.

dorovnají to podle Dostálové neziskové organizace

Jenže ona to vyslovila - podle článku - i Dostálová. Proto mě to zarazilo.
Od státu tihle lidé nedostanou nic?
Ta logika - zkolaudovaný - nezkolaudovaný - barák je prasečí logika.
Škoda přece vznikla nezaviněně v obou případech.

Zajímalo by mě, na jakou částku by dosáhli ti případně pojištění klienti pojišťoven.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru