Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tornádo

K situaci netřeba nic dodávat, informací je všude plno..

U nás začala silná bouřka kolem osmé večer. Klasika: vypnutí počítačů, kontrola zavření oken. Pak se objevily rány do střechy a střešních oken, takže kroupy. Okna i střecha to přečkaly bez poškození. Za 15 minut bylo po všem. Vylezl jsem na dvůr a donesl manželce největší kroupu na vyfocení (viz příloha). Tohle je velikost kroupy minimálně 10 minut po dopadu..

Za cca půl hodiny přiletěla další bouřka s kroupami, naštěstí menšími. Někdy kolem půl desáté jsme zapnuli počítače a až tehdy zjišťujeme, že tornádo prošlo před chvíli jen těsně kolem nás ("přes pole" vedlejší dědina je jak po bombardování). U nás přitom ani nějak nefoukalo, jen bouřka s krupobitím.

Ráno jsem byl na latifundiích, moc starostí se sklizní letos mít nebudeme. Což je s ohledem na situaci v okolí zcela zanedbatelné.
A také jsem zjistil, že nám kroupy rozsekaly "ondulín" (stříšku z vlnitého průhledného plastu) nad jednou terasou.

--
Hned ráno mi psal "skoro-soused" Touchwood, jestli nepotřebujeme pomoc, naštěstí ne. Tímto mu i veřejně děkuji za nabídku.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat