Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Fanoušci, milovníci kopané nebo náhodilí diváci - jak se vám líbí dosavadní průběh fotbalového EURA?

Jak se vám líbí projev českého týmu v čele s Schickem?
Který tým vás příjemně překvapil, který naopak zklamal?
Je něco (zápas třeba), co byste vyzdvihli?
A co říkáte na již zprofanované poklekávání, ke kterému se uchylují některé týmy?

Já vykopnu - projev zatím celkem dobrý, ačkoliv jsme měli taky štěstí.
Líbí se mi hra Itálie, hraje velmi dobře a jako jeden z mála týmů zápasy opepřuje brankami.
Naopak zklamání vidím v Anglii a Španělsku, nekoukatelný fotbal.
Líbil se mi zápas Německo vs. Portugalsko a obecně italské zápasy.
Myslím, že politika ale do sportu nepatří a UEFA mi přijde chaotická v posuzování.

Jaký názor máte vy?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Smečka namakaných chlapů bere nehorázné peníze za 90 minut kopání do balónu, z nichž 85 minut tvoří…
Moas 22.06.2021 20:22
Moas
Namakanych? 90 minut kopani? Vetsina atletu je namakanejsi nez ty primadony na trave. Nekteri si kop…
Dwane Dibbley 26.06.2021 12:31
Dwane Dibbley
Zkus se někdy podívat na statistiky, kolik toho hráči za 90 minut naběhají. A jak píše RedMax - nabě…
Zdenál 28.06.2021 07:59
Zdenál
10km za 90 minut mas 6,7km/h. To je pro me chuze. Pokud vemes v uvahu obcasny rychlejsi pohyb, vetsi… nový
Dwane Dibbley 28.06.2021 21:21
Dwane Dibbley
Sleduji euro a fotbal sleduji už nějaký ten pátek, nicméně pomalu, ale jistě mě to přestává bavit a…
Al Capone 26.06.2021 12:21
Al Capone
Co je to VAR?
L-Core 28.06.2021 20:13
L-Core
https://cs.wikipedia.org/wiki/Video_asistent_rozhod%C4%8D%C3%ADho nový
Al Capone 28.06.2021 21:03
Al Capone
Ale to přece nemusí být špatné, ne? Když se zabrání přehlédnutí či chybám rozhodčího… Čím více subje… nový
L-Core 28.06.2021 21:53
L-Core
Na papíře to zní dobře, ale realita je jiná. Jednou var dá hlavnímu sudímu pokyn ať se na něco podív… nový
Al Capone 28.06.2021 22:01
Al Capone
Takze lepsi kontrola pravidel je spatna? nový
Dwane Dibbley 28.06.2021 22:24
Dwane Dibbley
Já bych ty rozhodčí zrušil úplně, furt jen pískaj a přerušujou hru, kdo má na to koukat. nový
Moas 29.06.2021 05:49
Moas
Ale ono to neni lepsi. nový
Al Capone 29.06.2021 09:55
Al Capone
Muzes tu myslenku nejak rozvinout? Podle te wikipedie to vypada, ze to slouzi k lepsi hre podle prav… nový
Dwane Dibbley 29.06.2021 15:56
Dwane Dibbley
Ale ja to vyse napsal jak to chodi. A s videem se nic nezmenilo, jen se hra zdrzuje, nic vic. nový
Al Capone 29.06.2021 20:14
Al Capone
Tak jestli to je cely, tak to porad nechapu. Je snad lepsi, kdyz se treba uzna gol ktery je podle pr… nový
Dwane Dibbley 29.06.2021 21:39
Dwane Dibbley
Ale to se deje i s videem. nový
Al Capone 29.06.2021 21:58
Al Capone
Jsem sice zastáncem VARu, ale dost často se to s ním přehání. Rozhovor s jedním rozhodčím - VAR? Veř… nový
Zdenál 30.06.2021 08:05
Zdenál
Taky nechápu, co jim vadí na Neuerově duhové pásce. Němci mají tradici v nošení pásek na pažích a ta… nový
Moas 30.06.2021 05:38
Moas
Včerejší osmifinálové zápasy byly vynikající reklamou na fotbal: 14 gólů ve dvou zápasech (včetně je… nový
Zdenál 29.06.2021 08:04
Zdenál
Tak jo, tohle me dostalo. Ten fotbal je uzasnej. Korunu tomu nasadilo i jeho jmeno - Immobile. https… nový
Dwane Dibbley 03.07.2021 19:26
Dwane Dibbley
Za tohle by měli dostávat distanc na půl roku. nový
Moas 03.07.2021 21:04
Moas
To ne, na co bych pak koukal. Tohle je jedine co na fotbale shledavam zabavne. https://www.youtube.c… nový
Dwane Dibbley 03.07.2021 21:20
Dwane Dibbley
:-D Šulini to sou. nový
Moas 07.07.2021 08:08
Moas
problem je ten, ze je to takticka vyhoda pre dane muzstvo, vyzera to trapne, ale ma to svoj zmysel,… nový
fallon 07.07.2021 08:39
fallon
Jedem domů. nový
Cat 03.07.2021 20:49
Cat
Zastanci VARu, co rikate na vcerejsi zapas Anglie x Dansko? To byl hnus. Holt rozkaz znel jasne. nový
Al Capone 08.07.2021 07:06
Al Capone
zapas taliansko - anglicko je prestiznejsi, preda viac listkov a piva ako zapas taliansko - dansko,… nový
fallon 08.07.2021 08:34
fallon
Ano, to je právě případ, kdy i já - zastánce VARu - o něm silně pochybuji. Nedokážu pochopit, proč r… nový
Zdenál 08.07.2021 09:01
Zdenál
Fakt doufam, ze to Italove zvladnou. Takhle nesympatickou repre jako je nynejsi Anglie aby clovek po… nový
Al Capone 08.07.2021 09:21
Al Capone
Šmejdi. Jako by jim nestačilo bučet při hymně Dánska - Dánského brankáře Schmeichela při penaltě Kan… nový
Zdenál 08.07.2021 10:36
Zdenál
Tak to jsou klasičtí britové. Dělají ze sebe bůhvíco, ale jsou to jen sráči. Stačí se podívat jak ji… nový
Al Capone 08.07.2021 15:44
Al Capone
Inu fotbal spojuje. Teď všichni lidi na světě fandí ve finále Itálii. nový
Moas 09.07.2021 06:23
Moas
Tak dneska to skončí, snad dobro z Itálie porazí ten hnusný Anglický Mordor. Forza Italia!!! nový
Al Capone 11.07.2021 10:51
Al Capone
Schickův gól vyhrál anketu o nejhezčí branku na Euro 2021 ... Oznámila to dnes UEFA, na jejímž webu… poslední
Zdenál 15.07.2021 12:21
Zdenál

Zkus se někdy podívat na statistiky, kolik toho hráči za 90 minut naběhají.
A jak píše RedMax - naběhat během zápasu 10 i více km, část z toho jako sprinty na 30 - 80 m, je fakt dost náročný.

Za postup přes Nizozemce našim tleskám (věřil jsem, že je porazí), ale teď si myslím, že nás Dánové zastaví. Navíc se díky idiotské UEFA hraje v Baku, to taky nepřidá...

Sleduji euro a fotbal sleduji už nějaký ten pátek, nicméně pomalu, ale jistě mě to přestává bavit a to z několika důvodů.

Jako první je UEFA. Organizace které tvrdí, že politika do sportu nepatří, ale takové poklekávání nevadí, ale Neuer nemůže mít duhovou pásku na podporu LGBT lidí.
Kauza Kúdela, tam myslím, že není co dodávat.
Většina týmů hraje úplně stejně, mizí rukopis týmů a hlavně to jde vidět u repre. Kde jsou ty časy kdy Brazilci hráli opravdu krásný fotbal, Angličani nakopávanou, Italové to svoje catenaccio.
Změna pravidel u LM. Více týmů, zrušení pravidla o venkovních gólech.
A největší hřebíček do rakve fotbalu vidím ve VARu. VAR ničí fotbal, ničí radost z gólu.

Na papíře to zní dobře, ale realita je jiná. Jednou var dá hlavnímu sudímu pokyn ať se na něco podívá, někdy ne, někdy zas stačí milimetrový ofsajd a gól neplatí, někdy stačí sebemenší kontakt a je penalta. Kontroverze zůstávají, jen ta radost z gólů už není spontánní když nikdy nevíš jestli gól bude platit nebo ne.

Jsem sice zastáncem VARu, ale dost často se to s ním přehání. Rozhovor s jedním rozhodčím - VAR? Veřejnost má jiné požadavky, než ke kterému je skutečně určen, míní Paták:

Otázka: Jedním z hlavních témat fotbalových fanoušků je VAR. V čem je jeho největší problém? Proč podle vás vyvolává tolik negativních reakcí?
Odpověď: Podle mého názoru má veřejnost jiné požadavky na VAR, než ke kterému je skutečně určen. Cílem VARu není opravit každou chybu rozhodčího, ale pouze napravit zjevné chyby podle protokolu nastaveného UEFA.

Otázka: Spoustě fanoušků vadí, že na základě videa se nařizují penalty a pískají fauly, které dříve nebyly tolik vidět, pro hru nebyly až tolik podstatné. Je to trend pískat každý sebemenší kontakt?
Odpověď: Odpověděl jsem asi již předchozí odpovědí. Zcela jistě to není cílem. VAR má opravovat pouze zjevné chyby rozhodčího.

A hlavní problém - kdo a jak rozhoduje o zjevných chybách rozhodčího? To, co v jednom utkání projde, se v jiném zkoumá přes VAR, často bohužel i v jednom utkání se jedna situace posuzuje VARem, druhá - téměř totožná - nikoli. A pokud se týká pokaždé jiného mužstva, zavání to silně nadržováním jednomu týmu...

Včerejší osmifinálové zápasy byly vynikající reklamou na fotbal: 14 gólů ve dvou zápasech (včetně jednoho vlastního), pár nastřelených tyčí či břeven, neproměněná penalta ve hře, zvraty v utkání během 10 minut, dvoje prodloužení, jeden penaltový rozstřel - fakt lahůdka!
Pokud se někdo nedíval, dodám výsledky:
Chorvatsko - Španělsko 3:5 po prodloužení
Francie - Švýcarsko 3:4 po penaltovém rozstřelu (4:5)

problem je ten, ze je to takticka vyhoda pre dane muzstvo, vyzera to trapne, ale ma to svoj zmysel, hlavny ucel je zlta/cervena karta pre supera, vyhodna pozicia na standardnu situaciu, zdeptanie rozhodcu atd.... ak by im z toho neplynula velka vyhoda (citaj velke peniaze a bonusy za vyhru, gol atd...) tak to nerobia. je to proste sucast strategie. ale vyzera to na kkt, to suhlasim.

Ano, to je právě případ, kdy i já - zastánce VARu - o něm silně pochybuji. Nedokážu pochopit, proč rozhodčí nepískl, když se na hřišti objevily dva míče a proč nezareagoval VAR, který má právě napravovat zjevné chyby rozhodčího.
Opravdu to vypadá, že rozkaz zněl jasně...

Šmejdi. Jako by jim nestačilo bučet při hymně Dánska - Dánského brankáře Schmeichela při penaltě Kanea oslňovali laserem

Při samotné penaltě Kanea pak někdo z bezmála 65 000 fanoušků ve Wembley oslňoval dánského brankáře laserem, jak dokazují videa, která se objevila na sociálních sítích krátce po zápase.
Laserová ukazovátka, která mohou ve výjimečných případech způsobit vážné poškození zraku, řešili rozhodčí už v průběhu utkání, pachatele se ale na tribunách dohledat nepodařilo.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru