Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Skusenosti po ockovani

Jaaj nas Minko, ktory sa nam stal z primitiva inteligentom za par rokov posobenia v politike. Hodne preskumania;o).
Trvalo mi chvilku kym som sa dopatral k tej pokute. Minko nevie po anglicky urcite a asi si to nechal zle prelozit.
Takze nie klinicke studie, ale povolenie od FDA (Food and Drug Administration) bolo zfalsovane, aby lieky mohli ist do lekarni a cast pokuty je aj za to, ze vyplacali lekarom provizie za ich predpisovanie. Nic nove pod slnkom.
Btw vyplacanie provizii za predpisanie urciteho druhu lieku sa tu riesi uz desiatky rokov, ja si pamatam reportaz u nas staru asi 10 rokov ako sofistikovane to robili u nas farma firmy...nedavali uplatky priamo, ale pod hlavickou nejakej lekarskej asociacie spravili "konferenciu" v Egypte kam sli vsetci lekari aj s rodinami...na pozvanie farma firmy, ktora to cele hradila.
Z tohoto dovodu sa u nas (neviem ako v CR) riesila legislativa, ze lekar nepredpise konkretny liek, ale len ucinne latky a pacient si vyberie sam zo skupiny liekov, ktore tieto ucinne latky budu mat. Ci to mame schvalene netusim, len viem, ze sa o tom uz dlhe roky u nas hovorilo.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat