Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Izrael: Děkuji, výborný příteli

Děkuji, výborný příteli. Netanjahu ocenil Zemanovu podporu Izraele

Zdar, docela by me zajimalo, jak se na tohle divate. Myslim, jak Zeman vyvesil tu Izraelskou vlajku a tak. Ja to reknu rovnou, u me si splhnul, ikdyz mu tu furt nadavam, ze uz je senilni. Nevim teda, jestli to byla jeho svetla chvilka nebo koho to napadlo. A vlastne ani moc nesleduju tu situaci, nezajimam se o tyhle veci. Vim teda, ze se posledni dobou rika, ze v tom konfliktu uz davno Izrael neni ten jednoznacne dobry, ale zase kdyz vidim ruzne ty islamisty, tak ono tyhle primitivove asi dokazou casem vycerpat kazdeho a pak treba i ten lepsi to zacne "zbytecne" hrotit.

Obycejny lidi to maji jiste tezky na obou stranach a urcite mam sympatie se vsema normalnima lidma, jenze proste ty islamisti, to je proste z principu jejich uceni neco, co v modernim svete nemuze najit pochopeni. V podstate si myslim, ze to nema daleko k hitlerovskymu nacismu a tezko se s tim da nejak normalne szit a tyhle islamisty by bylo nejlepsi zakazat!

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je to kravina. Spousta lidi tomu zatleska jednoduse proto, ze izraelci zabijeji muslimy, a muslim je…
Dwane Dibbley 19.05.2021 19:53
Dwane Dibbley
Presne tak, staci si pozriet par dokumentov ako to tam vlastne funguje. Izral postavi nove domy/stvr…
fleg 19.05.2021 20:20
fleg
Az na to, ze strany vytvorili islamisti. Ono kdyby byli islamisti rozumny (dobrej for), tak vubec za…
RedMaX 19.05.2021 20:50
RedMaX
Tak alespon okolnosti vzniku izraele by sis mohl precist, pokud o tom chces mluvit.
Dwane Dibbley 19.05.2021 20:58
Dwane Dibbley
Česká republika, Slovensko, Německo, Izrael - vsechno se pise s velkym pismenem na zacatku, je to na… nový
RedMaX 19.05.2021 22:18
RedMaX
Ja len, že je zaujímavé, že počas vlády Donalda Trumpa bol vo svete pokoj, medzi Izraelčanmi a Pales…
Hastrman 19.05.2021 20:55
Hastrman
Ja len, ze je zaujimave, ze pocas vlady Trumpa Ethereum stupalo a teraz strasne spadlo ako nastupil… nový
fleg 20.05.2021 06:11
fleg
počas vlády Donalda Trumpa bol vo svete pokoj Ale no tak... namátkou Írán, Kurdové.... nic? poslední
Moas 20.05.2021 06:11
Moas
Můj názor na to je, že je mi to jedno, resp. vůbec nerozumím pozadí Izraelsko-Palestinského konflikt… nový
Moas 20.05.2021 06:08
Moas

Je to kravina. Spousta lidi tomu zatleska jednoduse proto, ze izraelci zabijeji muslimy, a muslim je dnes modni, univerzalni zlo.
Ze jde pravdepodobne o nejkomplikovanejsi konflikt v historii Zeme je pro mnohe mimo jejich znalosti, vidi jen muslimy a Hamas. Co provadi (a provadel) izrael palestincum, o tom se moc nepise a jednodussi lidi to ani nezajima.

Presne tak, staci si pozriet par dokumentov ako to tam vlastne funguje.
Izral postavi nove domy/stvrte na uzemi, kde zili jednoduchi Palestinci. A na svoje farmy si zacne brat podzemu vodu na zavlazovanie.
Na uzemi Izraela je vseobecne problem s vodou a tak necudo, ze palestinci zrazu nemaju kde napojit svoj dobytok, ktori chovaju.
Samozrejma izraelska vlada na ich protesty kasle, tak sa skusia presunut inde, ale kedze ide o male uzemie nie je kam sa presunut a tak pridu zo dna na den o svoj zdroj obzivy.
Nieco taketo som videl napriklad ja a necudujem sa, ze sa buria, pretoze to co robi Izrale pri rozsirovani svojho uzemia nie je celkom koser.
A to sa bavime a spolocnom, nie okupovanom uzemi, na ktore defacto nemaju pravny narok.
Tento konflikt nema riesenie a budu sa tam tlct este aj o 100 rokov kym nezvitazi jedna, ci druha strana.

Ja len, že je zaujímavé, že počas vlády Donalda Trumpa bol vo svete pokoj, medzi Izraelčanmi a Palestínčami prímerie, no akonáhle nastúpil Biden, konflikt v Palestíne obnovený so zosilnenou intenzitou a už sa nám znova črtá aj konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou. Čím to je, čím to je...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru