Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jak to chápete?

Hlavním lidskoprávním mezníkem v období těsně po válce bylo prolomení doktríny
absolutní státní suverenity, a to v důsledku procesů s válečnými zločinci (v Norimberku,
Tokiu a jinde) a rovněž založení Organizace spojených národů, která má výrazně širší
pravomoci, než dřívější Společnost národů. Vztah mezinárodní a vnitrostátního práva byl před
Norimberkem čistě dualistický, mezinárodní právo a právní systémy jednotlivých států byly
zcela oddělené, pokud státy k mezinárodnímu právu přistoupily, pak čistě ze své vůle81
.
Jakkoliv je dosud státní suverenita významnou hodnotou, chráněnou mezinárodním právem,
není již absolutní a nelze jí již omlouvat zločiny proti lidskosti

Jak to chápat, když na ostatních stránkach se píše že MP je platné ve VP až po recepci?

Předmět Autor Datum
Pořád platí, že silnější pes mrdá.
Prasak 04.05.2021 17:54
Prasak
Mám na mysli:. Vztah mezinárodní a vnitrostátního práva byl před Norimberkem čistě dualistický, mez…
Yoyosi 05.05.2021 12:44
Yoyosi
Už ti bylo odpovězeno. A ne jednou. Tak si přečti předchozí odpovědi.
Wikan 05.05.2021 12:53
Wikan
Nijak a je mi to naprosto jedno. Ani jsem to nečetl a myslím, že jsem o nic nepřišel.
L-Core 04.05.2021 19:37
L-Core
Co tím chtěl básník říci? :-/:beer:
Yarda 05.05.2021 08:13
Yarda
"Jakkoliv je dosud státní suverenita významnou hodnotou, chráněnou mezinárodním právem, není již abs…
Araneus84 05.05.2021 15:30
Araneus84
To já netvrdím píše se to v tom PDF, ale píše se tam že systémy nejsou kvůli chartě a procesům "zcel…
Yoyosi 05.05.2021 19:01
Yoyosi
Když do chlívku vtrhne řezník, tak se prasete neptá, jakou má ústavu, ale prostě ho picne.
Prasak 05.05.2021 19:23
Prasak
Od kdy mají prasata ústavu? :-D
Yoyosi 06.05.2021 14:37
Yoyosi
Má, nemá, koho to zajímá, pro vzájmené vztahy je důležité pouze to, že řezník má palici a nůž a pras…
gilhad 06.05.2021 14:43
gilhad
Od té doby, co ji mají dinosauři.
L-Core 06.05.2021 14:53
L-Core
A jak víš, že nemají? Umíš snad vepřovou řeč?
Prasak 06.05.2021 16:10
Prasak
:-D
jezekhifi 06.05.2021 17:47
jezekhifi
Ooooo, ale prasata mali ustavu, precitaj si Farmu zvierat. akurat len nebola vyhodna pre ostatne zvi… poslední
Michal2 06.05.2021 18:07
Michal2

Mám na mysli:.

Vztah mezinárodní a vnitrostátního práva byl před
Norimberkem čistě dualistický, mezinárodní právo a právní systémy jednotlivých států byly
zcela oddělené, pokud státy k mezinárodnímu právu přistoupily, pak čistě ze své vůle"

Píšou tam že systém není již dualistický, přesto že vztah mp a vp určuje ústava daného státu (zda je monismus nebo dualismus)

"Jakkoliv je dosud státní suverenita významnou hodnotou, chráněnou mezinárodním právem,
není již absolutní a nelze jí již omlouvat zločiny proti lidskosti"

To je jen žvást nějakého rádobyhumanisty majícího zapotřebí psát nic neříkající věci (jste ze stejného těsta zjevně). Nebo chceš snad tvrdit, že před založením OSN nemohl nikdo do žádného státu vtrhnout, když měl větší armádu ? Tedy státní suverenita nebyla zjevně NIKDY absolutní.

A stejně je to dneska. Pokud stát nemá nejsilnější armádu na světe, tak pro něj žádná abslutní suverenita neexistuje.

Ale kdyby s studoval, tak bys to sám chápal. Věděl bys, že Společnost národů byla k hov*nu, protože jaksi neměla žádné vojáky. Takže si mohla žvatlat co chtěla, ale Hitler si dělal stejně svoje.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru