Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co se na nás chystá - datové schránky "ex-offo"

S podnikáním jako OSVČ jsem skončil loni, abych se vyhnul té datové schránce. (Jako přivýdělek k důchodu fajn, ale ne za tuhle cenu.) Podnikat jsem začal pár let po sametovce a všechno jsem vždy vyřizoval osobně, ono toho zase tak ukrutně moc není.

Od DPH jsem se odhlásil před časem právě kvůli tomu pouze elektronickému podání (a že mi to moc stejně nepřinášelo). A to DPH znamenalo jednou ročně posčítat hodnoty z účtenek a faktur, vyplnit jeden formulář a podat ho na podatelně.

Stížnosti pochopitelně na funkci těch datovek, na úroveň rozhraní, na to, že je stát automaticky maže, pokud se člověk vysloveně nesnaží si je zachovat - na rozdíl od dopisů, které prostě strčím na hromadu a po desítkách let zase vylovím, co potřebuju, ...

U úřední pošty je stejně fikce doručení i bez datovky.

Povinné zřizování datovek je prostě opruz a buzerace pro ty, kteří o ně nestojí - a bez nich to dosud šlo, takže je to nově zaváděná buzerace jen proto, že si to buzerující může dovolit.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat