Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Výbuch v muničním skladu Vrbětice a ruští agenti

Pokud máme tajné služby, které přijdou s takovým odhalením po více jak 6 letech tak je vůbec nepotřebujeme. Myslím, že "akce Vrbětice" je jen zástěrka jiného odhalení, které nelze zveřejnit jelikož by se mohl prozradit "zdroj" informací. Výbuch ve Vrběticích jde za ministerstvem obrany. Jedna z jeho složek ten areál provozovala a dala souhlas k likvidaci raketového paliva v jeho prostorách pro Bochemii Bohumín. Dokonce na to byla čerpána dotace z EU (před muničákem byla cedule ještě několik dní po prvním výbuchu). V objektu muničních skladů se nic takového nemá dělat. Když jsem před rokem 1990 nafasoval munici či trhaviny v muničním skladě tak za přísného dohledu stráží a s patřičným povolením, ještě podotýkám, že se nespotřebovaná munice či trhaviny musely zlikvidovat na cvičišti a nesmělo se nic vracet (mimo prázdných beden). Pokud někdo vydal povolení k návštěvě muničáku cizím státním příslušníkům a nyní se na to přišlo, tak by mě zajímalo co dělala civilní i vojenská kontrarozvědka celých více jak 6 let a jak probíhala ostraha areálu.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ohledne tohohle medialniho cirkusu: Vubec me to nezajima, ale neslo se tomu v uplynulych dnech vyhn…
RedMaX 20.04.2021 18:57
RedMaX
Mne by třeba zajímalo, jak konala/nekonala naše chrabrá armáda (nebo kdo to vlastně má na triku), kd…
Yarda 21.04.2021 08:37
Yarda
Za to, že ne civilní letiště přistál civilní letoun určitě může armáda. :-D
Kurt 21.04.2021 09:12
Kurt
Přistál na Ruzyni, kdo jiný má chránit vzdušný prostor, když ne armáda?
IQ37 21.04.2021 13:59
IQ37
No zato těm druhým se to opravdu daří, že. Mathiase Rusta znáš?
L-Core 21.04.2021 17:20
L-Core
Jistě, Rudé náměstí. Jenže... Ve 14.29 hodin moskevského času se objevila na obrazovce sovětských r…
IQ37 21.04.2021 17:48
IQ37
Na valka.cz je o tom zaujímavé čítanie. Doporučujem poslední
Villo27 03.07.2021 20:35
Villo27
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-prisel-s-dalsi-vysetrovaci-verzi-vrbetic-40360385 ...Pod…
Yarda 16.05.2021 21:50
Yarda
Což o tlustou čáru, ale kdo a komu se omluví? Jak to diplomaticky srovnat? Rusko? Tomu nevěřím. Česk…
IQ37 16.05.2021 22:08
IQ37
Takže doporučuješ co, po komunisticku jim vlézt do řiti?
L-Core 17.05.2021 09:14
L-Core
Lezeme do řiti kde komu, takže jedno lubrikované cvičení navíc se ztratí. Za mne k tomu incidentu ne…
Jan Fiala 17.05.2021 09:27
Jan Fiala
Jako když Havel zrušil naši zbrojní výrobu. Manažeři západních zbrojovek si museli stříknout do gatí…
Prasak 17.05.2021 15:25
Prasak
Vidim, ze este aj dnes sa najde vela ludi, ktori veria tejto ludovej povesti. Dam ti hint...zisti si…
fleg 17.05.2021 17:02
fleg
To nepopírám, ono to tady bylo v technologické prdeli ve všech odvětvích. Nulová konkurence, plánova…
Prasak 17.05.2021 19:52
Prasak
Ja som tomu veril tiez a dlho to Havlovi tiez vycital. Potom som videl cisla slovenskych ZTS fabrik…
fleg 17.05.2021 21:51
fleg
Naše výroba byla z velké části kopie ruských zbraní a strojů a to ještě k tomu těch zastaralých, nov… nový
Prasak 17.05.2021 22:29
Prasak
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nova-svedectvi-hamacek-by-od-soudu-odesel-jak-spraskany-pes-rika-… nový
Dwane Dibbley 19.05.2021 17:57
Dwane Dibbley
https://debaty.net/discussions/3076700-vybuch-v-municnim-skladu-vrbetice-a-rusti-agenti#r3078404 nový
Yarda 20.05.2021 07:23
Yarda
Z nas musi mit cely svet prdel. https://cnn.iprima.cz/tajnou-zpravu-o-vrbeticich-si-zeman-precetl-az… nový
Dwane Dibbley 19.05.2021 22:25
Dwane Dibbley
Sáhnul jsem po Bibli (asi nejen) našich vrcholových politiků https://www.databazeknih.cz/knihy/jiste… nový
Yarda 20.05.2021 07:23
Yarda
Tak na to, že existovaly nezpochybnitelne důkazy... https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3331184-po… nový
Jan Fiala 24.06.2021 04:33
Jan Fiala
Takže po Rusku chceme odškodnění, aniž by byl někdo obviněný? Nějak tomu prestavam rozumnět https:/… nový
Jan Fiala 28.06.2021 16:59
Jan Fiala
Je neskutečné, jací lidé jsou ti naši politici. A proč se do toho dali vtáhnout. No nic, asi půjdu d… nový
IQ37 28.06.2021 19:29
IQ37
A do ceho se dali vtahnout? nový
Dwane Dibbley 28.06.2021 19:36
Dwane Dibbley
Tobě není divney, že ani přes "neotresitelne důkazy" na základě kterých byla vypalovaná ruská ambasá… nový
Jan Fiala 28.06.2021 20:41
Jan Fiala
V podstatě jsem o tom psal už když jsem to dával do debaty. Těch průšvihů asi bude několik a neví ja… nový
nerady 28.06.2021 20:18
nerady
Miliarda? To nás stejně nespasí, to nebude ani na zvýšení důchodů. 500 mld sekera a my se tady budem… nový
Prasak 28.06.2021 22:15
Prasak

Ohledne tohohle medialniho cirkusu:

Vubec me to nezajima, ale neslo se tomu v uplynulych dnech vyhnout. Takze jsem si na wikipedii precetl, co se stalo, ze ve Vrbeticich jsme meli pred 6 lety nepovolenej municni sklad, ktery bouchnul a ted se zjistilo, ze v tom vybuchu mohli mit prsty nejaci rusti agenti.
Jako moje prvni reakce, prvni myslenka, kolik od te doby policie zavrela nepovolenych municnich skladu v CR, kolik inspekci se provedlo a muzeme po tom pruseru uz ted mit klid na dusi, ze se na uzemi CR zadne dalsi nepovolene municaky nevyskytuji?

JAKO TOHLE JE TO DULEZITY, NA TO CHCI SLYSET ODPOVED JAKO PRVNI.

Samozrejme urcite jako takova zajimavost, ze tady operujou nejaky rusti agenti, to je potreba vedet, nakonec ja to rikam furt, ze rusakum nelze verit a ze se mel na vychodni hranici natahnout ostnac (nebo domluvit se Slovakama, aby na vychodni hranici natahli ostnac). Ale proste gro te zpravy je jinde a jako nikoho to nezajima, o tom se nemluvi?

Mne by třeba zajímalo, jak konala/nekonala naše chrabrá armáda (nebo kdo to vlastně má na triku), když na LVHP přiletěl německý senior a přistál na zavřené dráze. Za dob Svazarmu jsem pár let poletoval a vím, jak se konat mělo.
Na podzim budu asi volit komunisty (ty z KSČM).
Za komunistů tu byl bordel. Ale že by tu byl takovýhle bordel...

Jistě, Rudé náměstí. Jenže...

Ve 14.29 hodin moskevského času se objevila na obrazovce sovětských radarů a poté ji sledovaly tři divize protivzdušné obrany vyzbrojené raketami země-vzduch SAM. Povolení k palbě však nedostaly stejně, jako dvě stíhačky, které s Rustem navázaly vizuální kontakt.

Takže nepřistál nepovšimnut armádou.

Což o tlustou čáru, ale kdo a komu se omluví? Jak to diplomaticky srovnat?
Rusko? Tomu nevěřím. Česko? No, nejpozději, až začnou docházet zásoby levnější ruské ropy a plynu.
Americký břidlicový plyn, ropa znevímodkud a jádro od Westinghouse? To se našinec prohne.

To nepopírám, ono to tady bylo v technologické prdeli ve všech odvětvích. Nulová konkurence, plánované hospodářství, malý prostor pro invence. Tak jasně, že po otevření hranic jsme neměli světu příliš co nabídnout, když už předtím jsme z velké kopírovali západní technologie. A spousta lidí taky věřila a dodnes věří propagandě, že jsme byli světoví, skvělí, soběstační a bez dluhů. Ne, byli jsme zadušeni a zabržděni těmi rudými bastardy z východu a jejich udatnými přisluhovači u nás. Jen vlastní stín první republiky.
Ale to je na jinou debatu.

Ja som tomu veril tiez a dlho to Havlovi tiez vycital.
Potom som videl cisla slovenskych ZTS fabrik a pochopil som, ze veci cato nie su take ako sa na prvy pohlad javia.
V skratke....zbrane na zapad sme nevyvazali a nasi odberatelia boli Arabi a Afrika. Arabi od nas prestali brat v polke 8--tich rokov a Africania (Libya a spol) prestali platit.
Ano este sme vyrabali, ale dodavali sme uz len do zemi, ktore nam za to neplatili bud vobec, alebo v lepsom pripade to bol barter.
Nasa vojenska vyroba bohuzial velmi konkurencieschopna nebola.

Naše výroba byla z velké části kopie ruských zbraní a strojů a to ještě k tomu těch zastaralých, novější rusáci neposkytli ani svým guberniím. Rusáci měli už dávno plány (a asi i ve výrobě) T-54 a my a Poláci jsme mohli vyrábět akorát už zastarávající T-34.
Nepočítám vojenský automobily a podvozky, např. Tatra. Ono pokud šlo vůbec o vývoj vlastních zbraní, tak jsme na tom byli podobně, jako s celým hospodářstvím - chybějící tržní konkurence, chybějící motivace chytrých hlav a jejich demotivace systémem a stejný problémy jako v hospodářství - zaostávající technologie. Zatímco u nás byla Škoda 120 s označením LS, tedy Luxus, což značilo stahovací okýnka vzadu, na západě dávno jezdila auta s elektrickými okny a klimatizací, komfortními podvozky a silnými motory a nemuseli stát pořadníky. Protože z východu nepřišlo nikdy nic dobrýho. Jo, mají pěkný pohádky a boršč se dá žrát, ale tím to hasne.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nova-svedectvi-hamacek-by-od-soudu-odesel-jak-spraskany-pes-rika-senator-155317

„Víme, co se tam na tom jednání odehrálo, a to poměrně podrobně. Ale nemohu to reprodukovat, to bych se dostal za hranu toho, co můžu říct,“ uvedl o tom, co padlo na jednání senátního výboru, Václav Láska.

„Ale já to řeknu trošku jinak: Pokud by to samé, co zaznělo dneska na jednání výboru, zaznělo při soudních sporech, kterými pan vicepremiér vyhrožuje, tak je všechny do mrtě projede a odejde od toho soudu jak zpráskaný pes,“ dodal senátor s narážkou na to, že Jan Hamáček podal kvůli zveřejněným informacím trestní oznámení na reportéry Seznam Zpráv a hrozí i podáním žaloby na vydavatele.

V podstatě jsem o tom psal už když jsem to dával do debaty. Těch průšvihů asi bude několik a neví jak z toho vybruslit. Je to stejné jako s otrávenou Bečvou, také je všechno důvěrné a tajné a to si hrajeme na demokratickou otevřenou společnost.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru