Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Znám takové, zdůvodňují to významnou úsporou vody. Mimochodem,kdysi kdesi nějaká eko aktivistka dopo…
jirka44 07.04.2021 16:21
jirka44
A to se mám jako kvůli každýmu chcaní chodit sprchovat? nový
Prasak 07.04.2021 17:57
Prasak
Tak nevím. Na základní škole jsem se učil o koloběhu vody. Pokud se týká vody, kterou spláchnu tak t… nový
nerady 07.04.2021 18:10
nerady
Jak se na to díváte vy? Na lidi co se zajimaji o to, kdo a kolik splachuje nebo vycura ? Dom bych s…
HPET 07.04.2021 17:41
HPET
Ach jo! Tady nejde o šmírování sousedů! Všiml jsem si toho na návštěvách. Stačí?
Pavel 07.04.2021 17:57
Pavel
Je nouzový stav. Máte sedět doma na zadku a nerajzovat po návštěvách. :-p nový
Kurt 07.04.2021 21:40
Kurt
Asi se pohybuješ v jiné společnosti, když takový potkáváš. Já vídám jinej, trochu horší problém, boh… nový
Prasak 07.04.2021 18:00
Prasak
Bohuzial mame to v rodine, najma svokor to u nas robi. ] Neviem ho to odnaucit...ale inak je fajn;o)… nový
fleg 07.04.2021 18:57
fleg
Starýho psa novým kouskům nenaučíš. nový
Prasak 07.04.2021 19:05
Prasak
Horsie je, ked si po tom neumyje ruky, aj takych som videl dost. nový
Michal2 07.04.2021 21:13
Michal2
Přiznám se, že ani doma, ani mezi přáteli nemám nikoho, kdo by po čůrání nespláchnul. Upřímně řečeno… nový
Moas 08.04.2021 05:22
Moas
A tos asi ještě nikdy nenarazil na Lorda Hoven, který naprosto netuší, k čemu na záchodech bývá tako… nový
ApoCalypse 08.04.2021 08:48
ApoCalypse
Lord Hoven? a co Kolesa? Kolesovci nesplachovali ani po vys*ani. nový
fallon 08.04.2021 08:53
fallon
No, to jsme ještě o level výš, bavíme se o relativně ještě normální populaci.. U mého bývalého zaměs… nový
ApoCalypse 08.04.2021 13:44
ApoCalypse
Nespláchnout po sobě záchod je vrchol trumpetismu. Je jedno, po jaké "potřebě". Nevyštětkovat po maz… nový
mif 09.04.2021 11:16
mif
V práci máme UKčka. Napřed je firma musela naučit používat hajzlpapír místo papírových utěrek na ruc… nový
Prasak 09.04.2021 20:46
Prasak
aby ten papír házeli do mísy, místo do košů u umyvadla Nevím, jak je to na Ukrajině, ale v některýc… nový
Pavel 09.04.2021 21:15
Pavel
V moderných barákoch sa to tak už nerobí, ale inak veru na Ukrajine bežne. Mňa teda naplo keď som to… nový
Hastrman 09.04.2021 21:46
Hastrman
Když uvidíš stopy od bot na okrajích mísy, nebo na prkýnku, tak je to vcelku jasný, jak to používají… nový
Prasak 09.04.2021 22:38
Prasak
Myslím, že to tak mají na Kypru, nebo tam někde na jihu. A na Ukrajině asi taky, když to tak dělají. nový
Prasak 09.04.2021 22:37
Prasak
Nielen na Cypre, v celom Grécku to tak je. nový
Hastrman 10.04.2021 22:02
Hastrman
Na Ukrajine maji uplne normalni zachody, akorat je rozdil, jestli mas v praci vysokoskolskou student… nový
RedMaX 10.04.2021 21:56
RedMaX
Na Ukrajině je spousta oblastí, který jsou vůči nám o 30 let dozadu. Možná i více. A kdo k nám pojed… nový
Prasak 10.04.2021 22:31
Prasak
Úprimne, celá Ukrajina je taký výlet do Československa v 90. rokoch a to aj veľké mestá ako Kyjev. N… nový
Hastrman 11.04.2021 10:13
Hastrman
Ja snad jeste nesplachnuto nevidel, ale taky v praci narazim na to, ze tam nekteri neznaji funkci za… nový
RedMaX 09.04.2021 13:42
RedMaX
Doma vždy spláchnu. No v práci to jaksi nejde u bagru když značkuju zadní levé kolo. nový
Cat 09.04.2021 21:58
Cat
když značkuju zadní levé kolo. Přísloví praví: Každý správný kočí na svá kola močí.… nový
čumil old 11.04.2021 18:49
čumil old
Můj nenápadný švagr má na zahrádce bagr. Můj švagr má bagr pro potěšení... Když lehce zvedá drapák… poslední
mif 11.04.2021 19:02
mif

Tak nevím. Na základní škole jsem se učil o koloběhu vody. Pokud se týká vody, kterou spláchnu tak ta doteče do čističky odpadních vod a tam ji vyčistí, že je v podstatě pitná ( v Austrálii ji vracejí zpátky z 1/3 do pitné vody). Problém není vyčistit "moč" ale látky v ní jako jsou drogy, léky a těžké kovy. Jelikož nic z toho neužívám tak v podstatě tu vodu chemicky neznečisťuji a k vodě se chovám zodpovědně. Pokud to někdo myslí vážně tak se může vrátit k suchému WC v kadibudce na dvorku a jednou ročně to šoufkem vybrat a odvézt na hnojiště ( nyní fekálem zase do čistírny kde to odborně zpracují). Obdobné je to u karavanů kde se požívají chemikálie a speciální toaletní papír. Šetřílky jistě zaujme panelák v Rusku kde nemají zavedenu vodu a každá rodina má před panelákem svojí kadibudku. Také je možná čínská "cesta", chodit na nočník a ráno vám ho určitá skupina lidí vyveze za město ( spadá to do stejné doby jako naše kadibudky). Nejzajímavější je nakládání s fekáliemi na Sibiři. Tam jelikož je věčně zmrzlá půda kanalizace v podstatě nejde používat, tak na vesnicích udělají ze sněhu takový bazén do kterého fekálie celou zimu vylévají. Na jaře na počátku tání přijede buldozer a ten zmrzlý "dort" odtlačí za vesnici na pole kde roztaje. Veřejné záchodky tam jsou patrové (aby si nikdo o zmrzlé hovno neodřel prdel) a na jaře přijde na řadu zase buldozer. Asi jsem se moc rozepsal ale "ekoteroristé" svojí neznalostí páchají zločiny. Ještě k tomu splachování po močení. Pro kanalizační systém je to jen dobře jelikož proud vody bez příměsí ho pročišťuje.

Asi se pohybuješ v jiné společnosti, když takový potkáváš.
Já vídám jinej, trochu horší problém, bohužel, v práci se takovým lidem nevyhnu - neumyjí si po chcaní ruce. V době covidové se pak štítím dotknout kliky každých dveří.

Přiznám se, že ani doma, ani mezi přáteli nemám nikoho, kdo by po čůrání nespláchnul. Upřímně řečeno jsem ani nevěděl, že takoví lidi existují.
Když se synek teprve učil chodit na záchod a sem tam ještě zapomněl spláchnout, tak když jsem pak šel později po něm na záchod já, tak tam bylo smradu jako z hradu. Neumím si představit, že si to doma někdo nechává záměrně.

No, to jsme ještě o level výš, bavíme se o relativně ještě normální populaci.. U mého bývalého zaměstnavatele se vědělo poměrně přesně, kdo onen tajemný Lord Hoven je, přitom by to do něj nikdo neřekl, distinguovaný, postarší předdůchodce, ale uklidit po sobě prostě ne-a-ne-a-ne

Nespláchnout po sobě záchod je vrchol trumpetismu. Je jedno, po jaké "potřebě". Nevyštětkovat po mazlavém šitu je snad ještě větší tragédie. A neumýt si po úkonu pazoury by snad mělo být i trestné. Souhlasím s tebou, máš mé plus.

V práci máme UKčka. Napřed je firma musela naučit používat hajzlpapír místo papírových utěrek na ruce a taky aby ten papír házeli do mísy, místo do košů u umyvadla. Pro nově příchozí jsou v kabinkách na hazlíku nalepený instrukce.
U manželky v práci taky měli UK, ženský. Ty si na mísu ani neuměly sednout, ale stoupaly tam jak na tureckej záchod. Taky to tam prej pak vypadalo.

V moderných barákoch sa to tak už nerobí, ale inak veru na Ukrajine bežne. Mňa teda naplo keď som to prvýkrát zbadal. A hlavne som odmietal robiť to rovnako, ktovie koľko ukrajinských hajzlov som už zapchal. :-)

Ale že by si nevedeli sadnúť na hajzlovú misu mi je celkom nové. Klasický európsky hajzel snáď všade na Ukrajine poznajú, aspoň som si tak myslel, ale možno to bolo pred X rokmi inak.

Na Ukrajine maji uplne normalni zachody, akorat je rozdil, jestli mas v praci vysokoskolskou studentku z Ukrajiny na stazi nebo proste jen uklizecku z nejakeho bohem zapomenuteho venkova. :-)
Teda ono i u nas to bude podobny, ale zrovna pred par dny rikala kolegyne, ze ta jedna nova Ukrajinka, co tam ted uklizi, snad videla zachod poprvy. Ostatni Ukrajinky co u nas uklizi jsou naprosto v pohode, takze ono se bude spis jednat o exoty odnekud z venkova. A rozdily mezi obyvatelstvem nejen co se tyka hygienickych naroku jsou na Ukrajine podstatne vetsi nez u nas.

Úprimne, celá Ukrajina je taký výlet do Československa v 90. rokoch a to aj veľké mestá ako Kyjev. Na druhej strane v týchto veľkomestách ako je aj ten Kyjev sú obrovské kontrasty, pričom na rozbitej sovietskej hlavnej ceste preplnenej moskvičmi a obklopenej králikárňami sa zrazu vynorí futuristická budova s hightech priestorami aké som nevidel ani v Nemecku a pred budovou zaparkované bavoráky, mercedesy, tesly... Krásne tam vidieť, čo tam vlastnia oligarchovia a ako žije "stredná" trieda.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru