Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Čínské a ruské firmy v tendru na Dukovany nechceme, vzkázali senátoři vládě

Před pár lety dobou navázal EDF vztahy s RosAtomem na sdílení technologii za účelem vylepšení jaderných elektráren.
U Francouzů bych měl trochu obavu i z toho, že oni své jaderné elektrárny zavírají (zelený úděl). Jak to bude za nějakých 20 let a víc, netuším.
Co se týká plynu, tolik možností kde brát ve velkém zase není - Norsko, Rusko. Nebudu přemýšlet o dovozu břidlicového plynu z USA.
Rusko potřebuje plyn vyvážet, je to jedna z komodit, za kterou tam putují peníze. A protože celý západ odchází od jaderné energie a uhelných elektráren a jediná možnost, jak to nahradit jsou plynové elektrárny (kraviny o tom, že si vystačí s větrníky a fotovoltaikou pominu), tak závislost na Rusku tam bude naopak narůstat, protože objem spotřebovaného plynu dramaticky vzroste. A protože ve Francii (skoro povinně) donutili lidi přejít na vytápění elektřinou a nutí je do elektroaut, tak spotřeba elektřiny bude růst a růst. Kritické je to v zimě, kdy větrníky naopak elektřinu spotřebovávají, fotovoltaika když funguje tak pár hodin denně a zbytek potřebuješ vykrýt. Z těch "čistějších" zbývají jaderné a plynové elektrárny.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat