Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Detektivka, ktoru neviem vyriesit

Uz som to tu chcel viackrat davat, ale vzdy ma nieco zadrzalo, dokonca som premyslal, ci je to eticke, ale rodina obvinenej neustale drzi ten pripad v pozornosti medii, takze ked mi ho stale predkladaju pred oci tak to skusim hodit sem.
Ide o pripad vrazdy mladeho cloveka, na ktory nie som schopny si spravit nazor aj ked som o tom uz cital pomerne dost.
Kto chce nech si da googlit napriklad pripad Judita, ja zhrniem v kocke.
V byte Juditinych rodicov nasli zachranari po privolani 112 Juditou dobodane telo jej spoluziaka Tomasa, ktor uz bol mrtvy. Prvotna informacia od Judity bola, ze na dvere im zazvonil chlap, ze ide odpocitat elektriku a ked otvoril Tomas tak ho cca 50 bodol a potom odisiel. Takto to prebehlo mediami prve dni a mne sa ta informacia od zaciatku nezdala.
Uz tu sa pristavim, pretoze toto je jedna z prvych veci co nesedi.
Elektrika sa uz desiatky rokov neodpocitava v bytoch, ale elektromery su na chodbickach, tie novsie maju dokonca wifi. Podla fotiek slo o relativne novu bytovku, takze elektromer urcite nebol v byte. Ale dajme tomu, ze dievca o tom nevedelo a tak mohlo na akuto informaciu skocit.
Druha vec, co nesedi je motiv...preco by neznamy chlap vrazdil mladeho chalana. Omyl? Tazko. Objednavka? Mozno, ale nesedi tu dalsia vec.
A tou je prevedenie vrazdy. Chalan mal 50 bodnych ran na tele, co urcite nie je praca profesionala, ale skor cloveka v amoku, takze objednavku by som vylucil. Ono je celkom tazke si predstavit kto si objedna vrazdu 16-17 rocneho chalana u nas.
Otazka je preco vrah ak by slo p profika nezavrazdil aj Juditu. Je to nelogicke, ze nechal zit svedka, ktory ho vie hociked identifikovat. Na profika dokonca nemozne.
Dalsou vecou je vypoved Judity, ktora ma velke medzery. Otvorit vraj siel Tomas, muz zacal bez slova bodat jeho. Judita mala zranenia na ruke od noza, ktore vraj vznikli pri pokuse branit kamarata. Napriek tomu, ze utocnik zranil aj ju, nemala ziadne bodnutie, len rezne rany na rukach.
V neprospech Judity hovori aj jej spravanie. Po cine volala mame a nie na 112, co by sa dalo pochopit ak by bola v soku. Co je vsak nepochopitelne je, ze v jej bielizniku sa nasli 2 umyte noze, ktore podla policie boli vrazedne (podla obhajoby nie) a Judita nevie hodnoverne vysvetlit ako sa tam dostali. Rozpravka o soku uz nie je velmi uveritelna.
Na kamerovych zaznamoch z okolia sa v danom case nepohyboval ziaden cudzi muz a nezachytila ho ani kamera priamo v dome, takze v konecnom dosledku odsudil okresny sud Judita za vrazdu. Pripad je teraz na kraji, kedze rodicia sa odvolali.

Zatial by to vyzeralo ako jasny pripad, ale teraz co hovori v prospech Judity.
Chyba motiv, preco by vrazdila svojho spoluziaka u rodicov v byte. Vrazda v afekte? Ale v afekte bodnete cloveka raz, mozno viackrat, ale 50x? Navyse podla znalcov velkou silou, kedze dlhy noz vchadzal do tela po skoro celej dlzke cepele. To chce silu a Judita podla fotiek ma snad 50-60kg aj s topankami (zalezi ako je vysoka). Mohlo taketo dievca bodat 50x s takou intenzitou? Velmi tazko uveritelne.
Obhajoba naopak tvrdi, ze znalecke posudky o nozoch nie su pravdive a nechala si vypracot kontraznalecke posudky, ktore tvrdia, ze min jeden z nozov nemohol byt vrazednym. Ale co robil potom v jej bielizniku? A umyty?
Co jej zranenia? Preco ich mala? Sposobil ich utocnik ako tvrdi ona, alebo vznikli ked sa jej noz pri bodani smykol parkrat a porezala aj samu seba?

Existuju teorie, ze mladi ludia (min 1 z nich) sli v drogach a pri dverach im zvonil fetak, co si prisiel pre davku, ci vybavovat si ucty. Toto by bolo uveritelne, sfetovany clovek, ci clovek s abstakom by bol schopny bodnut 50x po sebe, ale opat tu nesedi nieco...preco bodal Tomasa ak zvonil u Judity a tym pripadnym dealerom bola ona? Preco nebol na kamere z bytovky?
Existuje teorie je jej dusevnom zdravi, co by mnohe vysvetlovalo, ale nic taketo som v rozsudku nevidel, takze toto potvrdene nie je.

Fakt neviem ani po par mesiacoch co si mam o tom mysliet, dokazy hovoria skor v jej neprospech, len to prevedenie mi nesedi. Co ked sud posadil do basy nevinneho cloveka?
A ak je vinna, co ten motiv? Vrazda bez priciny?

Co vy na to detektivovia Orieskovia...btw bezal aj v CR kedysi vecernicek Dektektiv Oriesok? Spievala sa tam pesnicka...Dnes som rozriesil dalsiu zahadu, ustal som deti a tak idem rychlo rychlo spat.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat