Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co je to sloboda

V podstatě jsi napsal to co jsem měl na mysli i já.
Mě dost štvou příspěvky různě na netu, kdy si lidé stěžují, že jim roušky a respirátory berou svobodu (!!).
Nebo že se v respirátoru dusí a dýchají vydýchaný vzduch a že je to nezdravé a podobně.
Zpravidla to asi píší ti, co nějakou nesvobodu nikdy nezažili a myslí si, že je taková maličkost zabíjí.
Prostor pod respirátorem je vzhledem k množství nadechnutého vzduchu naprosto zanedbatelný, takže dýchání vydýchaného vzduchu je nesmysl. Sám nosím respirátor cca 6 hodin denně a po nějaké době ho přestávám vnímat.
Dnes dodávané respirátory jsou dobře prodyšné.
Komicky působí, když takový jedinec sundá respirátor, vykouří cigáro a stěžuje si, že s respirátorem dýchá špatný vzduch.
- Abych byl objektivní, cigáro vykouřím taky, ale nestěžuji si na špatné dýchání s respirátorem.
Po počátečních pochybách o účinnosti roušek a respirátorů proběhlo značné množství odborných výzkumů, které vhodnost používání potvrdily.
Když někdo obviňuje skoro ze zločinu českou nebo slovenskou vládu kvůli nařizování roušek, nebo respirátorů, ať se podívá po okolním světě. Nosí se až na odpůrce všude.
Já netvrdím, že všechna nařízení jsou vždy správná. Ale nedivím se tomu. Virus se ani zdaleka nevzdává a na zodpovědné lidi to vytváří neuvěřitelný tlak. A v tlaku lidé dělají chyby. Zejména, když je většinou veřejnost proti a hledají se kompromisy.
Samozřejmě. Různá omezení lidi otravují, podnikatelé přicházejí o zisky, ekonomika se hroutí.
Ale může za všechno vláda, nebo ten virus?
Přání podnikatelů, lidí, kterým vadí roušky a různým odmítačům všeho, by bylo, všechna opatření zrušit.
Nechat všemu volný průběh a nechat lidi "promořit".
Ale pokud by se tak stalo a virus se začal šířit zcela nekontrolovaně, mutovat do množství variant a zabíjet velké množství lidí, nejenom "už bezcenné" starce, ale i mladé lidí a způsobil velké množství mrtvých, -- přiznají tito odmítači všech opatření odpovědnost???? -- Nebo zase budou tvrdit, že vláda neudělala potřebná opatření?
Očkování. Názory jako - nebudu pokusným králíkem, vakcína není řádně ověřená, proboha, je to na genetickém základě, to jistě způsobí mutace a podobné.
Uvědomují si vůbec tito lidé, na jaké úrovni je dnešní věda? Na jedné straně se nediví, že mobilní telefon dnes dokáže víc, než dříve superpočítač. Ale nevěří, že věda dokáže vyvinout vakcínu.
Kdysi v počátcích očkování, také neproběhly mnohaleté výzkumy, ověřování a dvojitě zaslepené testy použitých látek.
Vynálezce zpravidla látku vyzkoušel na sobě a členech rodiny. Přesto, že tato věda byla proti dnešku v začátcích, podařilo se tak vymýtit množství do té doby smrtelných chorob, jako třeba tyfus, tetanus, černý kašel a další.
Proč by tedy s dnešními znalostmi nebylo možno vyvinout bezpečnou vakcínu?
Ale už jsem toho nakecal dost a odmítače všeho stejně nepřesvědčím. :puff::beer:

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat