Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co je to sloboda

No veď ja viacmenej s tebou aj súhlasím. Súhlasím, že súkromné vlastníctvo by malo byť posvätné, určite som proti tomu, aby niekto zhora zamestnávateľovi určoval, koho musí zamestnať. Zároveň mám ale trochu obavy, aby to neskĺzlo do dystopického korporativizmu. Dám taký trocha absurdný príklad: Ak všetky fabriky skúpi jedna firma, poprípade viacero kooperujúcich firiem, tie budú vlastniť podiel aj u výrobcu hormonálnej antikoncepcie a výrobcu pervitínu, preto budú nútiť zamestnancov pichať si pervitín na zvýšenie výkonu a ženy brať hormonálnu antikoncepciu, aby neišli na materskú. Zamestnanci síce budú môcť z firmy odísť, ale už si druhú prácu nenájdu, keďže všetky má pod palcom ten jeden korporát trvajúci na takejto absurdite. Toto je podľa mňa tak trochu prípad, kde by mali byť položené mantinely slobode súkromného podnikania.

A tá vakcína síce nie je až taká absurdná požiadavka a trebárs úplne akceptujem, že sa vyžaduje vakcína overená rokmi, pri tej vakcíne na covid sa ale dá už tak trochu argumentovať, že zamestnávateľ ma núti do niečoho, čo by mohlo mať negatívne vplyvy na moje zdravie, keďže nám to ešte nevie nikto vyvrátiť.
Samozrejme dneska sme skôr v situácii, keď vakcíny sú pretláčané cez štáty a nie cez súkromníkov.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat