Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Facebook vs Austrálie

Ve čtvrtek 18. 2. 2021 zablokoval Facebook velké množství fb stránek a znemožnil sdílet odkazy na zpravodajské články. Udělal to v reakci na předložený zákon, který by ho nutil platit autorům (vydavatelům) zpráv za odkazy na jejich obsah.

Namátkou pár článků, kde je k tomu info:

Zprávy si nepřečtete, rozhodl Facebook kvůli mediálnímu zákonu v Austrálii

Facebook v Austrálii zablokoval zpravodajství, ale i účty nemocnic a vlády

David Polesný: Válka mezi Facebookem a médii uškodí oběma stranám, Austrálie je cvičný rybníček

V takové chvíli si člověk skutečně uvědomí, jak jsme (společnost jako celek) na fb a dalších závislí.

Máte k tomuto tématu co říct? Střemhlav do diskuze! :-)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Imho se uz v tehle diskusi docela ukazuje, jak lide nepouzivajici Facebook vubec nevi, jak funguje.…
merlouska 20.02.2021 18:44
merlouska
No nevim, nevim. Ja bych polovinu zprav co denne projdu na fakebooku nenasel. Pro me nema prakticky… nový
Dwane Dibbley 21.02.2021 10:32
Dwane Dibbley
Jop, kdysi jsem používal RSS čtečky, fungovaly slušně. Pak jsem zkoušel henten facebook a stejně mi… nový
Moas 21.02.2021 20:29
Moas
Není lepší použít pravednes.cz? nový
vlkjinde 21.02.2021 15:02
vlkjinde
Článek k tématu od D. Slížka na Lupě: Google a Facebook vs. média: zoufalí vydavatelé dělají zoufalé… nový
Pavel 22.02.2021 11:04
Pavel
Jakože na jedné straně je Facebook jen jedním z kanálů přes které dokážeme přijímají informace, ale… poslední
Jozeffk 22.02.2021 12:12
Jozeffk

Imho se uz v tehle diskusi docela ukazuje, jak lide nepouzivajici Facebook vubec nevi, jak funguje.

Tady nejde o hledani nejakych pochybnych zprav na FB, tady jde o to, ze snad kazde medium ma take FB ucet, na kterem se odkazuje na svoje clanky na webu nebo tam dava kratke zpravicky a videa. A tyhle odkazy, zpravy apod. se pak objevuji na zdi lidem, kteri dane medium na FB sleduji.

Takze ty vykriky typu "Na FB rozhodne zpravy nehledam" nebo "FB je stejne plny fake news" se daneho tematu vlastne vubec netykaji.

Ja treba sva oblibena media na FB sleduju - je pro me jednodussi mit vsechno na jedny zdi nez si projizdet hlavni stranky nekolika medii. Obcas se takhle dostanu k nejake zajimave zprave, ktera by me jinak treba i minula.

Jop, kdysi jsem používal RSS čtečky, fungovaly slušně. Pak jsem zkoušel henten facebook a stejně mi to na zdi nezobrazovalo všechno, stačilo dát párkrát F5 a najednou tam něco nového přibylo a něco starého zmizelo...
Že by FB byl záruka toho, že tam uvidím vše, co mě zajímá, tomu nevěřím. Data třídí naprosto nahodile.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru