Předmět Autor Datum
Nie je. Silne volatilne rovnako ako BC, ci hociktora ina mena. Ty naozaj nevies, co sa bude diat s t…
fleg 17.02.2021 11:14
fleg
... okolo tvojho pozemku pojde dialnica a on strati na hodnote a stane sa nepredajnym Tak to je tím… nový
host 17.02.2021 11:21
host
Nie som velmi zastanca silovych rieseni, ale v pripade dialnic by malo bezne dochadzat k vyvlastneni… nový
fleg 17.02.2021 11:25
fleg
Zvlášť v případě kdy je mediálně vytvořený obraz negativní. nový
Prim 17.02.2021 12:48
Prim
O to nejde, mna nezaujimaju jednotlive pripady, mna zaujima vysledny efekt a jak v CR tak v SR sa vy… nový
fleg 17.02.2021 13:56
fleg
Tak u koronaviru argumentujete světem, tak je možné se inspirovat ve světě, kde to jde i bez vyvlast… nový
Araneus84 17.02.2021 12:58
Araneus84
Zrovna tym cinskym fotkam neverim ani slovo...tam sa totizto bura hlava nehlava, videl som to uz v n… nový
fleg 17.02.2021 13:55
fleg
Ne vždy to jde hladce, i v Číně jsou někteří vlastníci tvrdohlaví: https://autozine.cz/majitel-odmit… nový
Karel04 17.02.2021 17:48
Karel04
Rozumný přístup. Prostě to postavit okolo něj a on ten tvrdohlavec nemůže neustálý provoz ustát moc… nový
Moas 17.02.2021 20:36
Moas
Další případ z dneška- kvůli jedné tvrdohlavé paní se zastavuje stavba za 252 milionů korun. https:/… poslední
Karel04 22.02.2021 17:10
Karel04
Ja som do kryptomien presunul časť mojich úspor. Konkrétne do Bitcoinu a Etherea. Ostatné shitcoiny… nový
Hastrman 17.02.2021 19:32
Hastrman
"pokiaľ je dopyt tak cena bude rásť, dopyt je momentálne vysoký" Až na to, že stačí, aby například E… nový
Araneus84 17.02.2021 19:49
Araneus84
Jo, jasne, to je pravda. Viz môj bod s obavami, že štáty (alebo štátne uskupenia) začnú kryptomeny r… nový
Hastrman 17.02.2021 19:56
Hastrman
Já v něm mám nějaké úspry a nelituji, avšak netřeba zase do měn Plaská vše "co mas doma pod deka" ne… nový
Jozeffk 22.02.2021 12:21
Jozeffk
Jestli to zvazujes jako investici, pak se podivej na DeFi kryptomeny nový
Jan Fiala 22.02.2021 14:46
Jan Fiala

Nie je.
Silne volatilne rovnako ako BC, ci hociktora ina mena.
Ty naozaj nevies, co sa bude diat s trhom o mesiac, dva o rok.
Momentalne Ethereum aj BC trhaju rekordy a je kludne mozne, ze rast sa nezastavi, ale s istotou ti to nikto nevie povedat.
Nakup odporucam ak sa k tomu postavis ako do investice do pozemku, ktory si chces kupit, pretoze ceny pozemkov dlhodobo rastu, je ich obmedzene mnozstvo, a preto si myslis, ze porastu aj dalej.
Ale musis pocitat s tym, ze v buducnosti stat rozhodne, ze okolo tvojho pozemku pojde dialnica a on strati na hodnote a stane sa nepredajnym.
Ak sa pozeras na krypt takto kludne nakupuj.

Rozumný přístup. Prostě to postavit okolo něj a on ten tvrdohlavec nemůže neustálý provoz ustát moc dlouho.
Jako je to hnusný, ale v případě rozvoje infrastruktury bych byl pro tvrdá, rychlá a nekompromisní řešení - na druhou stranu férová aspoň v tom, že za vyvlastněné pozemky by měli majitelé dostat nadstandardní kompenzaci.

Díky přístupu "hlavně nikomu nezkřivit ani vlásek" tady denně tisíce lidí postávají v kolonách, umírá se v nehodách, které způsobil někdo jiný a do vzduchu se vypouští tuny škodlivin z aut, která stojí na místě...

Ja som do kryptomien presunul časť mojich úspor. Konkrétne do Bitcoinu a Etherea. Ostatné shitcoiny sa na dlhodobú investíciu IMHO neoplatia, shitcoiny sú dobré na špekulovanie. Zatiaľ investíciu neľutujem, môj majetok značne narástol, ale treba samozrejme rátať aj s tým, že bublina môže hocikedy prasknúť. Ono už teraz ten btc vyzeral všelijako keď dosiahol 40k, dokonca som aj radšej niečo vyberal, ale trh funguje tak, že pokiaľ je dopyt tak cena bude rásť, dopyt je momentálne vysoký a keď sa do toho vložili korporácie s miliardovými investíciami tak by to malo najbližšie mesiace len rásť a ak nepriletí žiadna čierna ľabuť, tak Bitcoin je ešte len na začiatku rastu. Podľa môjho názoru je to závod s časom, či skôr praskne bublina FIATu alebo kryptomenám. No a ja by som stavil v momentálnej finančnej kríze proti FIATu.

Pýtaš sa konkrétne na Ethereum. Ak bude jeho rast pokračovať v udanom tempe tak na ňom spravíš viac %, btc sa v dohľadnej dobe môže max. zdvojnásobiť. Nad stovku to IMHO aspoň tento rok nepôjde. Zato btc je lepší na dlhodobú investíciu, ether má viac problémov, na tento rok sa možno investícia do ethera javí ako dobrý nápad ale nebral by som to moc ako dôchodkový fond. Na dlhodobé investovanie asi radšej btc, ale opýtaj sa určite aj na iné názory.

Najväčšia obava čo voči kryptomenám mám je, že ich štáty začnú významne regulovať, daniť (na Slovensku je dokonca šialené zdanenie 40%), alebo kompletne zakazovať (India). Výhoda je, že to tak úplne zakázať ani regulovať nejde, bude sa to dať obchádzať.

Jo, jasne, to je pravda. Viz môj bod s obavami, že štáty (alebo štátne uskupenia) začnú kryptomeny regulovať. Je to dosť reálne, že z "eko" dôvodov sa btc zakáže. Jeden a pol miliardový nákup bitcoinov od Tesly a možné budúce akceptovanie btc ako platidla je z toho pohľadu dosť paradox. :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru