Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Menej známe pesničky vašich obľúbencov

Zdravím,

momentálne mám dosť času na objavovanie hudby, a tak mi napadlo založiť toto vlákno.

Keďže pojmy ako "(menej) známy" sú dosť relatívne, navrhujem takéto kritérium

- slovenskí/českí interpreti: max. 50 000 zhliadnutí vkladaného videa na Youtube
- zvyšok sveta: max. 5 000 000 zhliadnutí
- rok vzniku: 2019 a staršie

Na úvod čosi zo sveta:

A zo Slovenska:

Předmět Autor Datum
Tak třeba #SimonAndGarfunkel #ScarboroughFair #TheConcertInCentralPark a stovky dalších
gilhad 07.02.2021 02:30
gilhad
Ďakujem, napríklad taký Kristofferson sa mi páčil. :-) Loituma... nedá mi nespýtať sa - vieš po fín…
haseimpfeffer 12.02.2021 23:55
haseimpfeffer
finsky neumim, tak jsem si proste nasel preklad :-) Jo a prvne jsem ji slysel/videl s japonskou ani…
gilhad 13.02.2021 03:12
gilhad
Na Slovensku sa zase kúsok z nej dostal do reklamy
haseimpfeffer 14.02.2021 23:58
haseimpfeffer
Nikdy by mě nenapadlo poslouchat muziku na YT a koukat přitom na video. Nikdy mě nezajímalo, jestli…
L-Core 07.02.2021 07:49
L-Core
Takisto ďakujem za komentár. :-) Nikdy by mě nenapadlo poslouchat muziku na YT a koukat přitom na v…
haseimpfeffer 13.02.2021 00:02
haseimpfeffer
Roxette miluji skvělá hudba. Ne nadarmo měli přezdívku ABBA 2. Mimojiné... Za mě třeba https://www.…
jezekhifi 07.02.2021 08:14
jezekhifi
Máme veľmi podobný vkus, Alphaville si tiež púšťam celkom často a v playliste svojich topiek mám aj…
haseimpfeffer 13.02.2021 00:06
haseimpfeffer
A z trochu jiného soudku: tu valchu po babičce, která tam také hraje, jsem spravoval osobně :) A t…
gilhad 07.02.2021 11:13
gilhad
- Visací zámek všeobecně, jakkoliv nejde zrovna o hudební stránku - "Punk's not dead, volové!" Stra…
lucifer 08.02.2021 21:32
lucifer
Takisto vďaka za komentár. Ak náhodou vieš po nemecky, skús Die Toten Hosen. :-)
haseimpfeffer 13.02.2021 00:23
haseimpfeffer
Na takový případ je dobré oprášit stará elpíčka (gramofony jsou ještě poměrně běžně dostupné). Ono s…
ml1 09.02.2021 15:28
ml1
Toto jsou řádně bengre vše :-):beer:
Jozeffk 22.02.2021 12:07
Jozeffk
A jedna z Nemecka (na YT som ju celú nenašiel): x5n2vg6
haseimpfeffer 05.03.2021 17:23
haseimpfeffer
poslední
haseimpfeffer 05.03.2021 17:30
haseimpfeffer

Nikdy by mě nenapadlo poslouchat muziku na YT a koukat přitom na video.
Nikdy mě nezajímalo, jestli muzika, která se líbí mně, se líbí ostatním a jak moc.

Ale abys neřekl: https://www.youtube.com/watch?v=xASaYXrgzUc
V okamžiku, kdy to někdo dal na YT, se jednalo o 33 let starou věc.
Kdyby tě to zaujalo, tady máš komplet LP: https://www.youtube.com/watch?v=7re8_gDZOFI

Jó, tehdy ještě hudebníci uměli hrát… a holandský prog-rock mám rád už dobrých 45 let.

Takisto ďakujem za komentár. :-)

Nikdy by mě nenapadlo poslouchat muziku na YT a koukat přitom na video.
Nikdy mě nezajímalo, jestli muzika, která se líbí mně, se líbí ostatním a jak moc.

Súhlasím, ale chcel som, aby "menej známy" bolo aj nejako exaktne vyjadrené, aj keď to nie je najlepšie kritérium.

Trace mi trošku pripomenuli naše Collegium Musicum. :-)

- Visací zámek všeobecně, jakkoliv nejde zrovna o hudební stránku - "Punk's not dead, volové!"

Strach

Všechno je fajn

i když... Skupina na lovu motýlů

a oslím můstkem se dostaneme k cover a parodiím -
Známka swingu - Original Vintage Orchestra

- a když už si z něčeho dělat prču, tak -
Nanowar (of steel) jsou prostě magoři - The Call Of Cthulhu

- magoři kteří zhudební klidně i Ikea katalog -
Valhalleluja!:

- kdo nezná, doporučuju komplet - https://www.nanowar.it

Na takový případ je dobré oprášit stará elpíčka (gramofony jsou ještě poměrně běžně dostupné). Ono sice existují reedice a remastery (i poměrně starých věcí), ale většinou je to spíš něco jako "kompletní výběr." Nevím podle jaké je to logiky, ale výběr přece není nikdy kompletní. No ale abychom nepochybovali, už nebývá kompletní, ale nejkompletnější (vytvářet další stupně od adjektiva kompletní (a jiných, napadá mě třeba optimální) je samo o sobě nesmysl).
Asi před rokem možná je to už dýl (musí tžo být dýl, bylo to dlouho před korónou) se mi dostalo do ruky pár pop LP z osmdesátek. Nebyli to moji oblíbenci, ale uvědomil jsem si, že některé písničky jsem opravdu slyšel naposledy zhruba v době jejich vydání. Ale rád jsem si to poslechnul. Jde o to, že z každé desky se uchytí jedna možná dvě písničky, které se v rozhlase hrají dodnes a ostatní beznadějně zapadne a zůstane jen někde hluboko ve vzpomínkách.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru