Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Další iniciativa, jak ještě lépe šířit koronavirus: ...Iniciativa Chcípl pes, která brojí proti vlá…
Yarda 19.01.2021 11:21
Yarda
A právě proto, protože Češi sou takoví <píp> (opravdu velmi ostré "píp"), to u nás s covidem tak vyp…
L-Core 19.01.2021 14:57
L-Core
Hele, je to jednoduche, opatreni jsou velmi tvrda, kecama, ze je lide nedodrzuji te mozna zivi na No…
RMX 19.01.2021 15:12
RMX
Takze jak je mozny, ze je tady ten koronavirus tak rozsirenej, kdyz jsou podle vas tak skvele opatre…
L-Core 19.01.2021 16:02
L-Core
Oba dva L-Core a fleg: Nemate jedinej dukaz, ze by bez opatreni bylo vic nemocnych, natoz vic mrtvyc…
RedMaX 19.01.2021 17:55
RedMaX
1. A nejaky namet na skvele opatreni? Nevím. To byla spíše reakce na to, co vyhlašuje vláda. Vyhlás… nový
L-Core 20.01.2021 06:41
L-Core
Nečetli jste nadpis diskuze? Jděte tam, nebo si založte další vlákno. Negramoti.
Prasak 19.01.2021 19:57
Prasak
A ty sis nevšiml, že celá republika už tam dávno je? poslední
Pavel 20.01.2021 07:35
Pavel

Další iniciativa, jak ještě lépe šířit koronavirus:

...Iniciativa Chcípl pes, která brojí proti vládním opatřením, dnes oznámila, že zakládá politickou stranu. „Z každé prodejny, restaurace nebo prodejny a jakékoliv další provozovny se tak může stát politická buňka, kde budou probíhat politická jednání. Hlásit se tam budou moci členové a provozovny díky tomu budou moci fungovat,“ uvedli aktivisté....

Pane Bože, do čeho´s to duši dal?

Hele, je to jednoduche, opatreni jsou velmi tvrda, kecama, ze je lide nedodrzuji te mozna zivi na Nove, ale vis prdlacku, kdyz jses zavrenej cely dny doma. Ja chodim do prace a vidim, jak lide dodrzuji rousky a vsechno. Takze jak je mozny, ze je tady ten koronavirus tak rozsirenej, kdyz jsou podle vas tak skvele opatreni? Nevite, razem budete cumet do zeme.

Spis plati teorie, kterou rikam ja: Nevime proc, koronavirus se nam tu rozsiril, ovsem zadny seriozni vedec vzhedem k hysterii, ktera tu panuje, to radsi zkoumat nebude nebo svuj vyzkum radeji drzi nekde pod poklickou. Kdyby zadne z tech pritroublych opatreni nebylo, koronavirus by tu byl uplne ve stejne mire, akorat bychom jeste navic neskomirali tak moc ekonomicky.

Ono nejvetsi vtip na tom je, ze vsichni ti rouskovi fanatici, ktere znam a kteri to nosi poctive i uprostred lesa, kde siroko daleko neni jina noha, uz ten koronavirus meli, kdezto ti, co to nosi pouze v MHD a v obchode jsou stale v pohode.

Takze jak je mozny, ze je tady ten koronavirus tak rozsirenej, kdyz jsou podle vas tak skvele opatreni?

Je to IMHO naprosto jednoduché:
1. Skvělá opatření tu nejsou
2. Opatření se nedodržují

Kdyby zadne z tech pritroublych opatreni nebylo, koronavirus by tu byl uplne ve stejne mire, akorat bychom jeste navic neskomirali tak moc ekonomicky.

Myslím, že se hodně mýlíš. Jak v té míře nákazy, tak v následném ekonomickém kolapsu (ne té demoverzi, co prý je teď). A mrtvých by bylo klidně 10x tolik, nejen z řad těch, které by někteří v čele s hastrmanem jako neužitečné stejně odepsali, ale i těch "progresivních a potřebných", které by po běžném úraze neměl kdo ošetřit.

Jedno je ale jisté: čím méně opatření, čím méně kázně v jejich dodržování, tím se vše (možná zbytečně) prodlužuje. Bohužel, ještě tu máme henten šengén a asi není jak všechny příchozí operativně na hranici testovat. Chtít dva dny starý negativní test je podle mě skoro k ničemu. A paradox: ti, kteří chtějí co nejdříve návrat k normálu (ty moudré hlavy z chcíplého čokla) konají tak, aby se návrat co nejvíce oddálil.

Oba dva L-Core a fleg: Nemate jedinej dukaz, ze by bez opatreni bylo vic nemocnych, natoz vic mrtvych. A vo tom to je.

---

Je to IMHO naprosto jednoduché:
1. Skvělá opatření tu nejsou
2. Opatření se nedodržují

1. A nejaky namet na skvele opatreni? Jestli napises, vzit kulomet a vsechny zastrelit driv nez dostanou koronavir, tak uz ti v diskuzi odpovidat nebudu. ]:)

2. Ja tvrdim, ze opatreni se dodrzuji!!!

1. A nejaky namet na skvele opatreni?

Nevím. To byla spíše reakce na to, co vyhlašuje vláda. Vyhlásí (pseudo)lockdown a zároveň 158 výjimek. Když se začne situace zlepšovat, náhle otevře vše (např. školy, obchody, hospody), což za 2-3 týdny pochopitelně způsobí další vlnu. Tak vlastně ani netuší, co je nejvíce problematické. Teď otevřeli malá papírnictví a dětskou obuv. Proč neotevřeli dospěláckou obuv, je mi v kontextu toho záhadou. V takové prodejně opravdu není hlava na hlavě - na rozdíl od akcí ve všelikých kauflandech a spol.
A hlavně, jakákoliv opatření jsou k ničemu, protože bod dvě: nedodržují se, respektive se všelijak ohýbají. Nebo myslíš, že například ty černé hospody (kde se svolávají SMSkami) či ty nápady na tu aniti-PES politickou stranu jsou to nejlepší pro poražení koronaviru?

Nemate jedinej dukaz, ze by bez opatreni bylo vic nemocnych, natoz vic mrtvych. A vo tom to je.

Ano. Stejně tak nemáme jedinej důkaz, že pokud bys skočil po hlavě z Petřínské rozhledny dolů, že by sis jakkoliv ublížil. ]:)

Zpět do debat Nahoru