Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Niven Larry: Prstenec (sci-fi kniha; Hugo a Nebula)

Četl někdo z vás tuto knihu? Byla oceněna cenami Hugo a Nebula.

Já ji dočetl teď, strávil jsem s ní den a půl. A vlastně z ní nemám žádný pocity. Vůbec nevím, zda se mi líbila nebo ne. To už se mi jednou stalo u jednoho filmu (na název si nevzpomenu) a u knihy Muž z vysokého zámku (z ní jsem měl dojem, že v ní vlastně není žádný děj).

Přitom ale obvykle knihy prožívám s autory jako Dan Simmons, Peter F. Hamilton a další.

Stalo se vám to taky, že kniha/film zanechala nulovej dojem?

Předmět Autor Datum
Nivena.mam docela rad, serii jsem cetl, ale nejak mi v hlave neutvela.
Jan Fiala 29.12.2020 16:32
Jan Fiala
Cetl jsem celou serii, a ma tak nejak velmi kolisavou kvalitu. Prvni dil (Prstenec) vcelku jde, druh…
lucifer 29.12.2020 16:48
lucifer
Neznám. Dík za doporučení, co nemám číst :beer:
mif 29.12.2020 17:17
mif
Znáš Prašina od Vojtěcha Matochy?
Jan Fiala 29.12.2020 17:37
Jan Fiala
Mám stáhnuto (dle referencí z jiných fór), ale ještě jsem se k tomu nedostal. Tajemná Praha mne láká…
mif 29.12.2020 18:03
mif
co nemám číst :beer: Jakuba Vandrovce máš za sebou? Humor tam mi vyhovoval. Když patrola v Leninově…
čumil old 30.12.2020 16:39
čumil old
Asi budeš poněkud jinde než já. Ale odkazy si nechám :-)
mif 30.12.2020 17:40
mif
Řeč byla de facto o sci fi, ten Weber je ryzí sci fi, byť nemá nějaký filozofický podtón s výjimkou… poslední
čumil old 30.12.2020 18:41
čumil old

Cetl jsem celou serii, a ma tak nejak velmi kolisavou kvalitu. Prvni dil (Prstenec) vcelku jde, druhy je o dost slabsi. Treti, Panove prstence je priserny, ale fakt priserny sranec (sorry, nejde napsat slusneji) u ktereho jsem se musel hodne nutit k docteni. Ctvrty dil - Deti Prstence - je ale celkem dobry. Serie jako celek, samotna myslenka a veci kolem docela ujde, nejaky dojem zanechalo - urcite ne nulovy...

Doplnim me osobni hodnoceni - nakonec jsem dal tretimu dilu 2 z 5, protoze finale celkem uslo:

[91981-screen-shot-12-29-20-at-04-49-pm-png]

co nemám číst :beer:

Jakuba Vandrovce máš za sebou?
Humor tam mi vyhovoval.
Když patrola v Leninově mauzoleu spáchala sebevraždu protože vstoupila do pásma s vyšším prověřením než měla málem jsem spolknul skleničku.
O kvašení samohonky v sile nemluvě.
Hezky se mi četl Weber, jeho Pochody k moři, hvězdám, vnitrozemím.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru