Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Chytré kontrakty a pojištění

Proti škodám způsobených bouřkou (např. kroupy, voda..) se normálně pojistit můžeš i dnes, je to součástí (ročního) pojištění stavby nebo domácnosti. Ale pojistit se nemůžeš, když bouřka přichází. Tak jako ti nikdo nepojistí barák, když v místě, kde bydlíš, začíná povodeň. Protože pojištění proti již existujícímu nebezpečí (podle radaru sem letí bouřka, možná i kroupy..) možné není.

Mám velmi dobře pojištěn (spíše přepojištěn než podpojištěn) barák i domácnost, za necelých 6.000 (jo, měl jsem speciální cenu, stálo by to "normálně" o 2-3 tisíce víc), proti všemu možnému i nemožnému (i vč. "nepřírodních událostí", krádeží, loupeží, vandalismu). Netuším, kolik by mělo stát třeba takové pojištění na pár hodin, když se blíží škaredá bouřka, ale pod tisícovku podle mě těžko. Opravdu by to bylo pro lidi výhodné? Vždyť těch událostí během roku může být řada - budeš (nebo AI) imrvére sledovat stav, co se děje, co se blíží, co hrozí a podle toho operativně uzavírat krátkodobé pojistky? Nebo jednou ročně vyplázneš pár tisíc a máš klid.

Že by sis mohl před vichřicí pojistit auto s tím, že stojí a bude stát pod stromem, nevěřím.

Ale jsou to jen naše dohady :-) Zkus takovou smlouvu uzavřít, zkus se poptat na pojišťovně.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat