Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Uvážlivé hospodaření státu

Tak si čtu:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babisovo-danove-dobrodruzstvi-zachrani-veletoc-ods-129783
a blil bych z toho, co strany (tedy hoši, co spolu mluví - což jsou všichni tam nahoře) předvádějí.

Já nevím, snad by bylo lépe, abychom byli nesvéprávný stát a museli poslouchat povely zvenčí, od pána. Protože blběji se snad chovat už nemůžeme…

Stále častěji si myslím, že nejlepší formou státního zřízení by byl osvícený absolutismus (napadá mě Josef II či jeho máma). Ale určitě ne, aby tím císařem byl kdokoliv ze současné garnitury. Kdyby nebylo toho nešťastného wir schaffen das, snad bych i bral naše sousedy…

---
Jako podtéma (na normální thread je opravdu brzy) mě napadlo obsazení Hradu po M.Z. Můj hlas má Danuše Nerudová.

Předmět Autor Datum
Vlada jednotlivca vzhladom na zlozitost statu je minulostou. Osvietena inteligencia, respektive vlad…
fleg 18.11.2020 17:21
fleg
Ono to aj u nás k tej Číne smeruje. Pre Číňanov možno fajn, ale ja tento ázijský altruismus nemusím.…
Hastrman 18.11.2020 19:51
Hastrman
Kvůli eu tady bude do 20 let čina taktéž.
Beatudz 18.11.2020 19:57
Beatudz
Není to ale dáno i tím, že asiati prostě dokážou pořádně makat? Ona jim ta prosperita taky nepřišla…
Pavel 18.11.2020 20:42
Pavel
Tu najdes cast odpovedi na tvoju otazku. Btw India je tiez v Azii a ide o jednu a najchudobnejsich…
fleg 18.11.2020 21:32
fleg
Oni jsou jak mravenci, makat je smyslem života. Sorry, ale já si chci život trochu užít, mám jen jed…
Prasak 18.11.2020 21:42
Prasak
Schillerová požádá Senát, aby zrušil zvýšení slevy na poplatníka. Je to prý chyba, není možné mít ob… poslední
Pavel 21.11.2020 12:25
Pavel

Vlada jednotlivca vzhladom na zlozitost statu je minulostou. Osvietena inteligencia, respektive vlada elit (myslim intelektualnych) je podla vsetkeho najefektivnejsia...samozrejme na ukor demokracie.
Asi budem kamenovany, ale istu formu vlady elit vidim v Cine a aj preto Cina tak ohromne uteka pred ostatnymi statmi co sa tyka progresu.

Ono to aj u nás k tej Číne smeruje. Pre Číňanov možno fajn, ale ja tento ázijský altruismus nemusím. Ich spoločnosť funguje ako mravenisko, kráľovná (štát) niečo zavelí a oni sa bez reptania podrobia, nevadí im dokonca ani to, že kráľovná sleduje každý ich krok. Jako jedinec tam nezmôžeš nič. Ja som egoista.

Štát už len z princípu nevie efektívne hospodáriť. Každý sektor začal prospievať až po privatizácii. Keď sú ľudia egoisticky motivovaní vlastným obohatením, maximalizujú zároveň aj úžitok a v konečnom dôsledku je to výhodné pre celú spoločnosť. Aj tá pandémia by sa zrazu riešila oveľa efektívnejšie, keby sa do toho štát nestaral a zdravotné pomôcky by sa distribuovali zcela na voľnom trhu. To nehovorím o nemocniciach. Majitelia nemocníc by sa medzi sebou predbiehali, kto dokáže pomôcť v najkratšom čase najviac pacientom a kto dokáže ponúknuť najkvalifikovanejší personál.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru