Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Asi jsem už starej na to, abych pochopil současnou dobu

Sorry, ale trosku mi pripominas tie hnutia, ktore maju za nasledok to, ze herec hrajuci cernocha sa nemoze natriet ciernou farbou lebo tu uraza sucasnych cernochov, alebo, ze do stredovekeho filmu nadrbeme na kralovsky dvor ciernych dvoranov hoci je to historicka hlupost, pretoze sa vtedy povazovali za menejcennu rasu. Len aby sme boli vyvazeny vsak ano.
Ty nevies citat Bibliu a spol s pochopenim a zohladnit kedy bola pisana a co vtedy tak asi platilo a ake boli vtedy spolocenke konvencie?
Mne napriklad surovost Biblie pomohla dost v rannom veku, pretoze uz ako dieta som chapal, ze je nieco zle na Bohovi ak tresta deti za hriechy svojich otcov kludne do siedmeho pokolenia alebo cele narody za hriechy jednotlivcov. Ked zabije len tak, aby dokazal svoju silu a moc. Mne sa takyto Boh nepacil, ako dieta som si zelal ineho.
Mne sa naopak paci, ze je to takto napisane, pretoze uz ako 9-10 rocny som pochopil, ze tudy cesta nevede a nemusel badat nad tym cely zivot ako niekto iny.
A rozhodne sa necitim ako uchylak pri citani Biblie.
Ja by som dal Bibliu a Koran ako povinne citanie do skol. A o Mein Kampf som ochotny polemizovat dokonca.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat