Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Třeba je to jenom chudák, co touží po malém telefonu a dobrým foťákem, a nikdo, kromě Apple, jej boh…
jege 18.12.2020 20:07
jege
Jake softwarove nedodelky konkretne? K nasazeni v “businessu” mnohem vhodnejsi nez jakykoliv nedodel…
CalebCox 18.12.2020 22:03
CalebCox
Takže pak určitě poradíš, jak na iPhone zjistíš, kdy přesně Ti někdo volal před pár lety, a tudiž, j…
jege 18.12.2020 22:38
jege
Neporadim, jako drtiva vetsina ostatnich neco takoveho nepotrebuju. Na Androidu jsem si uploadoval h…
CalebCox 18.12.2020 23:55
CalebCox
Klasika - co iOS neumí, to přece nikdo nepotřebuje! To fakt užívání iPhone všem natolik vymaže mozek…
jege 19.12.2020 10:45
jege
funkci kterou realne vyuzije promile uzivatelu opravdu nelze brat jako ukazatel (ne)kvality systemu.…
CalebCox 19.12.2020 11:00
CalebCox
Jaj, tak pokud jsi kompletní iOvce (nemyslím to pejorativně), tak to možná do sebe zapadá, ale v tom…
jege 19.12.2020 12:03
jege
Cotoje za volovina? Kdyz sem si koupil Android, musel sem hned lést do nastaveni na hodinku jak mago…
Sempron 19.12.2020 13:06
Sempron
A dokážeš si stejně jednoduše změnit Dialer, pokud Ti vestavěný nevyhovuje? Pokud vím, Apple změnu d…
jege 19.12.2020 13:19
jege
Popravde na co root/jailbreak? Z toho uz jsem vyrostl, kupuju si zarizeni ktera funguji po vybaleni…
CalebCox 19.12.2020 17:34
CalebCox
Tento pristup pouzivam u zarizeni jednoduchych (napriklad sekery) zatimco u zarizeni slozitych (napr…
gilhad 19.12.2020 18:49
gilhad
Moznost prizpusobenii a nutnost si to cele predelat aby to fungovalo jak ma, jsou dve rozdilne veci.…
CalebCox 19.12.2020 21:18
CalebCox
Ano, taky pro to mam pochopeni. U hracky vetsinou staci nejaky rozumny default, co pokryje vetsinu b…
gilhad 19.12.2020 22:12
gilhad
No hracku mas dle popisu ty, ja mam pracovni nastroj ktery jsem jednou nastavil a dale me nezajima..…
CalebCox 20.12.2020 02:09
CalebCox
Tohle mam u mobilu taky - vyndam SIMku, vrazim do libovolneho jineho a chodi prakticky zcela stejne…
gilhad 20.12.2020 09:09
gilhad
No spis teoreticky, prakticky je to potreba cele rucne prekopat, nedavna zkusenost v ramci rodiny z…
CalebCox 21.12.2020 00:40
CalebCox
No, prakticky jsem tu samou SIMku pouzival uz v minimalne 5 telefonech a fungovala naprosto vsude be… nový
gilhad 21.12.2020 05:56
gilhad
Historii hovoru mam, akorat jinepotrebuji znat od doby kdy pan Bell vynalezl telefon. Pokud nekdo n…
CalebCox 19.12.2020 17:26
CalebCox
Už chápu, proč se uživatelům iOS říká iOvce a proč je to pejorativní označení ... Správné je jenom…
jege 19.12.2020 19:36
jege
Placas nesmysly. Proste ten system funguje a to ze neumi neco co vyuzije 1 clovek z 1000 (neboli tva…
CalebCox 19.12.2020 21:26
CalebCox
Bezproblémová funkčnost? Na několika málo zařízeních, které si firma sama vyrábí? Pokud by mobily dě…
jege 19.12.2020 21:41
jege
Proc si to tedy neni schopen Google vice ohlidat a netlaci na vyrobce aby vse fungovalo jak ma? Nevi…
CalebCox 20.12.2020 02:27
CalebCox
verim ze kdyby Apple chel rozpoutat cenovou valku tak by situace vypadala jinak, jedunou vyhodou and…
Jan Fiala 20.12.2020 11:37
Jan Fiala
Pěkně dětinskej názor. A nebo to je možná tím, že iPhone se nikdy neseká, a budí pocit spolehlivosti…
Sempron 20.12.2020 13:01
Sempron
Mám Microsoft Lumia 950 a taky se neseká. Takže co umí nakousnuté jabko navíc? Prd nic. A co ta ohýb…
jezekhifi 20.12.2020 13:33
jezekhifi
Lumie jeste existujou? Ja myslel ze je sezrala konkurence. No co, pouzivej si dal srot, hlavne abys…
Sempron 20.12.2020 13:40
Sempron
Ale na rozdíl od tvého nakousnutého jabka, já dal 1500Kč a ještě funguje jak švýcarské hodinky. A šr…
jezekhifi 20.12.2020 13:54
jezekhifi
Nevim coto meles se 40 tisici, za nejnovejsi model jsem zaplatil 23 tisic po vydani // na heurece j…
Sempron 20.12.2020 14:23
Sempron
Ale Apple zlevnil...no co to, že by už konečně pochopil, že je to neprodejnej šunt za přemrštěnou ce…
jezekhifi 20.12.2020 14:37
jezekhifi
Cislicka nepatrne vvyssi, ale v realu je to proste starej nepodporovanej srot... Tot vse nový
CalebCox 21.12.2020 00:52
CalebCox
narozdíl od Xiaomi, kterýho musíš hodiny krotit, a pak stejně to není ono Jen kecy, abys to mohl po…
Prasak 20.12.2020 13:54
Prasak
Ne, vychazim z vlastnich zkusenosti a moznosti porovnavat ruzne top modely.... Muze to byt jakkoliv… nový
CalebCox 21.12.2020 01:01
CalebCox
Blbost, vetsina uzivatelu by zjistila ze existuje mnohem propracovanejsi a privetivejsi system nez z…
CalebCox 21.12.2020 00:46
CalebCox
A Ty jsi Maďar? ::) nový
jege 21.12.2020 09:10
jege
Díky, pobavil jsi mě. Navrhni Apple, že by měl prodávat své telefony za reálné ceny (tak do 8 tisíc)… nový
Jan Fiala 21.12.2020 11:09
Jan Fiala
Tak jsem se schválně ptal manželky, jestli někdy používá historii hovorů a jestli by ji mohla postrá… nový
jege 21.12.2020 09:18
jege
Chlapácké je vlastniť toto: https://puri.sm/products/librem-5/
iRetard 18.12.2020 21:18
iRetard
Mám zkušenost s Androidem i iOSem, oba jsou to dobré systémy, u Androida si člověk musí víc hlídat,… nový
Moas 21.12.2020 10:39
Moas
Přesně stejnou zkušenost mám taky - občas je nutné přijít na to, jak to dotyčný vývojář u Apple zamý… nový
jege 21.12.2020 12:11
jege
Co je chlapáčtější? Mít nejnovější a nejdražší ajfoun nebo mít obyčejný hloupý tlačítkový mobil a bý… nový
Yarda 21.12.2020 11:52
Yarda
Nikdy jsem se nad takovým něčem nezamýšlel. Ať si každý kupuje telefon, jaký chce :-D poslední
Enzo88 22.12.2020 15:32
Enzo88

Takže pak určitě poradíš, jak na iPhone zjistíš, kdy přesně Ti někdo volal před pár lety, a tudiž, jestli má zakoupené zboží ještě v záruce nebo ne. Na Androidu záležitost na pár sekund i u vestavěného dialeru, u iOS jsem ani za pár měsíců nezjistil, jak takovou základní funkci moderního telefonu vyřešit. Vestavěný dialer toto neumí a externí dialery nainstalovat nelze. Externí služby buďto nefungují, nebo stojí velké měsíční poplatky, a stejně předem nelze zjistit, jestli to umí.

Neporadim, jako drtiva vetsina ostatnich neco takoveho nepotrebuju. Na Androidu jsem si uploadoval historii hovoru do Google kalndare... A v zivote se na to zpetne nepodival
Soudit platformu vlastnosti ktero realne vyuzije zlomek lidi je trosku zvlastni, to nelze povazovat za SW nedodelek.
Jestli mas celou svoji zivnost postavenou pouze na historii hovoru, tak to tedy potes koste...

Klasika - co iOS neumí, to přece nikdo nepotřebuje! To fakt užívání iPhone všem natolik vymaže mozek, že nejsou schopní objektivně posoudit výhody a nevýhody systému, co používají? Zrovna tahle funkce je to využívaná a na Internetu je dost diskuzí o tom, proč to iPhone, na který zrovna nějaký manager nebo obchodník přešel, nebo o tom uvažuje, neumí a jak z to vyřešit:

https://www.zive.cz/poradna/hostorie-hovoru-iphone/sc-20-cq-681831/default.aspx?consultanswers=1
https://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=69&t=70164
https://macforum.cz/viewtopic.php?t=14808

funkci kterou realne vyuzije promile uzivatelu opravdu nelze brat jako ukazatel (ne)kvality systemu. Kvalitu platforem jsem schopen posoudit velice dobre, musim pouzivat obe a android v jakekoliv podobe od jakehokoliv vyrobce je prosteste takovy nedodelek, oproti (eko)systemu Apple. Ale chapu ze to stezi pochopi a vyuzije nekdo kdo ma jen a pouze telefon..

Jaj, tak pokud jsi kompletní iOvce (nemyslím to pejorativně), tak to možná do sebe zapadá, ale v tom případě si promile spíše Ty a většina to má právě jinak. Android = historie hovorů, USB přístup (již jsem tak zachránil data z několika telefonu po náhlé smrti nebo rozbitém displeji), rozmanitost různých modelů a prostředí, Windows = fakturační programy a HW závislé programy, dokonce i manželčin drahý a vymakaný iPad Air mi oproti mému Sony Xperia Z3 Tablet Mini přijde jako strašně neintuitivní a nepraktický, ale třeba je to jenom věc zvyku a jiného přístupu.

Cotoje za volovina? Kdyz sem si koupil Android, musel sem hned lést do nastaveni na hodinku jak magor, delat root, pak jsem zjistil ze je vsechno rozbitý tak jsem cekal na to, az mi Xiaomi po 2 tydnech povoli unlock bootloaderu, abych mohl zkouset jine ROM (dalsi cas) protoze proste nebudu nic pouzivat "provizorne" 2 roky.

Kdyz sem si koupil iPhone, jedina vec ktera me zajimala byla zmenit si tapetu! A to nemluvim o tom, ze Face ID mi usetri tunu casu, neni to jen na odemykani displeje.

Tady spis nekteri bl**cci pisou komenty bez nazoru (nikdy to v ruce nemeli, ale kalkulacka na pocitani ceny jim funguje dobre) pod motivaci ze vice zapadnou zrejme do kolektivu, chytrych, bystrých a vsimavych nadlidí, kdyz budou souhlasit s nejakym vyblitkem co napise dalsi trouba, co to nikdy v ruce nemel. Ja se smeju.

A dokážeš si stejně jednoduše změnit Dialer, pokud Ti vestavěný nevyhovuje? Pokud vím, Apple změnu dialeru nepovoluje vůbec, jinak by můj problém byl rychle a jednoduše vyřešen.

Většina Androidu root tak jednoduše neumožňuje a přitom funguje skvělé i bez rootu. Mimochodem, dokud jednoduchou aktualizaci vývojářským firmware nezavedla Xiaomi, tak většina uživatelů smartfonů ani netušila, že něco takového existuje a u samotné Xiaomi to byla dvousečná zbraň, která přispěla k většímu rozšíření této značky, ale také pověsti nespolehlivé značky s hromadou bugů. Každý chtěl mít nejnovější funkce a vylepšení, ale současně přitom netoleroval případné chyby a problémy. Sám jsem po reklamaci Redmi 2E, který umřel ze dne na den, naštěstí mi předtím umožnil stáhnout přes USB data, přestal s častými aktualizacemi a mobil mi bez obnovení do továrního nastavení funguje již přes 3 roky.

PS: Apple, na rozdíl od toho Xiaomi, Ti jailbreak nepovolí vůbec, takže i když chceš něco změnit, tak máš prostě smůlu. :-p

Tento pristup pouzivam u zarizeni jednoduchych (napriklad sekery) zatimco u zarizeni slozitych (napriklad pocitace) davam prednost moznosti prispusobeni svym potrebam. A smartphony tak nejak pocitove radim spis k tem pocitacum.

Ale zase kazdy ma jine pozadavky a potreby, takze chapu, kdyz ty smatphony jiny radi k zarizenim jednoucelovym. Ono znam i dost lidi, co berou PC jako jednoucelovy spoustec internet exploreru (to je ta ikonka s liskou, co otevre seznam ... :)))

Ano, taky pro to mam pochopeni. U hracky vetsinou staci nejaky rozumny default, co pokryje vetsinu beznych potreb vetsiny beznych uzivatelu a umozni nerusenou hru bez potreb i moznosti nastavovani.

Ja ale vetsinu pocitacu potrebuju pro praci a tam ty naroky jsou proste vetsi arozmanitejsi a je potreba si to pro ne (na rozdil od hracky) mit moznost prizpusobit a bezne defaulty proste z principu nemuzou ty potreby pokryt plne, uz proto, ze se podle urceni prislusneho stroje razantne lisi priority.

No hracku mas dle popisu ty, ja mam pracovni nastroj ktery jsem jednou nastavil a dale me nezajima... nyni jsem menil Xr za 12mini, jen jsem se prihlasil iCloud uctem a pokracoval jsem tam kde jsem na predeslem telefonu prestal, tohle je u Android telefonu by jedne znacky nemyslitelne - proste to nefunguje a jsi nucen furi veci nastavovat od pily.
No a na hrani mam mnohem zajimavejsi veci nez mobily a pocitace :-)

Tohle mam u mobilu taky - vyndam SIMku, vrazim do libovolneho jineho a chodi prakticky zcela stejne :-)
A samozrejme je jedno, jakym pocitacem se prihlasim na server, vzdycky tam dostanu stejne prostredi (az na rozliseni obrazovky).
To jsou nepodstatne hracky a pokud ti to staci, tak ti to staci.

Na praci ovsem potrebuju vyrazne vic nez na telefonovani. A pozadavky konfigurace pro vyvojovou stanici jsou trochu jine, nez pro uzel High Aviability cluster serveru, headless endpointy nebo zalohovaci zarizeni. Pritom u normalniho pocitace neni problem z toho nainstalovat cokoli behem chvile a zkonfigurovat na ma miru na tomtez zeleze. A pak mezi tim pripadne dle potreby prepinat. A vymluvy, ze nejde uchovavat historii, protoze pouzitim jineho klienta by se domecek z karet mohl rozsypat proste znamena, ze misto systemu mas domecek z karet. Pro bezneho uzivatele mozna dostacujici - nemusi nic resit, protoze ani nemuze - pro nekoho, kdo s tim pracuje proste nedostacujici ani omylem.

No spis teoreticky, prakticky je to potreba cele rucne prekopat, nedavna zkusenost v ramci rodiny z Honoru na Honor.. Tragedie
Zbytek tech slintu snazici se neohrabane naznacit ze Apple produkty jsou jen hracky, ani nebudu komentovat. Je to blbost, hracka je Android, tam je potreba si dodelaz/doladit kdejakou kravinu... A jeste to vydavat za vyhodu :-D

No, prakticky jsem tu samou SIMku pouzival uz v minimalne 5 telefonech a fungovala naprosto vsude bez prekopavani.

Co se zbytku funkci tyce, tak jsem to bez problemu rozchodil na rade ruznych PC, s cenama v rozmezi 2 radu. Jestli to jde na Aplu si vazne nejsem moc jisty. Co jsem pozoroval, tak kolegove s Applem meli problemy co chvili, ale ono je to uz par let, mezitim to Apple mozna uz ty pocitace nejak doladil, akorat uz ho v mem okoli na pocitaci nepouziva uz vubec nikdo. Natoz aby zvazoval na nem provozovat takovouhle skalu aplikaci - to nezkouseli ani omylem ani tehdy, nez se tech Applu zbavili.

Historii hovoru mam, akorat jinepotrebuji znat od doby kdy pan Bell vynalezl telefon.

Pokud nekdo nema data zalohovana/synchronizovana i jinde a ma je pouze v telefonu, tak je blbec a o data si prijit zaslouzi aby se poucil, kdyz pro nej ocividne dulezita nejsou.

Spousta modelu a prostredi - ale bohuzel vse stejna mizerie...

Bezproblémová funkčnost? Na několika málo zařízeních, které si firma sama vyrábí? Pokud by mobily dělal jenom Google, to by asi také žádné problémy nebyly. Kromě toho, pokud se různé důležité funkce osekají nebo vyhodí, či naprogramují jenom na základní úrovni, tak se tam logicky nemá co moc pokazit. A provázanost? Mezi vlastními zařízeními, které bohužel nedosáhly většího rozšíření a nejsou schopné plnohodnotně nahradit majoritní systémy? Možná se na Macu pracuje dobře, ale pokud je 2x tak drahý jak srovnatelné železo od konkurence a navíc se bez té konkurence stejně neobejdu (účetní a HW závislé programy), tak je mi k ničemu.

O iPhone uvažuji jenom kvůli malému rozměru iPhone 12 Mini a kvalitnímu foťáku, pokud by mi tohle dokázal nabídnout nějaký současný Android, tak o iPhone ani neuvažuji. Zase pokud by mi iOS dokázal nabídnout použitelnou historii hovorů, na kterou se tisíce uživatelů stěžuje již spoustu let (šílena ignorance od Apple), tak bych iPhone 12 Mini vzal hned zítra!

Proc si to tedy neni schopen Google vice ohlidat a netlaci na vyrobce aby vse fungovalo jak ma?
Nevim o zadne dulezute funkci ktera by mi chybela, ale mozna je to proto ze dokazy sve postupy a navyky revidivat a prispusobovat, ne se zuby nehty drzet svych zazitych postupu.. nebo spis prezitku a zlozvyku.
Rozsirenost je dana cenou, verim ze kdyby Apple chel rozpoutat cenovou valku tak by situace vypadala jinak, jedunou vyhodou androidu je ze je i v levnych a superlevnych telefonech pro masy, jinak nic.
A klidne by i mohl, ti chytri jiz pochopili ze to neni o prodeji hardware, ale na nej navazujich sluzeb
Opet s historii hovoru nemam jako drtiva vetsina uzivatelu iOS zadny problem, tech par tisic je ono zminovabe promile uzivatelu.

verim ze kdyby Apple chel rozpoutat cenovou valku tak by situace vypadala jinak, jedunou vyhodou androidu je ze je i v levnych a superlevnych telefonech pro masy, jinak nic.

V okamžiku, kdy by Apple snížil ceny na úroveň ostatních telefonů, tak by by skončil. Zmizel by dojem "exkluzivity", který se tu snaží celé roky budovat a lidi mu to žerou. Byl by to další telefon "pro socky", jak tu nazýváte Android. Konkurovat může pouze díky zmanipulovanosti davů a uživateli rozmanitých iNěčeho, kteří se za něj budou bít do roztrhání těla.

Pěkně dětinskej názor. A nebo to je možná tím, že iPhone se nikdy neseká, a budí pocit spolehlivosti, narozdíl od Xiaomi, kterýho musíš hodiny krotit, a pak stejně to není ono? Samozřejmě sou pipky v 15, co to asi nemaj na bussines. Ale o tom tady není řeč.

Ale na rozdíl od tvého nakousnutého jabka, já dal 1500Kč a ještě funguje jak švýcarské hodinky. A šrot?? 4K kamera s kvadro mikrofony, velmi kvalitní foták, amoled displey.
A zapoměl jsem bezdrátové nabíjení, a mám pokračovat..
Nevím co lepšího má to tvý jabko? Povídej.

Naopak jsem četl, že nakousnuté jabko zase vydalo pruměrnej foun ale za 40 ti....

Ale Apple zlevnil...no co to, že by už konečně pochopil, že je to neprodejnej šunt za přemrštěnou cenu?

Srovnání s mým 3 roky starým mobilem

Apple iPhone 12 64gb rozlišení 2532 × 1170 pixelů a jemností 460 ppi foták 12 Mpix

Microsoft lumia 950 32GB rozlišení 2560 x 1440 pixelu a jemností 564 ppi foták 20 Mpix

Mám pokračovat?

narozdíl od Xiaomi, kterýho musíš hodiny krotit, a pak stejně to není ono

Jen kecy, abys to mohl pomluvit. Nic takovýho jsem nedělal a to máme všichni founy od Xiaomi. Prostě ho používáme, nesekají se, nemusíme nic složitě nastavovat. Ale to iOvce nepřipustí, že by mohlo být funkční i něco jinýho, než jejich svatý jabko.

Díky, pobavil jsi mě. Navrhni Apple, že by měl prodávat své telefony za reálné ceny (tak do 8 tisíc), aby si všichni mohli vyzkoušet, jaký, že je to perfektní systém.

Takže argumenty se přenesly z roviny, kdy na iPhone nemůžu nainstalovat firemní aplikaci bez toho, že bych ji musel složitě nechávat schvalovat a publikovat přes store do roviny, že všichni čecháčci používají na Androidu kradený soft.
jen jsi mi potvrdil, že zfanatizovaní uživatelé budou své iKrámy obhajovat do roztrhání těla a cokoliv co ten iKrám neumí je minorita, která není potřeba. Gratuluju. Jsi jen součást davu, ve kterém za všechny rozhoduje někdo jiný o tom, co je dobré a co ne. A jakýkoliv jiný názor nepřipadá v úvahu.

Tak jsem se schválně ptal manželky, jestli někdy používá historii hovorů a jestli by ji mohla postrádat v současné podobě, a prý ji používá často a telefon bez ní by nechtěla, a přitom operační systém je ji buřt, dokonce je na iOS zvyklá z iPadu. Navíc mi ukázala, že u své Nubie má u kontaktů kromě historie volání i historii SMS, takže je nemusí složitě hledat v aplikaci pro SMS! Takže konkrétní komunikaci může hledat jak podle kontaktu, pokud jej zná, tak podle času. iOS je vedle toho se svou historii volání a SMS O 20 let nazpátek!

Mám zkušenost s Androidem i iOSem, oba jsou to dobré systémy, u Androida si člověk musí víc hlídat, jakého výrobce zvolí, protože jich existuje spousta, pro něž je "podpora" sprosté slovo a řešení problémů se člověk nedočká. U iOSu ztráta podpory řadu let nehrozí, ale zase si tam člověk musí zvyknout na to, že někdo jiný vymyslel, jak se telefon nejlíp používá, a je potřeba si zvyknout. Nutno podotknout, že ten "někdo jiný" nebyl blbý a vymyslel to pro většinu uživatelů docela komfortně.

Okrajové záležitosti typu Librem-5 jsou IMHO určeny pro paranoiky a hračičky.

Přesně stejnou zkušenost mám taky - občas je nutné přijít na to, jak to dotyčný vývojář u Apple zamýšlel, a když se na to přijde, je to často jednoduché a geniální. Ovšem dokud na to člověk přijde, nebo když nějakou důležitou věc daný vývojář nepokládal za dost důležitou, tak je je to porod a maximální naštvání. I proto chci dát iPhone šanci a doufat, že tak primitivní věc jak je podrobná historie hovorů u jednotlivých kontaktů, lze nějak pořešit. Třeba takový přechod na nové zařízení je u iOS naprostá brnkačka, stačí zadat Apple ID na novém zařízení a za 10-20 minut na WiFi se nové zařízení sesynchronizuje se starým zařízením. O něčem takovém si Android může jenom nechat zdát.

Zpět do debat Nahoru