Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Mohu se slušně zeptat ohledně IP adresy?

Dobrý den,

nedávno mi zde jeden uživatel psal, že zná mou IP adresu, jedná se o bronzového uživatele. Z obavy o své soukromí se chci zeptat, jak je to možné? Zda o tom ví správce služby, přeci řadový uživatel nemůže mít přístup k těmto informacím.

Na webu se chovám slušně, nikoho neurážím, chci se tedy s pokorou zeptat, zda bych to měl řešit. Opravdu mě to zneklidňuje, protože s tímto údajem může pracovat pouze správce webu.

Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Přinejmenším první tři čísla jsou u každého napsaná, a pak je jen 256 možností, ovšem teoreticky, pr…
ml1 12.10.2020 13:41
ml1
V čem by to bylo horší? Z toho zjistí maximálně tak výrobce jeho síťové karty.
Wikan 12.10.2020 13:43
Wikan
Mě by asi vadilo, jelikož používám určité nejmenované služby kdyby někdo chekoval, naslouchal jaké m…
HPET 12.10.2020 15:01
HPET
Já to řeším třeba tak, že příchozí připojení přijímám pouze z vyjmenovaných IP adres. Po tom, co jse…
Jan Fiala 12.10.2020 18:13
Jan Fiala
Lze tady smazat si své otázky?
ejm 12.10.2020 19:44
ejm
I kdyby to slo, tak uz jsou stejne nakesovane vsude mozne jinde a tam se nesmazou. Jakmile zpristupn…
gilhad 13.10.2020 02:24
gilhad
Ale jak je možné, že takový údaj může být veřejný? Neměl by web zaručit aspoň primární bezpečnost sv… nový
ejm 13.10.2020 09:03
ejm
A proč by nemohl být veřejný? Čím tu bezpečnost narušuje? Už ti bylo vysvětleno, že z toho prakticky… nový
Wikan 13.10.2020 09:07
Wikan
IP adresa nic nenarusuje a z pohladu poradne nejde o osobny udaj, takze sa nu nevztahuje ani GDPR. N… poslední
fleg-sk 13.10.2020 10:55
fleg-sk

Přinejmenším první tři čísla jsou u každého napsaná, a pak je jen 256 možností, ovšem teoreticky, prakticky je to míň. Na IP snad neni nic tajného, horší by bylo, kdyby znal MAC adresu, ta by měla být v celém vesmíru jedinečná (zase jen teoreticky, různé ethernet shieldy umožňují nastavit si libovolnou).

Mě by asi vadilo, jelikož používám určité nejmenované služby kdyby někdo chekoval, naslouchal jaké mám na IP otevřené porty :)
Ale to dnes stejně dělají booti či hakerské tools které chekují nahodné nebo (v urcitému rozsahu) kombinace adres IP@portů.
A není divu, je spousta uživatelů co to zabezpečení mají minimalní NAS a rutery nejsou výjimkou, nebo staré a zranitelné verze protokolů, po domácku udělané Cloudy (v logu pak vidíš 100 RUS & CN IPs nezdařených pokusů o přihlášení), ruzné Raspberry z WEB a Youtube tutoriálu "copy/paste" kodu 'tak jak je' do terminálu bez dalšího ošetření typu : 'hlavně že to jede né vole' .. není-liž tak trochu pravda? :p

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru