Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Survivor (Kdo přežije)

Najdou se i tady fanoušci téhle reality-show?
Tohle je absolutně dokonalá show (samozřejmě se najdou i slabší sezóny) které je v základu už 20 let stejná. Tzn, že lidi se na opuštěném ostrově rozdělí do kmenů kteří soutěží v různých úkolech přičemž prohraný kmen někoho ze svých řad vyloučí a v určitém bodu se kmeny spojí a hraje se individuální hra a na konci porota složená z vypadnuvších hráčů (nejčastěji od spojení kmenů) zvolí vítěze a ten získá šek na 1 000 000 $.

Já tuhle show sleduji už cca 9 let a za tu dobu jsem si oblíbil spoustu hráčů/hráček, nicméně všichni mají jedno společné: Jsou to skvělí manipulátoři a stratégové. Ne každý z mých oblíbenců vyhrál, holt porota bývá často zahořklá, ale i přes to je úžasné sledovat jak se někdo vyzná v lidské mysli a skutečně ostatní ovládá jak mistr loutkář.

Survivor bych rozdělil na 2 části a to na sezóny od roku 2000-2010 (1-20) a 2010-2020 (21-40). Jednoznačně lepší sezóny jsou ty starší, v těch nových je už zbytečně moc velká spousta zvratů a všemožných skrytých výhod, ale i přes to je to pořád skvělý pořad který je bohužel díky koronaviru momentálně pozastaven.

[1000]

loading...
Předmět Autor Datum
Ja mel radsi faktor strachu, manipulaci vidim vsude nemam potrebu ji videt jeste i v televizi :-)
Sempron 07.10.2020 16:26
Sempron
Ten jsem párkrát viděl, za mě nic extra, hlavně nechutné úkoly jsou hnus.
Al Capone 08.10.2020 08:35
Al Capone
Co ti tam pripadalo nechutneho? Jenom maximalne jedli ve finale nejaky broucky, nebo prekonavali str…
Sempron 08.10.2020 15:46
Sempron
Piti konskeho (byciho?) sperma mi treba neprijde uplne koser 😂 Za me je to typicky odpadni reality s…
Al Capone 08.10.2020 16:21
Al Capone
nerad ti kazim tvoje nadsenie, ale aj survivor je naskriptovana reality show podla scenara a reziser…
fallon 08.10.2020 16:41
fallon
To ze to neni uplne tak jak vidime na obrazovkach je mi jasny, ale ze je to naskriptovany dle rezise… nový
Al Capone 08.10.2020 18:08
Al Capone
Urcite ano, u nas bezi farma a kopec ludi si mysli, ze je to vsetko dohodnute. Ja si myslim, ze nie,… nový
fleg 09.10.2020 08:24
fleg
To mi přpomíná Výměnu manželek... v životě jsem neviděl ani jeden díl, ale z reklam soudím, že záměr… nový
Moas 09.10.2020 12:01
Moas
Presne tak. Tam napises do formularu, ze nefajcis a cigarety ti smrdia. Koho ti vyberu? Poslu ta do… nový
fleg 09.10.2020 12:03
fleg
A tohle je přesně ta odpadní reality-show a to Survivor není. poslední
Al Capone 09.10.2020 12:30
Al Capone

Urcite ano, u nas bezi farma a kopec ludi si mysli, ze je to vsetko dohodnute.
Ja si myslim, ze nie, kazda takato reality show ma svoj team scenaristov a psychologov, ktori sa radia kam posunut dej.
Ak je napriklad farma nudna, potrestaju ludi, ze im znizia pridel jedla. Co robi hladny clovek? Je nervozny, vznikaju konflikty. Jeeej a uz farma nie je nudna.
Dalej s nimi mozu manipulovat cez alkohol. Staci im tam dodat do tej nudy nejake pitie, ludia sa ozeru a co tam mame? Bitky, konflikty, sex.
Zase sa zvysi sledovanost.
Nehovoriac o tom, ze sutaziaci su vopred vyberani na zaklade psychologickych posudkov, tamten je prchky, tento je citlivy a rozplace sa v krjanej situacii, tato sa urcite vyzlecie a s niekym vyspi lebo je mlada a blba a pod.
Ked dobre namiesas skupinku ludi mas o zabavu postarane.
Takze ano manipuluje sa s takymito show, ale nie vo forme ty spravis toto, ona tamto, ty si lahnes takto lebo tu je kamera a pod.

To mi přpomíná Výměnu manželek... v životě jsem neviděl ani jeden díl, ale z reklam soudím, že záměrně vybírají nejvypatlanejší degeneráty z co nejrozdílnějších rodin, jen aby vyvolali co největší konflikty.

Presne tak. Tam napises do formularu, ze nefajcis a cigarety ti smrdia. Koho ti vyberu? Poslu ta do rodiny fajciara, aby sa vyvolal umelo konflikt.
Alebo poslu babiku z mesta bez deti, co chodila po nakupnych centrach, na farmu s 9 detmi, kde sa od rana do vecera nezastavis.
Co najvacsie protiklady, aby to bol co najvacsi sok a co najvacsie emocie.
To je ta manipulacia s divakmi a nie nejak scenar a reziser.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...