Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Netflix Money Heist

Nemam rad trendy, vacsinou sa nezhodnem ani s hodnotenim na CSFD. Ale vynimka potvrdzuje pravidlo.
Tento serial sa mi na Netflixe pchal uz dlho do pozornosti. Netflix ho dost propaguje, stale bol v trendoch, ale podla obrazkov mi to prislo ako nejaka americka sracka o prepade banky a na to som chut nemal.
Opat raz zauradoval moj syn.
Tati pozri si to, je to dobre.
No dobre skusim to.
[91135-money-heist-berlin-professor-tok-jpg]
Wau nie je to americke, je to spanielsky serial.
Wau nie je to take zle, hned tam citit europsku produkciu a scenaristov.
Wau sami (pre mna neokukani herci) a do zopar z nich som sa hned zamiloval.
Nebudem pisat o com to je, popisem len zopar postav.
Tokio je dospela kopia Mathildy z Leona. Tak ako sa mi strasne pacila Natali Portman v Leonovi tak sa mi pacila Ursula Corbero v Moeny Heist. Skoda zmeneho strihu v dalsich seriach.
Berlin...pre mna kopia Robbieho Williamsa v spanielskom prevedeni, zo zaciatku ho nenavidite a neskor ho nemozete mat neradi.
Denver (Daniel Ramos)...nemohol som dlho uverit, ze to nie je americky herec, neuveritelne mi pripominal hercov zo 60-70 rokov, z US filmov.
Profesor (Alvaro Morte), neuveritelne charizmaticky typek, v EN dokonca lepsie nadabovany ako v ES originali.
atd atd.
Co dodat? Velke prekvapenie.

P.S. Zaujimava je aj historia serialu. Prve serie boli pre ES TV a nemali az taky uspech, takze serial pomaly upadal do zabudnutia. Potom ho kupil Netflix a len tak ho zaradil do svojho portfolia.
A potom sa stal filmovy zazrak.
Bez akejkolvek propagacie zacali obrovsky rast cisla, serial siel prudko hore a dodnes je No.1 na Netflixe, co sa tyka sledovanosti.
Taky maly americky pribeh.

Zistil som, ze ES produkcia dokaze prekvapit, ze spaneilky su vacsinou nosate, ale inak velmi sympaticke herecky a ze pozerar tento serial v originalnom zneni je asi lepsie ako v EN dabingu.
Za mna 85%, pretoze parkrat som sledoval tento serial do 2-3 rana, pretoze som chcel vidiet dalsiu a dalsiu cast.
A to sa stava malokedy.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Money eist ma byt "La casa de papel" ? Bez akejkolvek propagacie zacali obrovsky rast cisla Nevim…
HPET 20.09.2020 23:00
HPET
Momentalne je na Netflixe dokument Money Heist Fenomen, kde je cely vyvoj popisany. nový
fleg 21.09.2020 09:58
fleg
Prve serie boli pre ES TV a nemali az taky uspech, takze serial pomaly upadal do zabudnutia. Potom h… nový
IQ37 21.09.2020 10:56
IQ37
Netflix, aj tvorcovia tvrdia, ze serial ziskal sledovanost bez reklamy u nich. Az ked uz bol popular… poslední
fleg 21.09.2020 11:30
fleg

Money eist ma byt "La casa de papel" ?

Bez akejkolvek propagacie zacali obrovsky rast cisla

Nevim jak v Sk, ale zde byla propagace docela velka, jestli jde o ten samej serial protoze Casa de Papel jsem videl nekdy pred 3 rokama a vsude pak po socialnich sitich hrali "Bella Ciao" :
(serial jakoz to takovy ujde, neni nejhorsi, a ma svou originalitu. Jen ten profesor mi nepripadl moc vazny, alespon po tom, co si strkal do nosu na tom vrakovsiti drat do nosu, jako ze je nemocny bezdomovec aby obesel policii.)
https://youtu.be/X5dGRM7Fw88

ale inak velmi sympaticke herecky a ze pozerar tento serial v originalnom zneni je asi lepsie ako v EN dabingu.

+1 také preferuji filmy v original jazyku.

Prve serie boli pre ES TV a nemali az taky uspech, takze serial pomaly upadal do zabudnutia.
Potom ho kupil Netflix a len tak ho zaradil do svojho portfolia. A potom sa stal filmovy zazrak.

Nastoupil masivní útok na diváka po celém světě (jistě za nemalé peníze). V příštím roce se už chystá pátá řada. To stále ještě vykrádají tu tiskárnu peněz? Pokud se stal filmový zázrak, tak to snad bylo natočením seriálu, nebo ne?
Tenhle typ seriálů v portofoliu nemám.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru