Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Netflix Money Heist

Nemam rad trendy, vacsinou sa nezhodnem ani s hodnotenim na CSFD. Ale vynimka potvrdzuje pravidlo.
Tento serial sa mi na Netflixe pchal uz dlho do pozornosti. Netflix ho dost propaguje, stale bol v trendoch, ale podla obrazkov mi to prislo ako nejaka americka sracka o prepade banky a na to som chut nemal.
Opat raz zauradoval moj syn.
Tati pozri si to, je to dobre.
No dobre skusim to.
[91135-money-heist-berlin-professor-tok-jpg]
Wau nie je to americke, je to spanielsky serial.
Wau nie je to take zle, hned tam citit europsku produkciu a scenaristov.
Wau sami (pre mna neokukani herci) a do zopar z nich som sa hned zamiloval.
Nebudem pisat o com to je, popisem len zopar postav.
Tokio je dospela kopia Mathildy z Leona. Tak ako sa mi strasne pacila Natali Portman v Leonovi tak sa mi pacila Ursula Corbero v Moeny Heist. Skoda zmeneho strihu v dalsich seriach.
Berlin...pre mna kopia Robbieho Williamsa v spanielskom prevedeni, zo zaciatku ho nenavidite a neskor ho nemozete mat neradi.
Denver (Daniel Ramos)...nemohol som dlho uverit, ze to nie je americky herec, neuveritelne mi pripominal hercov zo 60-70 rokov, z US filmov.
Profesor (Alvaro Morte), neuveritelne charizmaticky typek, v EN dokonca lepsie nadabovany ako v ES originali.
atd atd.
Co dodat? Velke prekvapenie.

P.S. Zaujimava je aj historia serialu. Prve serie boli pre ES TV a nemali az taky uspech, takze serial pomaly upadal do zabudnutia. Potom ho kupil Netflix a len tak ho zaradil do svojho portfolia.
A potom sa stal filmovy zazrak.
Bez akejkolvek propagacie zacali obrovsky rast cisla, serial siel prudko hore a dodnes je No.1 na Netflixe, co sa tyka sledovanosti.
Taky maly americky pribeh.

Zistil som, ze ES produkcia dokaze prekvapit, ze spaneilky su vacsinou nosate, ale inak velmi sympaticke herecky a ze pozerar tento serial v originalnom zneni je asi lepsie ako v EN dabingu.
Za mna 85%, pretoze parkrat som sledoval tento serial do 2-3 rana, pretoze som chcel vidiet dalsiu a dalsiu cast.
A to sa stava malokedy.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Prve serie boli pre ES TV a nemali az taky uspech, takze serial pomaly upadal do zabudnutia. Potom h…
IQ37 21.09.2020 10:56
IQ37
Netflix, aj tvorcovia tvrdia, ze serial ziskal sledovanost bez reklamy u nich. Az ked uz bol popular… poslední
fleg 21.09.2020 11:30
fleg

Prve serie boli pre ES TV a nemali az taky uspech, takze serial pomaly upadal do zabudnutia.
Potom ho kupil Netflix a len tak ho zaradil do svojho portfolia. A potom sa stal filmovy zazrak.

Nastoupil masivní útok na diváka po celém světě (jistě za nemalé peníze). V příštím roce se už chystá pátá řada. To stále ještě vykrádají tu tiskárnu peněz? Pokud se stal filmový zázrak, tak to snad bylo natočením seriálu, nebo ne?
Tenhle typ seriálů v portofoliu nemám.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru