Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Přidám ke spekulacím možnost výbuchu torpéda z ponorky. Zatím nevím, na koho to hodit.
IQ37 05.08.2020 15:44
IQ37
Zatím není torpédo vylouč. https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/klamna-operace nový
IQ37 13.08.2020 20:23
IQ37
Nedočetl jsem to až do konce, ale pán také nečetl vše co se napsalo. Loď měla díru v boku a čerpadla… nový
nerady 14.08.2020 22:09
nerady
Četl jsem "armádního zastrašovače". :-D nový
IQ37 14.08.2020 22:16
IQ37
To musel být dobrej oddíl, když si naplánovali cestu Suezem a ani neměli nachystanej bakšiš na propl… poslední
Prasak 14.08.2020 23:09
Prasak
Mě ráno zaujalo, že tam z ČR vyrazila jednotka se psy, aby pomáhali hledat lidi v troskách. Myslel j…
Moas 06.08.2020 06:05
Moas
Je videt ze jste slusne zmasirovany a mate ukazkove cerno-bile videni sveta ;-). V realu - jednak Li…
lucifer 06.08.2020 09:51
lucifer
Je to pravda, v arabských zemích se nevyznám.
Moas 06.08.2020 15:39
Moas
To máš za to, že se necháš masírovat masmédii a luciferem.
IQ37 06.08.2020 20:08
IQ37
Tam ale každopádně panují divné poměry, když se záchranáři museli tvrdě doprošovat toho, aby vůbec m…
L-Core 06.08.2020 20:14
L-Core
Tam ale každopádně panují divné poměry, když se záchranáři museli tvrdě doprošovat toho, aby vůbec m…
fleg 06.08.2020 21:42
fleg
Ledek sám od sebe neblafne. V tomto ohledu věřím konspirátorům :puff:
mif 07.08.2020 12:29
mif
Ale ono se snad ví, od čeho to blaflo. Je to vidět na některých záběrech. Nejdřív prská ta zábavní p…
jirka44 07.08.2020 13:25
jirka44
Ledek je okysličovadlo (co si pamatuju z prumky, výšky). Sám o sobě blafnout nemůže.
mif 07.08.2020 13:38
mif
Sam o sebe nie, ale pri zdroji tepla (ako napriklad ohnostroj) bucha dost ochotne https://sk.wikiped…
Michal2 07.08.2020 13:51
Michal2
Vím co to je. Nemusíš mě edukovat. Sám nebuchne, ani kdybys ho prosil. Ale su už starý a blbý. Možná…
mif 07.08.2020 13:55
mif
Zde je to vysvětleno - Exploze v Bejrútu: Jak mohlo „hnojivo“ nadělat tak obrovské škody? Dusičnan…
Zdenál 07.08.2020 18:39
Zdenál
Firmě BASF to také pěkně blaflo začátkem minulého století, https://www.idnes.cz/technet/technika/dus… nový
L-Core 07.08.2020 19:27
L-Core

Nedočetl jsem to až do konce, ale pán také nečetl vše co se napsalo. Loď měla díru v boku a čerpadla musela běžet celý den, proto nemohla být využita jako skladiště. Nakonec se stejně potopila nedaleko přístavu. Další věcí je, že do přístavu připlula jelikož kapitán neměl peníze na proplutí Suezkým průplavem a čekal na prachy. Také neměl peníze na přístavní poplatky. O ostatních věcech nepolemizuji nejsem natolik odborník v chemii, mám jen II. třídu armádního zatarasovače ze 70 let.

Mě ráno zaujalo, že tam z ČR vyrazila jednotka se psy, aby pomáhali hledat lidi v troskách.
Myslel jsem, že Libanon je převážně muslimský a muslimové považují psa za nečisté zvíře. Čekal jsem, že je nevpustí do země, nicméně se zdá, že schopnosti nečistých zvířat se najednou hodí...

Je videt ze jste slusne zmasirovany a mate ukazkove cerno-bile videni sveta ;-). V realu - jednak Libanon neni Saudska arabie, a je vcelku liberalni. Docela velke procento je vyznani krestanskeho, Sunite a Shiite tam maji tusim kolem 60%. Druhak - pes ma sve vyuziti, jako sluzebni nebo lovecky se bezne pouziva i v islamskem svete. Vseobecne tam spis neni vztah k psovi coby "bezucelnemu" domacimu mazlickovi. Ale i to se bude vyrazne lisit zeme od zeme, region od regionu. Jsou plemena psu vyslechtena a vysoce cenena prave v arabskem ci muslimskem svete - Saluka, Sluga, nejaci dalsi z chrtu...

- verte ze realita je mnohem mnohem pestrejsi, nez ten obraz co do vas nacpou masmedia. Proto nemam rad tyhle reci, jsou hloupe a urazejici pausalne nekoho o kom vubec nic nevite.

Jen pro zajimavost - mirne odjinud, ale jde o podstatu:

- http://tabarka.peklo.biz/tabarka-09-2013-65.jpg - "hlidaci" mazel v Tabarce
- http://tabarka.peklo.biz/tabarka-09-2013-70.jpg - pristi velky lovec, taky nekde tam

Tam ale každopádně panují divné poměry, když se záchranáři museli tvrdě doprošovat toho, aby vůbec mohli pomáhat... zachraňovat zavalené lidi. Kdoví, co všechno časem vypluje na povrch, proč to tam přebrala armáda.. nakonec by to byl gól, kdyby měl D.T. pravdu, to by CNN nepřežilo ;-)

Já zatím věřím té verzi s ledkem.

Koukal jsem dnes na satelitní snímky před a po, pěkná díra… ::)

Tam ale každopádně panují divné poměry, když se záchranáři museli tvrdě doprošovat toho, aby vůbec mohli pomáhat... zachraňovat zavalené lidi.

Co sa ti nezda na tom normalne? Keby sa nieco podobne stane v CR tiez miesto obkolesia a ohradia silove zlozky.
Takisto vpustenie zachranarov na miesta nepreverene a neodobrene statikom...ty si zoberies potom na zodpovednost, ked sa to tam niekde na nich zdrbe?
Nestaci ti, ze im tam zmizlo uz 10 hasicov?

Zde je to vysvětleno - Exploze v Bejrútu: Jak mohlo „hnojivo“ nadělat tak obrovské škody?

Dusičnan amonný sám o sobě vlastně nehoří. Ale je to výtečný zdroj kyslíku, který mocně urychluje spalování dalších materiálů. A také není úplně stabilní. Za dost vysoké teploty dochází k velmi explozivnímu rozkladu ledku amonného na oxid dusný a vodu nebo na dusík, kyslík a vodu. Vzniklé plyny se explozivně uvolňují.
...
Odpálit takovou explozi není snadné. Odhozená cigareta by na to rozhodně nestačila. ... Na zveřejněných záběrech je patrný požár, který vypukl v sousedství skladu s ledkem. Hořela tam nejspíše i pyrotechnika. Požár se rozšířil na sklad s ledkem a následně došlo ke katastrofě, která vymazala ze světa i hasiče, zasahující u požáru s pyrotechnikou. V explozi vzniklo také množství hnědočerveně zbarveného oxidu dusičitého.
...
Svět také zažil několik brutálních explozí podobného rozsahu jako v Bejrútu. Jednou z nejničivějších byla katastrofa v americkém přístavu Port of Texas City, v zálivu Galveston Bay. V roce 1947 došlo k požáru na parníku Grancamp, který byl naložený asi 2 300 tunami ledku amonného. Nebyly tam žádné zbraně a rozhodně nic jaderného a přesto požár rozdmýchal děsivou explozi ledku, s následnými požáry a výbuchy v přístavu. Katastrofa si vyžádala 581 mrtvých a více než 5 tisíc zraněných. Podobnost s explozí v Bejrútu je až zarážející.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru