Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Umelá gravitácia - akú veľkú loď potrebujeme?

Zober si, ze staci valec, ktory si nakreslil roztocit tryskami a bude sa tocit donekonecna

Zkusil jsem to v simulaci při rychlosti 1ot/40s a válcem o poloměru 300 metru s tím že jsem aplikoval nulovou gravitaci (už jen u aplikace 1% gravitace po jistém časovém uplynutí docházelo k výkyvům ) a potkalo mne několik problémů ::
- Zkusil jsem to na čtyř motorech které by sloužili k uvedení chodu (rotace) toho válce který roztočil, ale zcela vyletěl z osy, až v případě spuštení (zažehnutí) všech pohánecích motoru "ve stejný čas a stejnou silou".
- Problém jsem mel i u překročení rychlosti, nebylo čím ji udržet nebo při překročení spomalit.
- A poslední, když jsem do vnitřního pláště válce vložil "mase" (předmět) vedl k přetáčení osi, což při rychlé rotaci osou Y vypadalo jako 'přesýpací hodiny' nebo jak se nazývají, zkratka ten válec dělal pri rotaci jakoby osmičky.
[90795-debaty-plavidlo-png]

Je pravda že bez přidání 'mase' do válce, bez gravitace a odporu po dosažení rychlosti a vypnutí motorů (aplikace síly) bylo opravdu možné dosahnout po lineární akceleraci válec do konstantní rychlosti ""bez potřeby nějakého ložiska"", kdybych to nestopl, tak by se rychlosti 1ot/40s točil doteď, tudíž kdyby jak to píšeš točit by se opravdu točil :-)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat