Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rozumíte někdo skůtrům? Doporučíte?

Viz nadpis. Chcu si koupit skůtr. Su už starý, kolo nohy nechce. Chtěl bych 125-ku v rozumné cenové relaci (do 50k), lehkou (kolem metráku). Mám něco v merku, záměrně ale nepíšu typ a značku/neznačku - to bych nechal na vás, co doporučíte a shodneme-li se. Nemusí to být drtič asfaltu, denně tak dvacka km. Nebijte, naposled jsem jezdil před čtvrt stoletím na WLA Harleyi :-).

Předmět Autor Datum
Nevím, jestli bych raději (za ty prachy!) nezvolil (lehké a skladnější) elektrokolo, kde také šlapat… nový
L-Core 19.06.2020 22:55
L-Core
Elektrokola máme, stojí to za pár hoven (není skladnější ni lehčí, baterka obvykle klekne v nejvíc ž… nový
mif 19.06.2020 23:17
mif
Skútrům určitě nerozumím, ale jezdil jsem na tom: - určitě min. 125ccm, jinak je lepší fakt kolo - v… nový
MadMike... 22.06.2020 08:30
MadMike...
Třeba Honda Vision 110. Skútrům nerozumím, ale nedávno řešil kolega obdobnou situaci a dospěl k tomu… nový
Moas 22.06.2020 08:56
Moas
Jenže ta Honda (krom toho, že je to vošklivější, než ten čínskej werk z AK) není 125, ale 110. To už… nový
Kurt 22.06.2020 09:16
Kurt
Už nějakou dobu neřeším u dopravních prostředků vzhled. Je to 110 leč má vyšší krouticí moment než A… nový
Moas 22.06.2020 11:04
Moas
Ten Peugeot nevypadá vůbec zle. Sice je to o dvacku víc (už nejsem bohatý ]:)), ale asi bych obolos… poslední
mif 22.06.2020 12:27
mif

Elektrokola máme, stojí to za pár hoven (není skladnější ni lehčí, baterka obvykle klekne v nejvíc žádaném okamžiku). Na úniju zvysoka seru. Myslel jsem (občas to dělám), že bych zakoupil sobě i mámě tohle - autokely mám za rohem, nevím ale, zda tento stroj stojí za nákup.

Skútrům určitě nerozumím, ale jezdil jsem na tom:
- určitě min. 125ccm, jinak je lepší fakt kolo
- velký kola! měl jsem Kymco s 16 palcovýma kolama (asi, už si tu vel. moc nepamatuji) a jelo se na tom úplně jinak než na těch "maláčích"
- všeobecně pokud chceš fakt dobrej stroj, tak Hondu nebo Peugeota
- skútr jsem prodal po tom, co nějakýmu dědovi co jel proti mě zasvítilo sluníčko do očí a málem mě zabil (taky ujel hajzl jeden, skútr jsem sbíral smetáčkem a lopatičkou)

Za mě - já na naše silnice už jen v autě. I malinká nehoda na skútru tě může stát zdraví (ale to i když jdeš pěšky), ale jako přibližovadlo pro rohliky v sobotu asi dobrý...

Třeba Honda Vision 110. Skútrům nerozumím, ale nedávno řešil kolega obdobnou situaci a dospěl k tomuhle.
Ten Maxon sem tahá právě jenom Auto Kelly, je to normální čínský sranec, jestli ti to stojí za risk....

Už nějakou dobu neřeším u dopravních prostředků vzhled. Je to 110 leč má vyšší krouticí moment než AK werk a přitom jen o 100W nižší top výkon. Stejně, srovnávat papírové specifikace motoru Honda a nějakého čínského šméčka je ošidné. O dostupnosti náhradních dílů lepší pomlčet (stejně jako o faktu, že na čínu je budeš potřebovat výrazně dříve).

Ale abych jen nedržkoval - ten Peugeot vypadá velmi dobře. :)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru