Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Omylem přistál na LVHP?

Mně to přijde přehnané, ale nepastoval jsi ty ten článek, jak tam ten vojenský odborník psal, že tu částku je potřeba vynásobit 5x? Možná ne a četl jsem to jinde, ale je tu prostě i šance, že F-35 za 80 miliard budou stát 400 miliard.

K tomu bych dodal, že to bude stoprocentně víc, jak 80 miliard už jen z toho titulu, že my tich 80 miliard nemáme, stát si je musí půjčit. Neexistuje přitom nikdo, kdo by nám poskytl bezúročnou půjčku. Naopak, pokud nám půjčka navýší cenu stíhaček jen o 1/4, tak jsem ještě velký optimista, pravděpodobně bude ten úrok ještě mnohem vyšší.

Další věcí je, že ekonomové se poměrně shodnou na tom, že inflaci v ČR tvoří z části zadlužování státu a pro snížení vysoké inflace bychom potřebovali začít šetřit. Teda ani nepřidávat státním zaměstnancům, ani nekupovat vojenskou techniku, ale naopak rušit zbytečné úředníky nejen na ministerstvu války, ale i jinde a i rušit celé úřady, aby to mělo nějaký význam.
Takže kvůli nákupům stíhaček bude inflace ještě vyšší a lidé tak v přenesené formě za ně zaplatí ještě mnohem víc!

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat