Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Do Nemecka, protoze uz jsem tam byla a libilo se mi tam. A maji tam fajn podminky pro lidi jako ja.
merlouska 24.05.2020 20:47
merlouska
A proto seš v Brně :-)
Prasak 24.05.2020 22:01
Prasak
Tak to vis, smlouva skoncila a jinou praci v podobnym oboru jsem nenasla, tak Brno taky dobry :-D Ja… nový
merlouska 25.05.2020 02:00
merlouska
Nikdy nevíš, co ti život přinese, každá zkušenost se počítá a nikdy nevíš, kdy se to hodí. I to, co… nový
Prasak 25.05.2020 17:38
Prasak
Proc bych se mel nekam stehovat?
Dwane Dibbley 24.05.2020 23:17
Dwane Dibbley
tak sou lidi co si nechtej srat na hlavu třeba, nebo poznat jinou kulturu a jazyk, no někomu stačí g… nový
Sempron 25.05.2020 06:32
Sempron
Pokud jsou toto tvoje duvody ke stehovani, tak mam spatnou zpravu. Budes nespokojeny, at se odstehuj… nový
Dwane Dibbley 25.05.2020 15:47
Dwane Dibbley
Všude je nějakej bordel. Akorát my ho tady od nás nevidíme a někteří si pak myslí, že je to tam lepš… nový
Prasak 25.05.2020 17:34
Prasak
Určitě do Severního Irska do Belfastu, tam se aspoň něco děje a řádí tam IRA, tak by bylo aspoň vzrů… nový
rýmovník 25.05.2020 10:39
rýmovník
Antarktida. Proč? Asi tam bude klid (i když kosa). A medvědi tam nežerou tučňáky. nový
mif 25.05.2020 10:46
mif
A naštěstí ani lidi.:-) nový
Karel04 25.05.2020 10:54
Karel04
Ani nikoho jiného :-) nový
mif 25.05.2020 11:23
mif
""To je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, mlékem a strdím oplývající"" (praotec Čech). Asi bych… nový
Zerozero 03.06.2020 01:03
Zerozero
Aj napriek tomu že máme relatívne dosť špatnú vládu (Či už nášho Matoviča a predtým pelegriniho či F… poslední
Bez prezývky 10.06.2020 18:16
Bez prezývky

Tak to vis, smlouva skoncila a jinou praci v podobnym oboru jsem nenasla, tak Brno taky dobry :-D Ja to nehrotim, pokud se naskytne nova prilezitost, tak tam klidne zas odtahnu, pokud ne, zustanu tady. Ale za to, co pro me nemeckej system udelal, jim zustau nadosmrti vdecna - u nas bych se toho v zivote nedockala.

Určitě do Severního Irska do Belfastu, tam se aspoň něco děje a řádí tam IRA, tak by bylo aspoň vzrůšo. Líbil se mi film 71 (2014), ten to dobře vystihuje jaká tam byla atmosféra a do určíté míry je tam dodnes.

Aj napriek tomu že máme relatívne dosť špatnú vládu (Či už nášho Matoviča a predtým pelegriniho či Fica, alebo v Česku Babiša a pod), aj keď nie úplne, tak by som tu zostal. Prečo?
Keď sa pozrieš inde, tak je to skoro všade výrazne horšie.

Západné krajiny:
USA - není ani čo komentovať, pozri sa na situáciu aká je tam teraz, však tam majú skoro občiansku vojnu medzi čiernymi a bielymi, covid situace? Ženy sú tam škaredé, a ani nevieš či vlastne skutočne sú ženy. Jede sa tam transgenderizmus, pride festy, LGBTQIA+ a neviem koľko písmen sračiek, Trump je totál mimo na hlavu, ktorý len hrá šachovú partiu s čínou, alebo že by to bol golf?
Mexico - hmm, tam ako od USA docela dosť prebrali, a majú tam svoje "gangy" a kriminalitu.
Južná Amerika - v podstate divočina a bordel, Brazília tam majú v každom druhom meste vlastný Luník 9
Kanada - to by ešte šlo, ale priprav sa že digitalizácia je tam pozadu, Internety majú horšie.

Južné krajiny:
Afrika - má tu niečo riešiť?
Austrália - toto moc neznám, ale čo viem, tak je to trocha divočina a majú tam dosť problémov s rôznymi vecami.

Východné krajiny/Ázia:
Čína - preľudnený, rýchli život, kde sú zasmogovaný a majú svoje problémy, ich systém funguje dosť iným spôsobom.
Rusko - není moc tam čo hovoriť. Majú tam slabšie zorganizovaný život.
Japonsko - tý sa tam stále opýjajú rádioaktivitou z fukušimi a trasú sa každý týždeň na magnitúde aspoň nad 4.
India a okolité južné štáty ázie - katastrofálne poveternostné podmienky, často nízka úroveň žitia, a trocha aj také Mexico prerobené na východný štýl.

Západná Európa - opičia sa po USA, tiež tu už sa tlačia LGBTQIA+ pičoviny, stačí vidieť Pride fest vo Francúzku.

No a keď si to tak uvedomíš tak stredná Európa je na tom relatívne hodne dobre. Česko, Slovensko, Poľsko, Rumunsko, Buhlarsko, Rakúsko, a trocha aj Severné štáty, ale tie tiež majú trocha aj zo západu niečo. Takže má zmysel niekam ísť?

Popravde ak sa zabarikádujeme voči pár veciam, odignorujeme TV, a neovplyvníme sa západom, tak sme na tom skoro najlepšie. Ako pravda, na východe a pár ostrovných štátov a pod, tiež majú relatívne skvelé životné podmienky, ale popravde môžeme byť viac než radi za to čo tu máme.

Nevidím dôvod nie kam ísť. Ako samozrejme sú tam aj pozitíva, ale či to stojí za to... neviem.

Celkovo by som to zhodnotil že sme na tom veľmi dobre ešte čo sa týka porovnania voči zvyšku sveta. Ako možno navštíviť Taiwan, Japonsko, pár ostrovných štátov, možno ešte Maroco, by šlo ak by nebol problém s dorozumením (jazykom), ale ako celkovo sme na tom OK. nemyslím si že má zmysel niekam sa odsťahovať natrvalo. My sme tu na tom veľmi dobre.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru