Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Netflix Better than us

[89564-btu-jpg]
Mam zle a dobre spravy.
Zistil som po rokoch, ze hovorenej rustine rozumiem viac ako hovorenej anglictine. Tento serial som zvladol skoro bez titulkov.
Preco rustina? Lebo som prave dopozeral rusky dramaticky detektivny scifi serial....z buducnosti! Neuveritelne. A to som si prvu cast myslel (pozeranu v anglictine), ze je to zapadna produkcia, az ta azbuka mi zacala byt napadna.
Ruska tvorba nemoze byt od tej amickej rozdielnejsia. Zbadate to hned na prvy pohlad. Rusi dokaslu co mozu, ale zaroven su tak ini...a v tomto pripade skveli.
Po serii US serialoch, ktore museli byt genderovo, rasovo a neviemako vyvazene prislo konecne osviezenie.
Aj ked...ak mi nieco chybalo v tomto serialy bolo rozvinut viac svoj sexapeal...a ze tam bolo moznosti. Ale rusky cenzor bude pruderny a nemozeme cakat sexy zabery. Pozor raz sa tam zjavili prsia asi na 0.5s. Tolko k erotike.
O co ide? Z Ciny pride brutalne inteligentny sexy robot a zabija cloveka, ktory ho obtazuje...do toho sa zamota klasicky skrachovanec, mame tu aj hlavneho padoucha a zapletka sa moze zacat. Rusaci to natiahli na 16 1h casti, takze si toho uzijete viac ako dost.
Najprv co mi vadilo.
Exteriery...Rusi nemaju ultramoderne stvrte a ich predstava bohatstva sa da nazvat gycom vacsinou a tak ich prezentacia buducnosti vyznela pre mna trapne. Ziadne triky ako US produkcii necakajte, vsetko na mna posobilo pochmurnym postsovietskym dojmom. Auta tam jazdili obycajne a ked uz sa nejako modernejsie zjavilo bolo zahranicnej vyroby samozrejme. Preco do serialu nenasadili nejake prorotypy svojich automobiliek nechapem. Nemaju ten zmysel pre detail ako amici. Vsetko sa pomerne trapne pokusali zachranovat zabermi s dronov, na drony a pod. O to viac mrzelo, ze kopec dronov boli neznackove lacne cinske, sem tam sa tam zjavil DJI Phantom vo vacson detaile.
Technika vyzerala ako z Aliexpresu a celkovo to bolo take....ble.
Herci...schvalne hovorim o muzskych, pretoze kazdy druhy je tam typicky rusak, s typickym ksichtom, ktory je diskutabilny (mne skor vadia), takze starnuci detektiv z oddelenia kyber zlocinu co si ani mobil nevie premazat mi velmi nesedel, esteze tych parchantov sa im darilo stvarnit uveritelne.
Uplne ina liga bolo zenske obsadenie. Nechapem to, ale tolko krasnych a sympatickych hereciek na jednom mieste som uz davno nevidel. Kam sa hrabu tie umele a chladne krasky zo zapadu. Arisu ako (hlavna hrdinka robot)...do tej som bol hned, neskor som si uvedomil, ze aj nesympaticka manzelka nasho skrachovaneho hrdniu je krasna zena, ze seda myska v podobe vysetrovatelky tiez, ze hlavny hrdina mal velmi podarenu asi 4-5 reocnu dceru, ktoru by ste si hned adoptovali, ze jeho dospievajuci syn si nasiel undergroundovu frajerku s osobitym kuzlom a sexy umierajuca hackerka....clovek si nevie, ktoru by si vybral. Idealne vsetky;o).
Za mna tucnych 80%, aj ked 10% za zenske obsadenie a keby rusaci popracovali na exterieroch, trikoch a technike (priesvitne telefony, tablety, monitory nic moc) dal by som kludne aj 90.
Scenar mozno nie je dokonaly, ale rozpracovava zaujimavu myslienku formou thrileru, hlavna hrdinka je neodolatelna, takze vrelo odporucam obetovat 16h zivote tomuto potesujucemu ruskemu dielu.
Tesim sa na druhu seriu.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Znas anglicky Humans? Na CSFD si nekdo stezoval, ze tenhle ruskej serial je tragicky okopcenej. No m…
RedMaX 30.03.2020 23:02
RedMaX
První seriál tohoto typu jsem sledoval Švédsky "Reals Humain" z roku 2012, ty co vyšli potom jsou je…
HPET 31.03.2020 12:17
HPET
Ruska filmova tvorba je ina ako bezna zahranicna. To spoznas hned. To je mozno prvy dovod, ak si chc…
fleg 31.03.2020 12:38
fleg
Druhy je ako som spominal zenske obsadenie. Opačně uprednostnuji ve filmech a seriálech radeji škar…
HPET 31.03.2020 14:13
HPET
Evidentne ti uniklo, ze na tychro ruskych krasotinkach vyzdvihujem prave prirodzenu krasu na rozdiel… nový
fleg 31.03.2020 15:27
fleg
Tak, celkově naše ženy z východu jsou stejně nejhezčí a jak píšeš hlavně přirozenější, né jak ty Ame… nový
HPET 31.03.2020 15:41
HPET
Ten svedskej, jak tu o nem psal HPET, jsem nevidel, ale teda ten anglickej je urcite lepsi. Ze by "r… nový
RedMaX 31.03.2020 18:13
RedMaX
Mne proste ty rusky herci prijdou hrozne nesympaticky, ale spatny to neni. Zvlast kdyz se clovek pod… nový
RedMaX 01.04.2020 12:03
RedMaX
Ak myslis muzskych tak som na tom podobne. nový
fleg 01.04.2020 12:59
fleg
No hlavne, ale ono i opacne pohlavi tam neni zadny zazrak. Jedine co me prekvapilo, ze tam muzske os… nový
RedMaX 01.04.2020 13:31
RedMaX
Doporucil bych ti ty anglicky Humans. Tam uz jsou ty roboti vic jako lidi nez tady tom ruskym. Nejs… nový
RedMaX 06.04.2020 17:06
RedMaX
Dali jsme včera první díl, bude to OK. Sice (jak píšeš) vnitřek aut a asi i bytů neodpovídá všeobec… nový
L-Core 14.04.2020 07:46
L-Core
A líbí se mi, že typ ruského mužika se nezměnil ani po těch letech. Presne...tie ruske ksichty su p… nový
fleg 14.04.2020 09:53
fleg
Sice (jak píšeš) vnitřek aut a asi i bytů neodpovídá všeobecně vžité scifi představě Dokoukal jsem… nový
RedMaX 14.04.2020 18:55
RedMaX
Urcite se podivej na DARK, v mem pripade patri do prvni 5 nejlepsich serialu Sci-fi na Netflixu vube… poslední
HPET 05.05.2020 21:59
HPET

Znas anglicky Humans? Na CSFD si nekdo stezoval, ze tenhle ruskej serial je tragicky okopcenej. No mrknu na to a posoudim sam. Rusky nemluvim, preci jenom jsem o nejakej rok mladsi a rustina ve skole se me dotkla jen zlehka. Ale jsou na to normalne ofiko cesky titulky.

Ruska filmova tvorba je ina ako bezna zahranicna. To spoznas hned.
To je mozno prvy dovod, ak si chces oddychnut od tych zahranicnych serialoch.
Druhy je ako som spominal zenske obsadenie.
Treti je mozno tema, ktoru tam rozoberaju (pre niekoho).
Btw to, ked ma robot city a kedy sa vlastne stava clovekom, co definuje cloveka sa riesilo uz vo mnou spominanych Krajnych medziach.
Myslim, ze akonahle ziska robot moznost samostatneho vyvoja a zacne mat ludske emocie, tak sa defacto stava clovekom.
Bude to zaujimave v buducnosti.

Druhy je ako som spominal zenske obsadenie.

Opačně uprednostnuji ve filmech a seriálech radeji škaredné, nebo zcela obyčejné lidi, těch modelů a modelek už mám plné brejle a zpravidla se osazovali jen do béčkovych filmů aby se na ně někdo vůbec díval.

Nie je k sezrani? Aj v civile?

Ano, má velmi inteligentní postavu.

Pak filmy a seriali nevybírám vyloženě podle toho jak kdo vypadá, nemohu posoudit.
Kdybych chtěl okukovat ženy , koupím si Playboy. Osobně erotiku nesleduju a už vůbec né XXX filmy které byly zmíněny v jiném vlakne, nevidím v tom nějak smysl být čumílek co hledí na škaredné a zrkz na zrkz ošoustané sprostitutky když mam doma podstatně pohlednejší přítelkyni.
(Kdyz jsem v Amsterdamu videl ty profesionalky za vylohou, tak jsem misto vzruseni spis cilil nechut a premysel jak se za tu vylohu dostali, protoze zpravidla za tou usmevavou tvarickou se schovava velmi smutny pribeh) To uz je hezci Moulin Rouge a jeho "kabaré", ty kostymy jsou treba brtualni, je to takové vic pozitivni :p.

Jak jsem již jednou psal, dobrý obsah a nápad nepotřebuje krásné herečky s prifouklim poprsím a botoxem nebo holywoodské efkety na zeleném plátně, ale stačí pár obyčejných lidí v jedné mistnosti a může to byt lepší jak cokoliv jiného.

Pak každý má svůj vkus že jo. Každého zajímá něco jiného a každému se líbí něco jiného, a taky se tak podle toho při výběru také řídí.

CSFD 80% tak to tak spatné asi nebude a bude to mit své priznivce.

PS: Možná by jsi mohl založit nějaké vlákno alias : "Co děláte když nic neděláte "
Že by každý mohl napsat, co dělá když zrovna nic nedělá. Nápady, finty, vynalezy, rady a vylepšovaky.. behem domaciho vězení pred Corona :-)

Evidentne ti uniklo, ze na tychro ruskych krasotinkach vyzdvihujem prave prirodzenu krasu na rozdiel od tych zapadnych, kde mam casto pocit umelosti, ktory mne osobne vadi.
Ked si uz zabrdol do XXX, tak osobne si radsej nieco pozriem z 80, 90 rokov, kde nebola ziadna heeeerecka umela ako tu terajsiu tvorbu, kde su vsetci straaasne dokonali a zaroven umeli. Sucasne XXX je na 99% nepozeratelny humus pre mna.

Tak, celkově naše ženy z východu jsou stejně nejhezčí a jak píšeš hlavně přirozenější, né jak ty Američany co si ten ksicht na tu škeblu musi namalovat a vše dofouknout.
(pak ujdou i francouzsky nepočítaje ty algerianske mulatky a pak španělky).

PS: Za svobodna jsem si všiml, že španělky mají chlupatejsi pohlaví, nebo celkově jsou chlupatejsi, ale detailne to tu nebudu rozebírat. Nejmíň se mi líbí asi Anglicanky až na pár zrzek. Švýcarky taky ujdou. Holandanky smrdí slepičím vývarem, dodnes nevím proč.

Ten svedskej, jak tu o nem psal HPET, jsem nevidel, ale teda ten anglickej je urcite lepsi. Ze by "robotka" byla nejaka extra kocka, no bez komentare.

Jinak teda kopirka to bezpochyby je, ale lepsi nez se dalo ocekavat. Zkusim dalsi dily.

Musim rict, ze ikdyz u Jekateriny jsem to nejak daval v pohode (mimochodem naprosta spica serial), tak tady mam s rustinou vetsi problemy. Ikdyz moje anglictina za nic nestoji, tak teprve tady jsem si uvedomil, jak ty anglicky titulky ctu tak napul, zatimco rustine nerozumim vubec a musim opravdu peclive cist. Mozna teda i to muze byt duvod, proc me uplne serial nenadchl po prvnim dile.

No hlavne, ale ono i opacne pohlavi tam neni zadny zazrak. Jedine co me prekvapilo, ze tam muzske osazenstvo nenosi teplaky. Ja jsem zvykly na to, ze kdyz vidim rusky hovorici individuum, tak ze ma znackove teplaky, ale treba spojuju UKacka a Rusy a nemel bych. Netusim.

Doporucil bych ti ty anglicky Humans.

Tam uz jsou ty roboti vic jako lidi nez tady tom ruskym. Nejsem jeste ani v pulce, ale je to docela dobry. Hlavne jsem se obaval podle zacatku, ze to bude kopirka toho anglicko-kanadskyho serialu, ale neni, jen namet je stejnej. Samotnej dej je jakoby tomu anglickymu predchazel, ikdyz se to samozrejme odehrava v ruznych zemich.

U ruskyho je zajimavy to uznani Ciny, prototyp tam prisel z cernyho trhu v Cine, Rusaci jsou v podstate montovna, ktera to bude nasledne vyrabet podle cinskeho vzoru. U anglickyho to vsechno vymysli nejaka zapadni firma. :-)

Dali jsme včera první díl, bude to OK.

Sice (jak píšeš) vnitřek aut a asi i bytů neodpovídá všeobecně vžité scifi představě, jak to bude vypadat za x let, ale dá se to překousnout. Kdyby tu hlavní hrdinku při výrobě v Číně trochu přifoukli, byla by naprosto dokonalá :-p

A líbí se mi, že typ ruského mužika se nezměnil ani po těch letech.

Sice (jak píšeš) vnitřek aut a asi i bytů neodpovídá všeobecně vžité scifi představě

Dokoukal jsem to, bylo to ok.

Nechci tu nic vyzrazovat, ale ono to s rozvijejicim dejem neni ani tak sci-fi prostredi, jako spis dnesni prostredi s trochu vylepsenymi gadgety a jednim super-robotem. Jako alegorie na to, jak to muze vypadat za par let, to vubec neni spatny.

Kdezto ten anglicky serial, ktery jsem tu zminoval, to uz bych urcite jako sci-fi oznacil.

Urcite se podivej na DARK, v mem pripade patri do prvni 5 nejlepsich serialu Sci-fi na Netflixu vubec.
CSFD : https://www.csfd.cz/film/496803-dark/prehled/

Sice neni takovy Holywoodsky, ale podani cestovani casem v této podobe mne velmi zaujalo i kdyz ze zacatku jsem tomu serialu moc pozornosti nedaval, opravdu me to prekvapilo.
Zacatek neni tak americky a vse toceno na zeleném platne ale o to to tomu pridava na realnosti, pribeh zacina pomalu a cim dal se dostavas, tim vic je to zajimavé, jestli nekdy budes hledat co mrknout, dej tomu sanci ;-)
(brzo by mela vychazet 3 a posledni saison, doufam ze to bude velmi brzy).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...