Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemZamknuto Koronavirus II (pokračování původních CZ/SK vláken)

Protože české a slovenské koronavirové vlákna se staly svou délkou značně nepřehledné, byly zamčeny.
Nicméně, pokračovat můžeme tady.

A až to zase přesáhne nějakou rozumnou velikost, může se udělat III, IV... Nejraději bych ale, aby to nebylo nutné, abychom mohli přestat tuhle epidemii řešit a přesunuli se na ekononomickou poradnu, kde budeme řešit už jen následky téhle krize.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Opatření pozabíjela víc lidí než virus sám, tvrdí německá analýza Na přelomu roku 2017 a 2018 zemře…
RedMaX 14.05.2020 17:56
RedMaX
Čeká nás temná zima, tvrdí imunologové Druhá vlna koronaviru, která zasáhne Evropu na podzim, bude… nový
L-Core 14.05.2020 20:05
L-Core
Mají pravdu. Kromě pár nemocných, který korona dorazí ty ostatní dorazí i ty další nemoci. nový
Jan Fiala 14.05.2020 21:08
Jan Fiala
Druhá vlna koronaviru, která zasáhne Evropu na podzim, bude mít více obětí, protože ve stejné době b… nový
RedMaX 14.05.2020 22:22
RedMaX
Zvycajne kecas nezmysli, ale s tymto sa da suhlasit. Pozri sa vsak na to sirsie...ak by sa nevyvolav… nový
fleg 15.05.2020 08:37
fleg
Ja ale nebyl ten co to zlehcoval. Na zacatku jsem s tim, ze se to muselo lidem naridit do MHD a do o… nový
RMX 15.05.2020 08:57
RMX
Totálně přehnané opatření? V Belgii na covid-19 umírá každý šestý nakažený, v Itálii, Francii každý… nový
L-Core 15.05.2020 14:14
L-Core
Tady se zase píše o jednom promile. Každý si může vybrat, co se mu líbí. Odchylka 5 000 %. https://t… nový
karel 15.05.2020 14:23
karel
No právě. Jen jestli se rozvolňování už nezačíná projevovat, viz graf https://www.novinky.cz/korona… nový
L-Core 15.05.2020 14:56
L-Core
Hrůza nový
Kohoutík 14.05.2020 18:27
Kohoutík
Dost! Dej si dvojku, trojku... Že tě to irituje? Založ si vlastní poradnu na koňůru. Když tě to tak… nový
mif 15.05.2020 13:44
mif
Tohle snad ani nestojí za komentář, ale budiž Nejsme na poradně, ale na debatách. Když někde budou… nový
L-Core 15.05.2020 14:03
L-Core
On to tu pise obden, asi bude priste lepsi uz ty jeho narky jen ignorovat. nový
merlouska 15.05.2020 17:32
merlouska
Protoze jsi vlakna Koronavirus I a Koronavirus II zakladal ty. Bereme te teda jako takoveho admina… nový
RedMaX 15.05.2020 18:39
RedMaX
Zabudol si na jednu vec...niektore zenske su s ruskou na tvari krajsie ako bez nej;o). nový
fleg 15.05.2020 18:43
fleg
Ano, uz jsem pred par dny to sem chtel napsat, ale zapomnel jsem na to. To jsem rad, ze nejsem jedin… nový
RedMaX 15.05.2020 18:51
RedMaX
Náhodou, jejich prezidentka s těmi šitými vypadá perfektně :-p nový
L-Core 15.05.2020 19:18
L-Core
Otázkou je, proč chce Prymula odejít. Jestli to třeba náhodou není kvůli tlaku rychlého rozvolňování… nový
L-Core 16.05.2020 10:31
L-Core
Elcéčko, toto už je fakt hňuš. Pokud trváš na svém vlákně o koňůře, založ si nové /další/. Kdybych t… nový
mif 16.05.2020 11:25
mif
Tak to nečti, v čem je problém? nový
Prasak 16.05.2020 11:45
Prasak
Čtu a pročítám všechna vlákna. OK, ať si LC založí další. Jak jsem pravil (a jak můj pětiletý vnuk O… nový
mif 16.05.2020 12:13
mif
Já to nečtu. Jen občas zběžně proletím, ale většinu vynechám. Protože mě to nebaví, plkat o koroně. nový
Prasak 16.05.2020 12:45
Prasak
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/indonesie-netopyri-koronavirus-mokre-trhy.A200515_081556_zahr… nový
mif 16.05.2020 20:01
mif
A koukni na Araby. Ti dodnes jezdí na velbloudech a taky neřeší žádný MERS. A myslíš, že velbloudy n… nový
Jan Fiala 17.05.2020 07:37
Jan Fiala
Hlad je sviňa. Velblůd nemusí být až tak špatný (hovězí?). Pozři ale takového kaloňa či pásovce (ned… nový
mif 17.05.2020 16:45
mif
Velbloud je lepší než koronavirus. https://www.foodbeast.com/news/smoked-camel-turkey-steakhouse/ nový
karel 17.05.2020 16:50
karel
:-D nový
mif 17.05.2020 16:53
mif
To byla jen narážka na to, že MERS se "údajně" rozšířil z velblouda na člověka. Podobně jako u Covid… nový
Jan Fiala 17.05.2020 17:32
Jan Fiala
Luskoun, pásovec, kaloň, velblůd... Tu kombinaci bych vidět nechtěl. poslední
mif 17.05.2020 17:43
mif

Druhá vlna koronaviru, která zasáhne Evropu na podzim, bude mít více obětí, protože ve stejné době by mohly proběhnout epidemie jiných nemocí

WTF?

Druha vlna koronaviru, ktera treba vubec neprijde, ale my doufame, ze ano, bude mit urcite vic obeti, protoze zaroven prijde i chripka a nekteri lidi chcipnou na chripku, ale jestli se nam podari jim najit aspon zdibicek koronaviru v tele, treba, kdyby ho prodelali nekdy driv, tak my je proste prskneme do skatule koronavir, tvrdi imunologove.

WHO nema nazor, to je spolek pablbu, ktery je trestne odpovedny za soucasna umrti lidi na koronavirovou manii, vypiti dezinfekce, sebevrazdy, odmitani jit k lekari a z toho plynouci nasledky, tudiz tyhle hovada te budou strasit do roztrhani tel, aby nekoho nenapadlo, ze by bylo dobry, kdyby si za to co provedli, sli sednout!

Zvycajne kecas nezmysli, ale s tymto sa da suhlasit.
Pozri sa vsak na to sirsie...ak by sa nevyvolaval panika v ludoch ludia by na to vseobecne kaslali a je naozaj mozne, ze mrtvych by sme mali x nasobne viac. A mozno nie.
Da sa vsak s istotou povedat na priklad inych statov, ktore virus zlahcovali, ze momentalne by este epidemia prichadzala do vrcholovej faze, co by v dobe otvarania hranic a ekonomik izoloval proexportne ladenu CR a sposobilo by obrovske hospodarske skody.

Ja ale nebyl ten co to zlehcoval. Na zacatku jsem s tim, ze se to muselo lidem naridit do MHD a do obchodu souhlasil. Ze bylo spravny, udelat tvrdej zakaz cestovani bylo spravny, ale tim to mohlo skoncit a neverim, ze by toho koronaviru dneska bylo vic. Netvrdim teda, ze opatreni nemela byt, ale ze byly opatreni totalne prehnane. A pokud jsme proste na zacatku nevedeli, protoze nam WHO a Cinani lhali o prubehu u nich, tak dobre, udelala vlada to, co v te chvili povazovala za rozumne. Jenze jakmile se zjistila skutecnost, tak mela vlada okamzite zacit opatreni korigovat a nikdo bychom jim ted nenadavali. Jenze to se nestalo, cervena mikina zacal videt politicke body, agent Bures se zacal obavat o volice a zacali rozjizdet paniku ve velkym stylu.

Souhlasim s tim, co rikaji ruzni lekari a co rikal i Vaclav Klaus starsi, prvni tri tydny delala vlada to co mohla, protoze informace jsme nemeli zadne, nasledne ale zacala vlada magorit!

Mimochodem, jeste nekdy okolo 15.3 se segry kamoska balila na cestu do Vietnamu, kam mela odjet 24.3, jet tam nechtela, protoze se bala koronaviru, ale rikala, ze ty penize, co ji to stalo, ze proste jet musi. Nakonec to dopadlo tak, ze samozrejme neodjela a dostane voucher a pojede nekam s tou cestovkou treba za 2 roky, pokud nezkrachujou. A tohle povazuju za nazorny priklad, proc byly opatreni na zacatku spravny, ikdyz mohly prijit klidne o tyden driv a mozna bychom na tom byli dneska jeste lepe. Mne jde zasadne o delku nesmyslnych opatreni a o nesmyslna opatreni, ktera nedavaji smysl: nechodte do prace, dostanete 80% osetrovne, chodte pouze s rouskama, nakupme draho v Cine rousky a fejkove respiratory za miliardy, atd.

Totálně přehnané opatření? V Belgii na covid-19 umírá každý šestý nakažený, v Itálii, Francii každý sedmý, atd. atd (podle čísel z worldometers.info)

Ale na druhé straně, dobrá zpráva:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/presne-testy-odhalily-ze-v-cesku-uz-mel-koronavirus-kazdy-dvacaty-105936
Pokud by to byla pravda, prošlo si covidem-19 v ČR půl miliónu lidí, což by naše čísla byla pomalu o dva řády lepší. Tak aby to byla pravda :-)

Tohle snad ani nestojí za komentář, ale budiž

Nejsme na poradně, ale na debatách. Když někde budou debatovat o háčkování a mě to zajímat nebude - ba háčkování mi fyzicky přímo vadí - prostě tam nepolezu.
Debata o koronaviru ničemu ze zásad p.net neodporuje.
A nevím, proč se obracíš neustále na mě.

Protoze jsi vlakna Koronavirus I a Koronavirus II zakladal ty.

Bereme te teda jako takoveho admina pres koronaviry a mozna by nebylo od veci zalozit Koronavirus III. :?:

Ja bych byl docela pro. Jestli bys chtel, tak klidne se te funkce ujmu a zalozil bych to ja. Napis, jak to vidis.

---

Osobne me koronavirus bavi, v MHD a v obchode s rouskou vydrzim, jinde to nenosim, at se na me lidi mracej. Navic je to proste sranda a clovek ma sanci navazat nova pratelstvi. Treba dneska po ranu, plna zastavka rouskovych maniaku, ja a nejaka holka jsme teda stali opodal, ona kourila, ja teda nekourim a jen tak jsme tam stali, kdyz najednou se tam nekde vzalo auto mestskych cajtu. Tak jsme oba nahodili bleskurychle rousky (satek) a usmali se na sebe. Cajti chvili stali a pak zase odjeli, tak jsme to sundali a pokecali spolu, jak tem lidem okolo hrabe. :-)

Prymula chce skončit. K setrvání klade Babišovi podmínky

Uz to posral dostatecne, uz je cas jit zase o dum dal, ja se mu nedivim.

Ano, uz jsem pred par dny to sem chtel napsat, ale zapomnel jsem na to. To jsem rad, ze nejsem jedinej, kdo si toho vsimnul. Osobne mi nejvic "sexy" na zenach prijdou ty zdravotnicke modre rousky z lekarny. Ty doma site obvykle nejsou nic moc.

Zakon, ktery by narizoval nosit rousky jen zenam, bych teda podporoval. :-D

Otázkou je, proč chce Prymula odejít. Jestli to třeba náhodou není kvůli tlaku rychlého rozvolňování. Samozřejmě hádám, nic o tom nevím.

Poslouchám tento rozhovor: https://www.youtube.com/watch?v=IrcWY6DWhKQ
Zkraje se hovoří o rizicích kvůli letišti Praha. Souboj mezi epidemiology a komerčními tlaky. Může to být pěkný průšvih - ale netuším, jak to teď vůbec vypadá, jestli sem zase začnou trajdat tisíce lidí z rizikových států, může být veselo.

Situace na Slovensku se mi líbí mnohem více, třeba "státní karanténa" nebo "totálně kontrolující aplikace v mobilu" (na povel se musí člověk vyfotit, že je tam, kde je mobil. Že je tam, kde má přikázáno sedět na zadku.) Zastánci svobod bez ohledu na následky se z toho musí vyvrátit, mně by to nevadilo. Zajímavé, že to někde funguje - a to SR jistě není totalitní stát. Asi nemají potřebu tolik švejkovat, jako obyvatelé jiných států.

Zpět do debat Nahoru

loading...