Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kvalita značkových bot

Nazdar pánové a dámy. Chtěl bych si postěžovat na kvalitu značkových bot značek Nike, Skechers, New balance aspol. Všechny tyhle značky jsem vlastnil, jenže se začaly rozpadat poměrně rychle.
Nike vydržel snad jen dvě sezony, New balance také tak, a ted mám třetí sezonu Skechers které mají rozpárané švi na pravé botě, a z levé boty trčí kus plastu na patě (ve vnitř) a díky tomu musím nosit zimní (tlusté) ponožky, jinak to tlačí.

Naopak koupil jsem zimní boty značky Venice (dost pomlouvaná na netu), a kupodivu po dvou letech jak nové. Takže co kupovat za značku bot, co vydrží aspon ty 4 roky?

loading...
Předmět Autor Datum
A co to je za typ bot? Tenisky na behani jsou designovany na jednu sezonu, mas je po sezone vyhodit…
RedMaX 28.03.2020 09:03
RedMaX
A co to je za typ bot? Normální skoro kožené boty do města, letní až podzim. Něco takového viz htt…
jezekhifi 28.03.2020 12:18
jezekhifi
Aha, tenhle typ bot nenosim. Jak psal prasak, proste trekovy boty vydrzej, nosim to jak do hor, tak…
RedMaX 28.03.2020 16:41
RedMaX
Co ti poviem...par rokov dozadu sa mi zapacil dizajn znacky Asics. Navyse ide o japonsku znacku, maj…
fleg 28.03.2020 11:51
fleg
Ač značkový, tak jen módní. Když chceš výdrž, tak otudoorový.
Prasak 28.03.2020 11:52
Prasak
Měl jsem kdysi boty značky nevím jak se píše "bewild" nebo tak nějak a ty vydrželi opravdu dlouho. J…
jezekhifi 28.03.2020 12:02
jezekhifi
Já mám cca tak 12 párů bot a měním je podle toho kam jdu, počasí, ročního období, stylu jak jsem obl…
Al Capone 28.03.2020 12:31
Al Capone
Metrosexuále! ]:)
mif 28.03.2020 12:37
mif
Na tohle označení jsem si už zvykl :-D
Al Capone 28.03.2020 12:38
Al Capone
Hmm su snad ženská??? Mě stačí jedny boty na léto, a jedny na zimu, dál nic nepotřebuji.
jezekhifi 28.03.2020 12:39
jezekhifi
Rozmařilče, já mám jedny ECCO celoročně ;-). Bohužel už se taky začínají rozpadat...
jirka44 28.03.2020 13:20
jirka44
Tak si pak nestěžuj ;-)
Al Capone 28.03.2020 13:34
Al Capone
No odjakživa jsem vrážel prachy do elektroniky a hold na oblečení a boty moc nezbývá.:-/
jezekhifi 28.03.2020 14:29
jezekhifi
Nechápu..
Al Capone 28.03.2020 17:47
Al Capone
Zásadně nakupuju boty v Pracovních oděvech. Stojí pár korun a přežijou mě! :-D
IQ37 28.03.2020 13:21
IQ37
Protože do práce nechodím 30 let (úřadujeme z baráku), moje potřeba obuvi "na ven" je výrazně nižší.…
L-Core 28.03.2020 19:22
L-Core
Salomon. Kdysi jsem kupoval Nike, nebo Fila, ale přesně z těchto důvodů, co píšeš, jsem na ně zanevř…
Zarniwúp 28.03.2020 14:36
Zarniwúp
No já jsem včera se nechal zlákat cenou a koupil tyhle https://www.eobuv.cz/sneakersy-lanetti-mp07-1…
jezekhifi 28.03.2020 14:48
jezekhifi
To jsou boty na sezonu. Jako - vypadají pěkně, žádná designová šílenost. Překvapilo by mě, kdyby vyd…
Zarniwúp 28.03.2020 15:15
Zarniwúp
No uvidím. Jinak po nich asi koupím ty od Bati a ty snad vydržejí delší dobu.
jezekhifi 28.03.2020 15:59
jezekhifi
Já mám už druhý pár těchto: https://www.sportisimo.cz/loap/lemac-m/130161/?varianta=762927 Vydrží dv…
Prasak 28.03.2020 17:53
Prasak
Rovnako ako vsade,kvantita vitazi nad kvalitou,ani merrell nieje vynimka,ozajstnu vydrz ma uz asi le… poslední
audax 29.03.2020 05:58
audax

A co to je za typ bot? Tenisky na behani jsou designovany na jednu sezonu, mas je po sezone vyhodit a koupit na pristi nove. Ta pena ztraci pomerne rychle ucinnost. Osobne to teda nedelam a mam boty na beh dokud drzi, ale nekolik let kupuju tenisky z Ciny do 5 kila a ty stejne o moc vic nevydrzi. Otazka je co po zavedeni cel z Ciny.

Co se tyka outdooru, tak jedine Garmisch. Prvne to jsou skvele boty a drzaky to jsou taky na mnoho let. Navic i cenove prijatelne a ceska firma.

Jiny typ bot nenosim, takze u mokasinu a proste spolecenske obuvy nevim, jak to tam je s trvanlivosti.

Aha, tenhle typ bot nenosim. Jak psal prasak, proste trekovy boty vydrzej, nosim to jak do hor, tak do mesta:

http://www.garmischsro.cz/nízký-treking/garden/garden-new-tortora-detail.html

Mam aktualne nakoupeny troje, jedny uz maji uplne sjetou podrazku a taky vnitrek se zacina zadirat. Takze po peti letech pujdou, ale tech kilometru co to dalo, mesto, priroda, hory, celorocne. Samozrejme ale nechodim vyslovene jen v nich, v lete ve vedru mam sitovane polosandale s pevnou spickou od Salomonu a pohory do tezsiho terenu mam od Prabosu.

Co ti poviem...par rokov dozadu sa mi zapacil dizajn znacky Asics. Navyse ide o japonsku znacku, maju kopec patentov a perfektny opis ako su ich tenisky super truper.
Vadila mi len vyssia cena, ale to som postupne prekusol.
Z 5 parov co mam sa na 2 odlepuje podrazka po cca pol roku, roku, takze po rokoch stravenych s Asicsami mozem povedat, ze kvalitou sa jedna o priemerne tenisky.
Momentalne uz asi 4-5 rokov ficim na Salomonoch...su este drahsie ako Asicsi, ale zase nemam voci nim ziadne vyhrady.
Snad len podrazka sa derie rychlejsie (cca do roka musim mat vzdy nove), ale zase je pravda, ze ja ich nosim celorocne.
Dizajnovo se rovnako pekne ako Asicsi, takze momentalne ich striedam, ze hlavna znacka je Salomon a obcas si dam "civilnejsie" Asicsi.
Skoda, ze podla toho, co si vymenoval nebudeme mat asi rovnaky vkus, lebo vsetky znacky co nosis robia podla mna skarede boty.

Protože do práce nechodím 30 let (úřadujeme z baráku), moje potřeba obuvi "na ven" je výrazně nižší. A protože jsem někdy před 15 lety měl problém se "zborcenou klenbou", používám na míru odlité vložky do bot. Tohle jsou mé "výchozí mantinely".

Takže, obvykle si pořídím nějaké kožené "tenisky" za x tisíc s tím, aby mi tam ty mé vložky vlezly a dobře se mi v nich chodilo. Jelikož je používám minimálně (doma jsem v ortopedických pantoflích Scholl), vydrží mi 5 i více let. Pak koupím nové. Těch vložek mám více párů a jedny používám i do "masivních" zimních bot, pokud potřebuji vyrazit někam v mínus patnácti pěšky.

Na plese, v divadle, recepci u presidenta apod. jsem dlouhé roky nebyl a ani se tam nechystám, nemusím tedy řešit, jak se případně vypořádat se střevíci, kompatibilními s takovými akcemi.

To jsou boty na sezonu. Jako - vypadají pěkně, žádná designová šílenost. Překvapilo by mě, kdyby vydržely dvě sezony. Cena pak odpovídá.
Koupil jsem na podzim kotníkové Lanetti, ne přímo tyhle: https://www.eobuv.cz/kotnikova-obuv-lanetti-mp07-81154-01-cerna.html ale podobné, za podobnou cenu. Spotřeba tkaniček jedna sada na tři týdny, protože ty kroužky na konci nejsou pořádně začištěné a tkaničku rychle zničí. Navíc se po dvou měsících jeden vytrhl, takže tkaničku teď protahuji skrz... Jazyk na obou botách se rozcupoval ve zlomu (asi v polovině) po dvou měsících, takže z toho leze podšívka a všechno možné.
Už nikdy víc. Prakticky tu sezonu ani nevydržely a to s tím rozhodně nikam do lesa nechodím, po městě a do auta.... Ty Salomonky mě stály skoro dvojku (ne kotníkové), ale po čtyřech sezonách jsem je vzal na donošení do práce. Je na nich vidět, že jsou používané, ale nikde se nic nepáře, netrhá, nepraská a pořád drží tvar a došlap (porovnávakl jsem s novými Salomonkami, co jsem kupoval loni)....

EDIT: Tak ne, nejsou to Lanetky, ale Sprandi! Tyhle: https://www.eobuv.cz/trekingova-obuv-sprandi-mp40-7105y-grey.html Kupováno ve stejném kšeftě, kde Lanetky normálně prodávají, to mě zblblo, nerad bych jim až takhle křivdil. Na ty Lanetky, co máš v linku jsem ale koukal taky, a podle mě jsou skutečně tak na jednu sezonu.

Já mám už druhý pár těchto:
https://www.sportisimo.cz/loap/lemac-m/130161/?varianta=762927
Vydrží dvě sezony, ale neřeším to za ty prachy. I když původně stálo 9 stovek, pak jsem je koupil za 6 kil a teď už je mají jen za 400 Kč, to je mazec. Možná je to kvůli tomu, že doprodávají zbytky, mají poslední dvě velikosti.
Na léto jsou dobrý a to v nich šmajdám od prvního oteplení do ochlazení na podzim. Mají na špici síťovinu, takže parádně větrají a nepotí se v nich nohy.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...