Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Korona vs ekonomika - ta ozajstna katastrofa

Evidentně si nerozumíme v tomto: já nehodnotím proč se to stalo, ale že se to stalo.

já:

Dnes to ale vypadá, že některý změny proběhly skokově během dvou let; to samo o sobě je docela problém.

ty:

Ake zmeny konkretne?

Já: vyjmenuju změny, který prohěly/probíhají
ty: nepolemizujseš s tím, že tyto změny jsou, ale vysvětluješ/popisuješ proč

Ale takhle to nestálo, nešlo mi o to proč, ale že se vůbec dějí.

Vlada ma samozrejme moznosti tieto zakladen prava a slobody obmedzit na zaklade zakonov, co aj vyuzila. Takze co reklamujes?

Já nepsal, že na to vláda neměla právo dle zákonů. Já píšu o tom, že dřív nic takovýho nebylo: plošná uzávěra, plošný omezení.

Nebodaj naznacujes, ze to robit nemala, pretoze je lepsie nechat pobehovat ludi len tak po vonku...

Negativní, Hjůstne. Psal jsem o tom, že se to děje a ne o tom, co se mělo dít a co by bývalo bylo lepší.

Pavle je len otazka dni, kedy sa to cele zacne znovu. Aj po minuly rok Cesko pre mna z nepochopitelnych dovodov zaostavalo vo vyvoji za Slovenskom o cca 2 tyzdne. My mame dnes uz 1000 nakazenych denne. Vy 500. Kedze ste boli minul rok na 4x viac pred nami mate do par dni tak 4k denne prirastok a zacne sa to cele odznovu.

Obecně se to čeká a je celkem rozumný to předpokládat, ale jistě to nevíme; dost lidí už si zlovirem prošlo, promoření je docela velký. Čísla v ČR dramaticky nepřibývají - je ale otázka, zda se jen málo netestuje a realita je jiná.

Sme vo vlakne, kde preberame Covid, vyssie sa pise o case pred a po Covide a zmenach, ktore skokovo nastavaju pocas Covidu....takze to myslis vazne, ze sa ides obhajovat, ze si nikde nepisal o Covide, a preto sa ho tie tvoje poznamky netykaju?

OK, implicitně jsem tedy o kovidu nepsal, ale uznávám; obecně tu souvislost je.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat