Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Korona vs ekonomika - ta ozajstna katastrofa

Nejakemu pseudotovarnikovi z diskusie na nete banka nepozicala...

Zahrajeme si na detektiva. Osoba, která píše v diskuzi pod tím článkem sama sebe označuje jménem Marek Beneš (dále M. B.). Bude pro tuto chvíli předpokládat, že je to pravda.

Ve zmíněné diskuzi M. B. píše:

Můj bratr je šéf NERVu, opravdu.

Dohledal jsem info o Benešovi a NERVu (Národní ekonomická rada vlády) a hle:

Vláda schválila nový NERV. Radit v něm budou šéf ČEZ Beneš nebo Jonák z Coca-Coly

Na konci článku je seznam členů, pod číslem 7 je tam

7. Daniel Beneš, předseda představenstva a generální ředitel, ČEZ, a.s.

Dále tu máme tento článek: Bratr Daniela Beneše podniká v energetice. Investorem je právník ČEZ

Bratr šéfa ČEZ Daniela Beneše podle zjištění MF DNES rozjel podnikání v technologii, která přeměňuje odpadky na elektřinu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/benes-a-podnikani-hedviga.A180425_183048_domaci_lva

Konkrétně jde o firmu Hedviga Group, kterou sám Beneš před lety zakládal. Dnes už v ní není, ale spoluvlastní ji Benešův bratr Marek, který firmu také řídí coby šéf představenstva. Vymýšlí, jak přeměnit odpadky na elektrickou energii.

To si myslím, že stačí pro rámcovou představu. Ano, není to důkaz, já nebyl nikoho osobně ztotožnit.

Tolik tedy k poznámce flega

Nejakemu pseudotovarnikovi z diskusie na nete banka nepozicala...

Jo, a mám ze sebe radost :-)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat