Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemZamknuto Koronavirus dorazil do ČR

První z Čechů podle ministra onemocněl po tom, co se vrátil z italské univerzity. Druhým případem je mladá Američanka, které studuje v Miláně a poté, co přijela do Prahy se jí zhoršil zdravotní stav. Poslední muž, kterého přijala nemocnice v Ústí nad Labem se vrátil z lyžařské dovolené rovněž z Itálie.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-dorazil-do-ceska-dva-nakazeni-jsou-v-praze-jeden-v-usti-nad-labem-90674

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Podívejte se na následující tabulku. Plus-mínus autobus stejně silné, stejně velké státy (vím, Rakou…
L-Core 26.03.2020 21:18
L-Core
Co nechapes presne?
fleg 26.03.2020 22:20
fleg
Podobné množství celkových i denních případů, všechno to jsou vyspělé země. Zaráží mě ohromné rozdíl…
L-Core 27.03.2020 10:54
L-Core
Čísla obětí bych nebral příliš vážně, podle zpráv od kamarádů z nemocnic tady i v Německu, se schvál…
vlk56_jinde 27.03.2020 16:03
vlk56_jinde
Ono je to diskutabilne...mas tazko choreho pacienta v nemocnici a ten ti umre na zapal pluc. Zistia…
fleg 27.03.2020 16:25
fleg
Máš pravdu, nicméně těch "diskutabilních" obětí je daleko víc, mně jde spíš o to, jak vypadá statist…
vlk56_jinde 27.03.2020 16:40
vlk56_jinde
To by sme, ale museli pripustit, ze neskodna potom nie je ani chripka, pri ktorej vsak nikto nevyhla…
fleg 27.03.2020 17:50
fleg
Rozdíl tam je. Covid má 5x-7x delší inkubační dobu a je virulentní (nakažlivý) i během inkubační dob…
Zarniwúp 27.03.2020 18:43
Zarniwúp
Jeziiiiiis....kedy pochopite, ze ja netvrdim, ze Covid je chripka? Nazval som ho upgradnutov chripko…
fleg 27.03.2020 19:18
fleg
Kéž bys měl pravdu. Já si naopak (bohužel, v depresi) myslím/bojím, že kvůli covid-19, přímo či nep… nový
L-Core 27.03.2020 19:39
L-Core
NEMÁ podobnou šiřitelnost. nový
Zarniwúp 27.03.2020 19:48
Zarniwúp
Tedy i když je fakt, že pokud sedí ty informace o virulentnosti Covidu, tak ani rámcově nesedí čísla… nový
Zarniwúp 27.03.2020 22:52
Zarniwúp
Covid je fajnovejsi a na mlade a zdrave kusy Dyť to není pravda, co tahle šestnáctiletá holka? Příp… nový
vlk56 27.03.2020 19:50
vlk56
Jsem před chvíli mluvil s dcerou a ptal se na tohle, jak je to teď s "obama care". Buď prý máš zdrav… nový
L-Core 27.03.2020 21:13
L-Core
2279 potvrzenejch koronaviraku dneska u nas. Co vim, tak tvrdili, ze touhle dobou to budou 10 tisice… nový
RedMaX 27.03.2020 19:56
RedMaX
Ne touhle dobou. Mluvili o peaku a ten jim osciloval mezi 8500-15000. Těch 10000 je stále reálně mož… nový
Zarniwúp 27.03.2020 20:11
Zarniwúp
Budme radi, ze nakazenych je malo. Zatim se protestovalo nejakych 16k lidi. Podle informaci z Italie… nový
Jan Fiala 27.03.2020 20:12
Jan Fiala
Koronavir je tu (verejne na svete) od ledna. Za tu dobu by teda mohlo byt jasno, jak dlouho dokaze p… nový
RedMaX 27.03.2020 21:08
RedMaX
Je fakt, že mi do toho ti bezpříznakoví roznašeči moc nesedí. Kdyby to skutečně tak bylo, že dvě tře… nový
Zarniwúp 27.03.2020 22:35
Zarniwúp
JaFi odkial cerpas info? Ja vidim dnes cislo 2422 vs 36374. Ty predpokladas, ze kazdemu robili test… nový
fleg 28.03.2020 12:07
fleg
Potvrzený případ se nerovná nakažený. Podle některých vědců (Británie, Itálie) je nakažených mnohoná… nový
L-Core 27.03.2020 21:06
L-Core
Pokud jsou ale pravdive soucasne informace od vlady a rousky nejsou jen pro srandu kralikum, tak by… nový
RedMaX 27.03.2020 21:12
RedMaX
Hele, já nebudu spekulovat o datumech a názvech opatření, ale jsem přesvědčen, že nouzový stav bude… nový
L-Core 27.03.2020 21:20
L-Core
Poslední zprávy z Filipín: od pondělí je tam uzavřeno úplně vše, včetně obchodů s potravinami atd. J… nový
Jan Fiala 27.03.2020 22:28
Jan Fiala
Nemas na toto tvrdenie jeden jediny dokaz. Ja naopak tvrdim, ze leto uz bude ok a peka predpokladam… nový
fleg 28.03.2020 12:10
fleg
Roušky pomohou částečně šíření, ale nepomohou šíření v rodinách, kancelářích (pokud tedy nesedí lidi… nový
Jan Fiala 27.03.2020 22:24
Jan Fiala
Ludia v kancelariach s ruskami nesedia...za posledne 2 tyzdne som mal par vyjazdov a vsade, kde som… nový
fleg 28.03.2020 12:10
fleg
Přitom tam by to i smysl mělo... V soukromých firmách také? U nás si to majitel dost hlídá. nový
Zarniwúp 28.03.2020 14:39
Zarniwúp
Hmm https://www.forum24.cz/dalsi-ostuda-nemecky-velvyslanec-pise-hejtmance-jermanove/ nový
Zarniwúp 27.03.2020 22:50
Zarniwúp
Z obou stran za 1. Stejne bych ohodnotil vykon Macrona s zadosti (hrozbou) o pomoc, priblizne: Jestl… nový
RedMaX 28.03.2020 00:39
RedMaX
Uznavam teda, ze je to s koronavirem narocne. Treba dneska nejdriv ministryne Malacova malem pokousa… nový
RedMaX 28.03.2020 00:43
RedMaX
Tak hlasim, ze v Praze je nova moda mezi bezcema, takze kdo beha, mel by zpozornet. V Praze totiz b… poslední
RedMaX 28.03.2020 15:25
RedMaX

Ono je to diskutabilne...mas tazko choreho pacienta v nemocnici a ten ti umre na zapal pluc. Zistia mu Covida. Zabil ho Covid, alebo by umrel tak ci tak len mozno o par dni neskor?
Co ten vas mrtvy s pokrocilim stadiom rakoviny? My sme mali tiez takeho a neuznali sme ho ako oficialnu obet. Vy ste si ho uznali. Ale viem, ze aj u vas sa isty cas pochybovalo ci tych prvych zapisat na zoznam alebo nie.
Nemyslim si, ze sa to robi umyselne, Nemci maju cisla daleko od paniky, takze skor by som povedal, ze maju prisnejsiu metodiku.
Btw o IT sa hovori, ze tam je mrtvych na coronu ovela viacej, ale ze ked najdu mrtveho stareho cloveka doma tak mu nikto testy posmrtne nerobi. Oni keby mu aj ten virus posmrtne zistia, ale pricina smrti je infart ako to zapises do statistik?

Máš pravdu, nicméně těch "diskutabilních" obětí je daleko víc, mně jde spíš o to, jak vypadá statistika navenek. U nás 30k pozitivních a 9 úmrtí pro mě vypadá, jakože OK, nemocných je hodně, ale je to vlastně neškodná nemoc, co prostě přejde. Což není pravda.

To by sme, ale museli pripustit, ze neskodna potom nie je ani chripka, pri ktorej vsak nikto nevyhlasuje vynimocny stav...pricom mrtvych je pri nej vyrazne viac uz roky rokuce. Nejako sme si na nu, ale zvykli. Zvykneme si aj na Covida.
Stale to musim prirovnavat k chripke, pretoze aj tam umieraju stare a zoslabnute kusy predovsetkym. Alebo si pocul o mladom cloveku, co zomrel na chripku? Chripka si nevybera v populacii, Covid je fajnovejsi a na mlade a zdrave kusy nesiaha vobec, chripku moze dostat kazdy. Nie je to zvlastne?
AKo bolo povedane Covid vyzera na genialne dielo, a preto nemoze byt dielom cloveka...takze sa dohodnime na tom, ze nam ho sem poslali mimozemstania.

Rozdíl tam je. Covid má 5x-7x delší inkubační dobu a je virulentní (nakažlivý) i během inkubační doby. Chřipka ne (inkubační doba 18-24 hodin, vyjímečně 72 hodin, ale Covid má inkubačku vyjímečně i 240 hodin) a nakažlivá je cca 7-10 dní od konce inkubační doby (tedy v době, kdy má nemocný již příznaky). Covid je virulentní údajně po celou dobu, takže teoreticky minimálně 14 dní až měsíc, z toho 5 až 7 dní v bezpříznakové fázi...

Jeziiiiiis....kedy pochopite, ze ja netvrdim, ze Covid je chripka? Nazval som ho upgradnutov chripkou, prirovnavam ho k chripke, ale pre dovody, ktore vymenujem...nie preto, zeby som si myslel, ze je to chripka!
Nie; chripka to nie je, ale kedze ma rovnake priznaky, podobnu siritelnost a umrtnost tak preco by som ho ku chripke neprirovnal?
Ano Covid ma milion rozdielnosti oproti chripke, viem o nich a chripku pouzivam len ako prirovnanie k povahovo najblizsej chorobe.

Kéž bys měl pravdu.

Já si naopak (bohužel, v depresi) myslím/bojím, že kvůli covid-19, přímo či nepřímo, zemřou desítky miliónů lidí. Snad ne stovky, snad ne miliardy…
Každopádně, i když se z toho vyhrabeme, jedna etapa končí, všechno bude jinak. Si myslím. Nevím… a snad se mýlím.

Když byla epidemie eboly, zemřelo přímo na ni 10? 15? tisíc lidí. A 10-100x více "v souvislosti" s ebolou, že prostě nebyly léčeni na "svou" nemoc, že bylo ochromeno zdravotnictví, zásobování či co..

Covid je fajnovejsi a na mlade a zdrave kusy

Dyť to není pravda, co tahle šestnáctiletá holka? Případů je mnohem víc, na infolinku mi volalo spousta mladých lidí s potížemi, kteří po testování vyšli pozitivní,ten kmen je prostě velmi virulentní a umí zatopit i mladým.

Zvykneme si aj na Covida

Zvykneme, ale za dlouhou dobu, až si zvykne naše buněčná imunita nebo jí pomůžeme očkováním. Jsem zvědavý na USA, kde to vypadá na solidní průser nejen medicínský, ale díky drahému pojištění i společenský.

Jsem před chvíli mluvil s dcerou a ptal se na tohle, jak je to teď s "obama care". Buď prý máš zdravotní pojištění, nebo pokud nemáš, musíš platit vyšší daně. Je tedy možné, že těch pojištěných bude více, než si tady v Evropě myslíme. Jasně, pojištění je jedna věc, druhá je spoluúčast, pokud to pojištění je minimální, základní, podhodnocené.

Větší průser bude možná v nezaměstnanosti, za minulý týden byl čtyřicetiletý rekord v nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti překonán čtyřnásobně. Rekord byl kolem 700 tisíc, minulý týden přibyly na amerických "úřadech práce" 3,2 mio lidí. Některé pesimistické US odhady počítají s 30% nezaměstnaností k 30.6.2020…

2279 potvrzenejch koronaviraku dneska u nas. Co vim, tak tvrdili, ze touhle dobou to budou 10 tisice. Kde teda ty nakazeny jsou a proc Bures chce prodluzovat krizi za 11. duben?

Muze mi to nekdo vysvetlit? Pokud mozno nekdo, kdo nepanikari a nejak rozumne.

Ano, muzeme si rikat, ze je nakazenejch malo tim, ze jsou lidi doma, ale ubehlo 14 dni, na "italech" uz se to muselo projevit, takze nechapu, proc by lidi zase nemeli zacit normalne makat. Jediny co, at zustanou zavreny hranice pro turismus, ze pujdou do zadele hotely a dalsi navazny turisticky veci nasi ekonomice neublizi, to je nevyznamne.

Koronavir je tu (verejne na svete) od ledna. Za tu dobu by teda mohlo byt jasno, jak dlouho dokaze prezit a pokud teda se pred 14 dny zavedly opatreni, tak by teda mela byt jasne dana doba, kdy to ti "pred_opatrenima_koronavirovy" muzou roznaset ikdyz jsou sami pbez priznaku a nasledne by to teda melo skoncit.

Tady se cellou dobu mluvi o 14 dnech a zadne jine informace nam stat neposkytnul, takze myslim ten dotaz, proc to po 14 dnech neskoncilo je opravneny. Bud by to melo skoncit nebo by nam meli prestat lhat.

Je fakt, že mi do toho ti bezpříznakoví roznašeči moc nesedí. Kdyby to skutečně tak bylo, že dvě třetiny nakažených si ani nevšimne, že nakažení jsou, tak bysme už kolem 20.3. měli mít komplet promořenou populaci na kolektivní imunitu karanténa nekaranténa. (Když uvažuji tu uváděnou virulentnost od prvního dne od nakažení). ..
Ale nejsem epidemiolog.

Potvrzený případ se nerovná nakažený. Podle některých vědců (Británie, Itálie) je nakažených mnohonásobně více, možná nižší desítky procent populace. Pokud by to byla pravda, asi(?) by to špatné nebylo. Znamenalo by to mnohem nižší okamžitou (než uváděnou) smrtnost a významný posun v promoření.

Podle nějaké té dříve uváděné studie z Wu-Chanu, někde tu byl i odkaz, v jednom okamžiku byl počet nakažených snad 27x (číslo si nepamatuji) vyšší, než se v ten den uvádělo. K tomuto výzkumník dospěl z grafů, z "odložených" projevů covidu, z dlouhé inkubační doby.

Pokud jsou ale pravdive soucasne informace od vlady a rousky nejsou jen pro srandu kralikum, tak by behem 14 rouskovych dni melo dojit jen k malemu narustu nakazenych a naopak by melo dojit k vetsimu procentu vylecenych, kteri se ted minimalne nejakou dobu znovu nakazit nemuzou.

Rozumim teda Prymulove "chytre karantene", aby se to zase nezacalo nekontrolovane sirit, ale nerozumim Buresove trvani nouzoveho stavu za 11. duben.

Hele, já nebudu spekulovat o datumech a názvech opatření, ale jsem přesvědčen, že nouzový stav bude trvat ještě několik měsíců. A že se bude spíše zpřísňovat. Jak jsem už psal dříve, ani bych se nedivil (pokud tenhle průser dosáhne určité míry) mnohem tvrdším opatřením na úrovni stanného práva. Že by to kompletně a na dlouho změnilo politicko-ekonomický systém, se samo nabízí. Zdaleka ne jen v ČR, v Evropě.

Uvidíme. Snad to takto nedopadne.

Poslední zprávy z Filipín:
od pondělí je tam uzavřeno úplně vše, včetně obchodů s potravinami atd.
Jídlo by měli dostávat 1x za 3 dny. Otázkou je, zda je opravdu dostanou.

Ve srovnání s tím jsme tu ještě v naprosté pohodě. A to nemluvím o nedostupnosti zdravotní péče, pokud na to nemáš atd.
Takže važme si toho, co tu máme a to myslím fakt vážně.

Tak hlasim, ze v Praze je nova moda mezi bezcema, takze kdo beha, mel by zpozornet.

V Praze totiz bylo mezi bezcema zvykem se zdravit "ahoj", kdyz se potkali. Nekdy to bylo az otravne, kdyz bezite v parku a kazdou chvili vas nekdo zdravi. Nevim, jak byl tenhle zvyk rozsireny jinde, ale u nas na jihu zdravil nekdo malokdy.
Kazdopadne teda i v Praze je s tim konec, ted, kdyz se dva bezci potkaji, tak uz nezdravi a misto toho rychle nasazuji oba rousku, proste i bezci jdou s dobou. :-D

Zpět do debat Nahoru