Toto ma zaujalo.
„Svěřenský fond není obchodní korporací ve smyslu českého práva, a proto nemůže být ani ovládanou osobou ve smyslu § 4b zákona o střetu zájmů,“
Ak totizto verime wikine tak potom plati toto:
Svěřenský fond je soubor majetku bez právní subjektivity vyčleněný ke zvláštnímu účelu, držený a spravovaný jmenovanou osobou (správcem) ve prospěch obmyšleného. Majetek přestává být vlastnictvím toho, kdo svěřenský fond vytvoří, a stává se majetkem anonymním, samostatným. Svěřenské fondy lze využít především jako nástroj k ochraně a dlouhodobé správě rodinného či firemního majetku, k zachování důvěrnosti informací o majetku či bezpečnému a stabilnímu strukturování budoucího předávání majetku v rodině a zabránění rozmělnění rodinného jmění.[1]Svěřenské fondy se využívají také jako nástroj správy výživného nebo investiční nástroj.[2]
Svěřenský fond je typickým institutem práva anglosaského, v posledních letech však bývá zakotvován i v právních řádech kontinentálních, např. v občanském právu kanadské provincie Québec. Do českého práva zavedl institut svěřenských fondů v roce 2014 nový občanský zákoník.[3] V minulosti se charakteru svěřenských fondů blížily svou povahou tzv. nesamostatné nadace (ty se ovšem lišily od svěřenského fondu tím, že přecházely do vlastnictví správce).
Od 1. ledna 2018 je povinná evidence svěřenských fondů, kterou zavedla novela občanského zákoníku. Svěřenské fondy vzniklé před tímto datem musí splnit povinnost zápisu do evidence nejpozději do 1. 7. 2018
Pokial by som vychadzal zo Zákon č. 159/2006 Sb. Zákon o střetu zájmů § 4 tak to vyzera, ze pravnici Babisa odviedli naozaj dobru pracu. Ak to pojde na cesky sud ma Babis velku sancu vyhrat.
Ja Babisa moc nemusim, je to zlodej a klamar, ale toto ma osetrene dobre a v tomto pripade audit moc pravdu nema (z pohladu cz prava).