Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jak se říká lidem, kteří všemu věří?

Tak posledna odpoved pred odpocinkom teda este...nemyslim si, ze som tak celkom off topic.
Mne pride rovnako naivne, ked obdivovatel Okamuru (politiku sem taham len ako priklad, pretoze sa mi hodi) zerie uplne vsetko co Okamura spravi, povie.
Aky je rozdiel medzi tym, ze niekto uveri, ze som na lavicke s Naomi a tym, ze uveri comukolvek co mu povie jeho oblubeny politik?
Imho ziaden, proste nepremysla a prijima informaciu ako fakt bez toho, aby si ju akokolvek overil, podrobil vnutornej cenzure a pod.
A ako som pisal nie je to o naivite, jednoduchosti alebo hluposti. Veris tomu preto, ze chces, nie preto, ze si hlupy alebo naivny.

Klidně si mohu myslet, že jsi naivní (či postrádáš kritické myšlení), protože věříš eu, že páchá jen dobro.
Klidně si mohu myslet. že jsi naivní (či postrádáš kritické myšlení), protože nevěříš eu, že páchá jen dobro.

Ak by si veril tomuto tak nie preto, ze si blby, alebo naivny. Nemas rad EU a vies, ze ja som jej zastancom.
Ale ak si polozis ruku na srdce vies, ze EU casto aj kritizujem, takze staci ak si len trosku objektivny a pouzijes mozog a nie emocie (zastanca EU je moje nepriatel) a nemozes si takuto blbost mysliet.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat