Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Ako sa da zneuzit telefonne cislo (SIM)?

Planujem predat predplatenu kartu s nabitym kreditom, ktora je registrovana na mna. Nemam uz pre nu vyuzitie ani nedokazem ten kredit minut (neda sa pouzit na platenie).

Napada vas nejake riziko ako to moze novy majitel zneuzit, ze bude SIM nadalej pisana na mna? Oficialne prepisovat to nebudem, nestoji to za tie vybavovacky.

Mne napadli len take veci, ze povedzme nahlasi bombu v parlamente. Pre tento ucel by som si odfotil jeho doklady.

Co este by s tym dokazal spravit?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pre tento ucel by som si odfotil jeho doklady. Byl by musel být padlý na hlavu, kdyby takové ofocen…
L-Core 26.10.2019 13:41
L-Core
Tak miliony tam nie su, len nejakych 75 eur. Kazdy v rodine ma svoje cislo, uz to predlzujem dva rok…
palos2 26.10.2019 14:04
palos2
Nějak nechápu, k čemu ta fotka dokladu bude a co má dokazovat.
karel 26.10.2019 14:10
karel
Přesně :) Kupující bude posílat bombové SMS na úřady, k prodávajícímu vletí komando a on je "uzemní…
L-Core 26.10.2019 14:15
L-Core
No ano, tak nejak som to myslel. Vsak ak kupujuci vie, ze niekde je fotka jeho vodicaku, ktora ho mo…
palos2 26.10.2019 14:29
palos2
Dokáže identifikovat leda to, že máš fotku jeho řidičáku. Jak to dokazuje, že něco dělal s tou SIMko… nový
Wikan 26.10.2019 16:06
Wikan
Tohle jsem myslel, že jej napadne, ale asi ne :) Mezi fotkou řidičáku a SMS bombou žádná vazba není. nový
L-Core 26.10.2019 16:52
L-Core
To som myslel tak, ze policia si to uz podla tych udajov zisti. Ked by sme isli do detailov, tak SMS… nový
palos2 26.10.2019 18:34
palos2
jj, lepeňáci umí akorát posílat SMSky a výhrůžné telefonáty, ale bombu nikdo nepošle! :-D nový
IQ37 26.10.2019 21:28
IQ37
Proč to nejde použít na placení? Třeba koupit tím kredit na uloz.to či jinej fileserver, či koupit z… nový
Prasak 26.10.2019 19:59
Prasak
Lebo ten klasicky kredit, ktorym sa dalo platit som uz konecne vycerpal, trvalo mi to skoro rok :-)… nový
palos2 26.10.2019 20:14
palos2
Kvuli 75€ bych se vykaslal na prodej a radsi to utratil sam (i kdybch to mel provolat za zbytecne ho… poslední
Al Capone 27.10.2019 11:21
Al Capone

Pre tento ucel by som si odfotil jeho doklady.

Byl by musel být padlý na hlavu, kdyby takové ofocení umožnil. Na takový kup ti každý normální nakašle.
To tam máš milión či kolik, že to "nedokážeš utratit"? Vždycky je přece kam zavolat, třeba na úřad, nějaké informace, do obchodu atd.

Zneužití mě napadá spousta. Ne třeba voláním (hovory se dají nahávat a pak identifikovat hlas), ale SMS.

Nemáš třeba rodiče, kteří by to mohli "vytelefonovat"?

Tak miliony tam nie su, len nejakych 75 eur. Kazdy v rodine ma svoje cislo, uz to predlzujem dva roky. Kredit, ktorym sa dalo platit povedzme parkovanie som vycerpal a nebudem teraz volat len preto, aby som to akoze prevolal.

Ozval sa mi chlapik, ze by tu kartu kupil za polovicnu cenu. Ked som mu povedal, ze budem chciet doklady, tak povedal, ze obcianku fotit neda, ale mozem ofotit vodicak. To podla mna vyhovuje.

Ale nejaka pochybnost vo mne hloda, tak som zvedavy, aky problem by som mohol mat ja, ci uz priamo alebo nepriamo. Mozno som len prilis paranoidny:-)

To som myslel tak, ze policia si to uz podla tych udajov zisti. Ked by sme isli do detailov, tak SMS z mojho cisla predsa automaticky neznamena, ze som ju poslal ja. To by museli najprv dokazat.

Ale ked nad tym uvazujem, vykaslem sa na to. Riziko zneuzitia je sice male ale nie nulove. Tych par eur mi za kludny spanok skutocne nestoji.

Lebo ten klasicky kredit, ktorym sa dalo platit som uz konecne vycerpal, trvalo mi to skoro rok :-)

Tento kredit je bonusovy, da sa len prevolat alebo minut na sms alebo net.

Ale uz mam pre nu vyuzitie, dam ju jednemu clenovi rodiny na net. Sice to velmi nepotrebuje, ale lepsie ako nechat prepadnut.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru