Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Karle, Karle co ti na ni vadí?? Je toho tady napsaného hodně a já to ani nechci číst, protože bych s…
vla 01.01.2020 11:14
vla
A nepřijde ti, že je to celý od zdi ke zdi? Jedni na to totálně srali, druzí by nejraději nahnali vš…
Prasak 01.01.2020 12:25
Prasak
ne nepřijde. Dřív toho lidé nevěděli tolik co víme dnes. Byla válka a td……..komouši, musel jsi držet…
vla 01.01.2020 12:52
vla
Jako správný stoupenec Gréty tedy určitě nemáš doma auto, tedy alespoň ne spalovací, nakupuješ v obc…
Prasak 01.01.2020 13:41
Prasak
Ale já nejsem žádný fanatik. To jsi mě špatně pochopil. Já říkám, že by jsme se měli zamyslet, nad t…
vla 01.01.2020 13:56
vla
Já v tom souhlasím, že ochrana přírody je potřeba, nevypouštět sajrajty, ale je to jak se vším - vše…
Prasak 01.01.2020 14:04
Prasak
no sláva pochopil :-) A teď je potřeba vzdělání do těch chudých zemí, a represi těch vychcánků co na…
vla 01.01.2020 14:26
vla
Jediná rozumná investice by byla ta, která by zabránila jejich přemnožení. Do toho se nikdo nepustí.
karel 01.01.2020 14:30
karel
proč myslíš? To je zase o tom vzdělání a zdravotnictví. Ty si myslíš že kdyby u nás přestala být ant…
vla 01.01.2020 14:37
vla
Takhle to tam nefunguje.V Africe nepřestanou plodit děti,protože nemají co jíst.Naopak si pořídí dět… nový
Karel04 01.01.2020 16:17
Karel04
Je to taky o mentalitě. Pokud nepřemýšlíš o budoucnosti, neplanujes a žiješ jen v přítomnosti, tak n… nový
Jan Fiala 01.01.2020 18:35
Jan Fiala
Já měl antikoncepční prostředek nasazen snad jen 2x v životě, manželka nikdy žádné prášky ani nic ji… nový
L-Core 01.01.2020 18:50
L-Core
Po NOBELOVKE aj OSCARA ziskava... greta-thunbergova-bude-mit-vlastni-serial-40313099 nový
TEST 12.02.2020 06:44
TEST
Jen ať ten seriál udělají. Na jeho sledovanosti se ukáže, nakolik ji lidi opravdu "žerou". poslední
Prasak 12.02.2020 08:14
Prasak

Karle, Karle
co ti na ni vadí?? Je toho tady napsaného hodně a já to ani nechci číst, protože bych si zatěžoval zbytečně srdíčko. A asi to i o tom je, jak se o srdce staráš, co jíš- jestli sportuješ a milion dalších věcí. Prostě jsi ho dostal do vínku a je to trochu i na tobě. A malá, mladá Grétuška? Nejde o to jak to řekla, ale řekla to co řekla. A podívej jakou strhla pozornost. A za mě? Konečně.
Ty jsi dostal do vínku přírodu zasviněnou od lidí(komárů) co neřešili zdraví. Voda v řekách tekla, aspoň u nás zbarvené každý měsíc jinou barvou a ryba žádná. Pole se postříkali DDT a nebyli žádní škůdci. A jen pro zamýšlení- teď má v rodině každý nějakého příbuzného co má raka. Nemůže to být tím, že naši rodiče neměli takové ifo, jaké máme my a špatně se k přírodě, (která nás živí z které v podstatě jíš a piješ bohužel i ty plasty) chovali? Koukni třeba na obhospodařování lesů jak to dopadlo. Třeba to 200 roků nebo kolik, bude vycházet, ale pak?? Infarkt. A to ani nevíš, jak se tohle do budoucna projeví např. na tvých dýchacích cestách. Oteplováni, neoteplování- to není oč tu běží. Je to o tom, že jsi to Ty co předáš svým dětem. Ber to tak ,že můžeš kuli Grétě přemýšlet. Přemýšlet o tom, že jíš místo masa granule a prášky, místo zeleniny hnojiva z mrtvé země a piješ vodu z plastů.:-) Atd. Chápeš to????

ne nepřijde.
Dřív toho lidé nevěděli tolik co víme dnes. Byla válka a td……..komouši, musel jsi držet pusu a když ne, tak si bručel.
Myslím, že my a mnoho dalších států jsme teď na vrcholu. Hlad nemáš, bydlet náš kde, zdravotnictví, vzdělání v podstatě i svým dětem v rozletu pomůžeš lépe jak tobě tvoji rodiče, vzdělání mají také lepší jak my . Teď už je to jenom se naučit žít s přírodou. A pomáhat méně šťastným státům. A říkat co je špatně. Ona v tom je i ekonomika, ale je potřeba víc Grét.

Jako správný stoupenec Gréty tedy určitě nemáš doma auto, tedy alespoň ne spalovací, nakupuješ v obchodech bez obalu (i když je to nekřesťansky dražší) a určitě chodíš pomáhat přírodě. Kdy naposledy a co jsi udělal pro přírodu? Vyčistil nějaký potok? Nebo jen budeš plkat na internetu a kázat ostatním, jak to mají dělat? To mají všichni levičáci společný, včetně těch klimatických, kázat ostatním, ale sami se tím neřídí.
A až se celá ekonomika zhroutí a stoupne napětí ve společnosti, bude třeba najít nějakýho společnýho nepřítele, buď vnějšího, nebo hůř - vnitřního. Něco jako když Hitler ukázal na Židy. Na co ukáže Gréta?

Ale já nejsem žádný fanatik.
To jsi mě špatně pochopil. Já říkám, že by jsme se měli zamyslet, nad tím co můžeme ovlivnit a v podstatě nás to neomezí.
V zemědělství v lesnictvím. Třeba si myslím, že řeky už jsou na tom lépe jak dřív. A na používání plastů? to snad už je taková osvěta, že to ví všici

Já v tom souhlasím, že ochrana přírody je potřeba, nevypouštět sajrajty, ale je to jak se vším - všeho moc škodí. My se tady budeme sebemrskat, zakazovat plastový brčka, sbírat olej z pánviček, ale v Brazílii vesele dál kácí pralesy, v Indonésiii taky a o hrnutí odpadu do moře se není třeba ani bavit. Proč nejede Greta dělat osvětu tam? Myslím, že Evropa má ochranu přírody nastavenu dostatečně vysoko, není třeba to šroubovat ad absurdum. A pokrytecký pokus s elektroauty nás akorát ekonomicky zklividuje.

no sláva pochopil :-)
A teď je potřeba vzdělání do těch chudých zemí, a represi těch vychcánků co na tom vydělávají a valí prachy do jiných zemí.
To je asi ten největší bordel. Ona Gréta všechno pozoruje a ani do školy chodit nemůže. Má kvůli tomu zkažené dětství.:-)
No já myslím, že bod pro ní je, že se o tom začalo povídat.
Oni totiž ty chudí s tím nic dělat nezačnou. Oni nemohou bojují o to, aby měli co jíst a kde bydlet. Musí s tím začít něco dělat vyspělé státy.

proč myslíš? To je zase o tom vzdělání a zdravotnictví.
Ty si myslíš že kdyby u nás přestala být antikoncepce, že by byl takový problém s porodností???:-)
Ono když jim nepomůžeme my, teď když mužem, tak se nám to bohužel vrátí a už nic nezmůžeme.

Takhle to tam nefunguje.V Africe nepřestanou plodit děti,protože nemají co jíst.Naopak si pořídí dětí víc,aby jich pár mělo šanci přežít.Ta osvěta asi bude složitá.Když jim budeme jenom posílat jídlo,jen jim ulehčíme práci s jeho sháněním a taky si budou moci dovolit živit těch dětí ještě víc.To samé v Indii.Jediná Čína začala porodnost regulovat,ale příkazem a zase to vedlo k tomu,že všichni chtěli jen chlapce a tak za pár let nebudou mít mladé ženy na vdávání.Už to omezení snad zrušili nebo zmírnili.Že za pár let zase miliarda lidí v rozvojovém světě přibyde je celkem jisté a asi se dočkáme toho,že se tam brzy nevejdou a neuživí a tak začnou boje o nová území,jídlo a vodu.My v Evropě zatím budeme řešit nulové emise a plastová brčka.

Je to taky o mentalitě. Pokud nepřemýšlíš o budoucnosti, neplanujes a žiješ jen v přítomnosti, tak nebudeš řešit porodnost... Tohle oni nedovedou a ani nemají důvod.
Oni mají spoustu děti, protože deti jsou ty, které se o ně na stáří postarají. Je to úplně obráceně než u nás.

Nedovedu si představit, jak by tohle šlo jednoduše a rychle změnit. To je otázka min. 2 generaci zivota v jiném prostředí a ani pak si nejsem jistý, viz naše menšina.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru