Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Václav Klaus ml. kontra ODS?

Nějak ho oficiálně v ODS moc nechtějí. Protože je prý netolerantní, asi xenofobní, ne proevropský atd atd. Šup s ním pryč.

Uvažuji, zda dělají rozumně. Nebudu psát "dobře", protože v politice o to vůbec nejde, je potřeba chovat se tak, aby byl maximalizován "výnos", zisk strany v podobě preferencí, přetavený do maximalizace duší v parlamentu, ideálně s potenciálem být u koryta v první řadě. Vše ostatní je podružné. Tahle vizuální pejorativnost není míněna nijak ofenzivně, jsem hluboce přesvědčen, že tohle je hlavní cíl politického soupeření. Off record názory mnohých mocných, kteří by šli do holportu i s ďáblem, jen aby byli u lízu, budiž toho potvrzením.

Opravdu jsou jejich vedoucí představitelé přesvědčeni, že vyhozením V.K.ml. jejich preference poletí nahoru? Já jsem přesvědčen o opaku. Skutečný elektorát a jeho preference se od toho stranami idealizovaného IMHO dost liší.

Předmět Autor Datum
Klaus jim může hlasy přihrávat, ale taky ubírat. Ono je to s ním od zdi ke zdi, někdy s ním souhlasí…
Prasak 16.03.2019 18:53
Prasak
ono to není IMHO "bez obalu", spíše s cílem šokovat, podbízet se jednodušším lidem, ukázat, že je je…
touchwood 16.03.2019 18:57
touchwood
No, nějak tak "zaimponoval" určitým sociálním skupinám náš současný prezident. Je jeho cílem šokovat…
Prasak 16.03.2019 19:12
Prasak
ti hoši tam musí mít... Když je přísun korunek, kůže, žaludek i páteř to nějak snese..
L-Core 16.03.2019 19:20
L-Core
Hm, to bude asi ono, proč s tím nemám zkušenosti. Korunky mi nikdo až tak moc nepřisunuje, musím si…
Prasak 16.03.2019 19:31
Prasak
Klaus jr. je poloviční nácek (jako by byl z SPD) a nevidím jediný důvod, proč by jej měla ODS držet,…
touchwood 16.03.2019 18:55
touchwood
Pokouším se odlišit "vlastní pohled" a "mou očekávaný všeobecný názor". Že vedení ODS Klaus nesedí,…
L-Core 16.03.2019 19:06
L-Core
Jak jsem psal výše, ta strana nestojí jen na Kl. ml., ale spíš na tom, co poserou ti, co jsou aktuál…
Prasak 16.03.2019 19:16
Prasak
Je to exot ktery si nevrzne v zadne "solidni" politicke strane. Treba ho veme Vokamura, nebo to da d…
Dwane Dibbley 16.03.2019 19:29
Dwane Dibbley
Upřímně se divím, že toho demagoga a lháře, co sází na tupé publikum, neodstavili už dřív. V SPD a p…
vlk56 18.03.2019 11:44
vlk56
Heh. Tu vetu "A takhle je to u všeho." jsem si nejak podvedome priradila k tvemu prispevku jako kome…
merlouska 18.03.2019 11:54
merlouska
Proč by měl být ve straně, když se jeho názory čím dál víc odchylují od ideí strany? Od toho snad st…
Moas 05.04.2019 08:36
Moas
No tak proč....protože vznikla u nich v kuchyni? :-)
Kurt 05.04.2019 09:09
Kurt
V kuchyni... Zde jsou vzpomínky jednoho ze zakladatelů: petr-havlik-vaclav-klaus-jr-nema-se-zakladat… poslední
hynajs 06.04.2019 10:47
hynajs

Klaus jim může hlasy přihrávat, ale taky ubírat. Ono je to s ním od zdi ke zdi, někdy s ním souhlasím, někdy naopak. Ale možná z něj mají politicky korektní strach, že říká čím dál častěji věci bez obalu, přímo a nahlas.
Ale jestli jim to pomůže? IMHO to je spíš o tom, jak se znemožní ostatní strany, než že by natáhli další voliče čímkoliv, protože jejich minulost je s nimi svázána jako se stranou samotnou, nikoliv osazenstvem (i když to osazenstvo za ni mohlo).

No, nějak tak "zaimponoval" určitým sociálním skupinám náš současný prezident.
Je jeho cílem šokovat, nebo už to má v politice všechno "u prdele"? Já bych tam tak dlouho hrát divadýlko se škraboškama nevydržel, ti hoši tam musí mít všichni hroší kůži, kachní žaludky a hadí páteř.

Pokouším se odlišit "vlastní pohled" a "mou očekávaný všeobecný názor". Že vedení ODS Klaus nesedí, je mi jasné. Otázkou je, zda je (jakákoliv) strana zásadová či zda jí jde o volební výsledek za každou cenu, i za cenu odchýlení se od (proklamovaných) posvátných zásad.

Uvidíme každopádně časem. Paní L-Coreová (sledující TV) mi právě hlásí "dokonáno jest", tak jsem zvědav, zda ODS posílí či upadne.

Proč by měl být ve straně, když se jeho názory čím dál víc odchylují od ideí strany? Od toho snad strany jsou - aby sdružovaly lidi se stejným názorem. O názorech se jistě dá debatovat ale styl, jaký volí VKml, osobně nepovažuju za přiměřený.

V kuchyni...
Zde jsou vzpomínky jednoho ze zakladatelů: petr-havlik-vaclav-klaus-jr-nema-se-zakladatelskymi-idealy-ani-se-vznikem-ods-nic-spolecneho
odkud cituji:

Mohl bych jmenovat konkrétní osoby, které byly u vzniku ODS, místa, kde jsme se scházeli. Nezřídka se těchto přípravných sezení účastnil i Václav Klaus st., ale nikdy to nebylo u nich v kuchyni na sídlišti na Proseku, a nikdy u toho nebyl tehdejší student junior.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru