Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kauza korunových dluhopisů dokauzovala

Netvrdil jsem to? ;-)
https://www.kurzy.cz/zpravy/471509-korunove-dluhopisy-resi-policie-agrofert-podle-ni-nepochybil/

Od začátku jsem tohle vnímal pouze za mediální masírovku ze strany protivníků Babiše, která nemá s nějakým daňovým únikem nic společného.

Tak ještě odložit Čapí hnízdo a bude to. I v tom případě jsem přesvědčen o tom, že trestnost se neprokáže. Ne že by se nechtělo, ale že není.

Nejsem právník, neznám podrobnosti obého, jen si to daňově/účetně takto myslím. Vůbec to nevyjadřuje mé preference jakékoliv straně.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Doufám, že se čapák odkládat nebude. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-svedectvi-v-kauze…
vlk56 12.11.2018 23:01
vlk56
No to koukám ::) To je pomalu na anketu, jestli odstoupí tento týden nebo až příští..
L-Core 13.11.2018 11:31
L-Core
Neodstoupí, nemůže... Pokud to nepoloží socan s bolševikem, pojede se dál. Pokud položí, předčasné v…
Roker 13.11.2018 14:54
Roker
Jeho voličům to vadit nebude. Když jim nevadí ani další Burešoviny, tak tohle už prostě jen přejdou…
Prasak 13.11.2018 22:09
Prasak
Mně hlavně připadá hrozně vtipná ta argumentace jeho "voličů" (většinou začínají větou "Já teda Babi… nový
Roker 14.11.2018 23:27
Roker
Nechcem polemizovat o unose/neunose, ale zhrnme si fakty. Podla vsetkeho bol cely objekt ucelovo pre… nový
fleg 16.11.2018 10:19
fleg
Je jedno, co bude vypovídat. Záleží jen na tom,aby mluvil s policií a klidně i výpověď odmítnul - to… nový
Zarniwúp 16.11.2018 12:41
Zarniwúp
No, Bures jel synacka zakleknout, takze zadneho zvratu se nedockame. nový
Dwane Dibbley 17.11.2018 13:13
Dwane Dibbley
K tomu se ještě pojí ta zajímavost, že jako obhájce zastupuje AB juniora i AB seniora stejný advokát… poslední
Zarniwúp 22.11.2018 13:36
Zarniwúp

Mně hlavně připadá hrozně vtipná ta argumentace jeho "voličů" (většinou začínají větou "Já teda Babiše nevolím/nechci obhajovat, ale...), kdy výhradně řeší:

- Kdo tu svini Slonkovou platí
- To je ale hyenismus natáčet duševně nemocného člověka
- Oni ho natáčeli tajně hajzlové
.................

Prostě samotný výsledek toho všeho je absolutně nezajímá, neřeší to. Připomíná mi to, když byly zveřejněny odposlechy, kde Babiš autenticky přiznává, že zneužívá státní správu ke "klekání na firmy", které mu překáží, tak ti samí lidé vřeštěli, že "tajně nahrávat ministra financí jsou estébácké praktiky", ale samotný fakt absolutně neřešili...
To už mi fakt připadá férovější, když nějaký koblihář prohlásí: "No a co, jiní kradou víc, stejně podojil jen evropskou unii a aspoň postavil čapák, došlápl si na ty zlodějské podnikatele, kteří všeci kradou a já mu to hodím znovu!"

Toto mi přijde fakt víc fér, než když se fanatik snaží vymýšlet "argumenty" a působí to tak neuvěřitelně trapně...

Nechcem polemizovat o unose/neunose, ale zhrnme si fakty.
Podla vsetkeho bol cely objekt ucelovo prevedeny na mensiu firmu a vynaty z konzorcia, aby sa mohol uchadzat o dotacie a nasledne bol zase do konzorcia prijaty. Toto je viac ako podozrive.
Podozrive je tiez, ze podla tvrdenia Babisa maju obe jeho starsie deti psychicke problemy, syn schizofreniu, dcera bipolarnu poruchu. Otazka...preco potom prevadzal firmu/objekt pod ich spravu? Na druhej strane k prevodom doslo v case, ked minimalne syn (o dceri sa nic nehovori) chorobou podla vsetkeho netrpel, kedze lietal. Capi hnizdo (ako akciovka) bolo zlikvidovana v 2015, v 2015 dostal syn vypoved z aeroliniek a mozeme sa len domnievat preco. Mozno kvoli chorobe nepresiel testami. Dajme tomu.
Bolo logicke sa domnievat, ze ak v tom case uz bol chory, ze si Babis bral zrovna v tom case firmu spat (cize zlikvidoval povodnu akciovku).
Problem celeho hniezda je, ze som nikde na nete nenasiel nejaku analyzu celeho postupu z dostupnych faktov ako sa veci diali a vacsina clankov sa zaklada na tvrdeniach, ktore sa vsak o nic neopieraju.
Nechcem sa zastavat Babisa, ale jeho syn je chory naozaj, to vidiet na videu a priznava to aj on sam aj jeho matka. Zachytil som clanky, ktore naznacovali, ze chroeho jedinca z neho spravila len Babisova spolupracovnicka Protopova, co je blbost. Syn(matka) priznava, ze berie lieky (aj ked ine ako mu davala ona) aj v sucanosti a je pod dohladom (pravdepodobne) svajciarskych doktorov. Takze hypotezy o tom, ze blazna z neho robil otec len naoko su scestne.
A ak naozaj nie je syn v poriadku je jeho vypoved o unose a podpisovani papierov viac ako pochybna.
Osobne som presvedceny o tom, ze Babis je v tomto pripade vinny, ale karta so synom je v hone na neho pre mna bezcenna.

Je jedno, co bude vypovídat. Záleží jen na tom,aby mluvil s policií a klidně i výpověď odmítnul - to je to jediné, co brání uzavření vyšetřování - a o to se celou dobu hraje.
Víc než rok nejsou schopní ho najít i přes to, že je kontaktuje kvůli údajnému únosu. Žádné kontaktování švýcarů o možném únosu jejich občana, stačí fotka z Blavy.
Teď se můžou strhat a celý den (!) se jim neozývá. Už ti blbci volali do švajcu, že je jejich občan v možném nebezpečí?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru