Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kauza korunových dluhopisů dokauzovala

Já jen reagoval na to, že na neodsouzeného se pořád pohlíží jako na nevinného. "Vinen" je člověk až na základě rozsudku.

Trestní oznámení na kohokoliv kvůli čemukoliv může podat kdokoliv. To je už občas v Česku takový folklór.

Když podám na tebe "trestní oznámení", že jsi mi ukradl tři koruny nebo pozemky na Měsíci, policie to nakonec také odloží. Že jsi lump :-), to si mohu myslet i pak a pokoušet se soudit znova a znova. K soudu to ale policie - protože nemá v ruce nic, co by svědčilo o spáchání trestného činu - nedá. Z hlediska práva jsi pořád nevinný.

A stejně tak si myslím, že je to i v případě korunových dluhopisů, nic "trestného" nemají v ruce. Jsem přesvědčen, že kdyby měli, tak tu žalobu podají (..pokud bych si to nemyslel, tak to bych musel předpokládat, že opravdu žijeme v plnohodnotné banánové republice, a tak špatně na tom snad - i přes spoustu lumpáren, co se tu děje - nejsme..) Že se někdo při slově "Babiš" opupínkuje, s tím slepé trestní právo nepočítá.

--
Znova: nijak nevyjadřuji komukoliv své sympatie či zášť, je to jen můj čistě pragmatický názor.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat