Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Zrušení střídání zimního a letního času

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/482082-evropska-komise-navrhne-zruseni-stridani-zimniho-a-letniho-casu.html

Osobně se mi střídání letního a zimního líbí. V zimě je ten správný čas, v létě je o hodinu déle světlo. Vstávání ale řešit nemusím, do práce nechodím. Za minulého režimu jsem se se vstáváním do práce rychle vypořádal, ale to jsem byl mlaďoch :)

Pokud by prošel jen letní čas, bylo by to dost nepříjemné pro školáky, kolem zimního slunovratu by chodili do školy za hluboké tmy.

Jak to cítíte vy?

---
Otázkou je, jak rychle ta případná změna vůbec může dojít v platnost. Nemám nejmenší představu, ale tipnul bych si pár let.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud bude u nás jiný čas než v Německu,tak si přiznejme,že každý,opravdu 99% lidí má nějaké zařízen…
kozakl 06.09.2018 07:48
kozakl
Jiný čas než v Německu na 99,99% mít nebudeme. Já takové zařízení nemám, holt 1% :)
L-Core 06.09.2018 12:02
L-Core
Doufám,že víš o čem je řeč. DCF77
kozakl 06.09.2018 13:00
kozakl
Troufám si odhadnout, že takové zařízení taky nemám.
Wikan 06.09.2018 13:32
Wikan
Jakýkoliv budík,řízený rádiem,teploměry s hodinami. Domácí meteostanice a řada dalších. No .. není p…
kozakl 06.09.2018 16:38
kozakl
Žádné hodinové péro nenatahuju a přesto mám na všech důležitých zařízeních správný čas. To je div, c…
Wikan 07.09.2018 09:34
Wikan
To není div,to je DCF77. :puff:https://arduino-shop.cz/arduino/1104-prijimaci-modul-dcf1-1500635982.…
kozakl 07.09.2018 09:45
kozakl
Ne, není. Na žádném ze svých zařízení tohle nemám.
Wikan 07.09.2018 09:48
Wikan
Nevadí,nech to pro jiné. Buď nevíš o co jde,nebo jen miluješ staré netechnické věci. Většina populac…
kozakl 07.09.2018 09:51
kozakl
Tvoje osoba nezastupuje většinu populace.
Prasak 07.09.2018 10:35
Prasak
No nevím,teda. Podle tebe to vypadá,že vysílač Mainflingen přijímám jen já.
kozakl 07.09.2018 14:42
kozakl
Podle tebe to vypadá, že vysílač Mainflingen přijímají všichni.
Prasak 07.09.2018 14:46
Prasak
Souhlas,on zatím jiný není. Možná po chaosu co nastane někde zrušením SLEČ by mohla začít vysílat To…
kozakl 07.09.2018 15:04
kozakl
Chaos nenastane, protože to budeme mít ve střední Evropě všichni stejné. My, Slováci i Němci. Pro ty…
L-Core 07.09.2018 15:45
L-Core
No, může to bejt překvapivě fofr: ... Poslední slovo budou mít členské země, které s největší pravd…
Zdenál 07.09.2018 19:07
Zdenál
Ano,hlasovalo velice málo lidí,ale vůbec nešlo o nějaké závazné hlasování,které by něco "schvalovalo…
kozakl 07.09.2018 20:09
kozakl
No to sice ne, ale na základě toho hlasování už začal konat Europarlament: ... pro Evropský parlame… poslední
Zdenál 08.09.2018 09:29
Zdenál

Chaos nenastane, protože to budeme mít ve střední Evropě všichni stejné. My, Slováci i Němci. Pro ty, kdo jsou závislí na tom tvém vysílači, to problém nebude, protože si nachystají "nový čas" a tím to bude vyřešeno. Pro Čechy i Němce.

Ale jak už tu někdo psal, taky si myslím, že i kdyby to definitivně schválili dnes, bude trvat několik let, než to vejde v platnost.

No, může to bejt překvapivě fofr:

... Poslední slovo budou mít členské země, které s největší pravděpodobností přihlédnou k přání obyvatel, kteří další střídání času odmítají. Spekulovalo se přitom, že čas si naposledy posuneme letos 28. října.
Europoslanci se ale více přiklánějí k variantě, že poslední změna času proběhne příští rok na jaře. "Doufáme, že se vše stihne do konce volebního období. Pak by se možná ještě v březnu naposledy změnil čas ze zimního na letní a uvidíme, jestli to už i tak zůstane," řekla slovenskému serveru pluska europoslankyně Anna Záborská....

Mě nejvíc štve, že to euro-hlasování o zrušení času proběhlo velice nenápadně a ještě k tomu bylo načasovaný na prázdniny a dovolený - od 5. července do 16. srpna. Vůbec jsem ve zpravodajství nezachytil, že něco takovýho probíhá. A když jsem po tom pátral zpětně, našel jsem z hlavních zpravodajských webů jen 6. července(!) článek na iDnesu (v sekci techNet!!), že hlasování bylo zahájeno. Hlavní zpravodajství, Aktuálně, nebo Novinky - vůbec nic!. Jen Blesk, iRozhlas,, web TV Nova. Pak se objevilo 16. srpna v Denících, že je poslední den pro hlasování. Celkem hlasovalo jen 1% lidí z EU. Sice bylo 80% pro zrušení, ale připadá mi to hodně nedemokratický, rozhodovat jen podle 1% lidí...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru