Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tiez ma vytaca Babis, ale nie kvoli vlakom

Hlas ludu uz matematicky a statisticky vyvracia fakt, zeby bol bozi ako sa casto prezentuje.
Ak sa vratime k myslienke z Hviezdnej pechoty, kde Heinlein rozoberal zaujimavu myslienku o tom kto ma byt plnohodnotny obcan a kto ma pravo volit tak je to mozno cesta ako sa dostat k vlade elit.
Zober si fakt, ze hlas cigana z osady (je to len priklad) ma rovnaku vahu vo volbach ako tvoj. Az na to, ze ten typek za cely zivot nic nespravil a len si tak vegetuje a do urny hodi toho, kto mu za to zaplati. A keby aj nie cim nizsie IQ tym lahsie vies ovplyvnit pudy cloveka a byt demagogicky. Ale co spravis ked viac ako polovica naroda ma lahko ovplyvnitelny nazor? Preco asi tak vyhravaju volby demagogovia, preco asi maju desiatky percent strany, ktore by si inak ani nepipli?
Za normalnych okolnosti by Zeman nemal sancu v prezidentskych volbach. Zemana kopec ludi volilo ako svoj vzdor voci sucasnemu systemu a klasickym politikom/stranam. Ja to chapem, tiez by som ho mozno volil, tiez mi lezu nase momentalne elity na nervy a neviem ako inak by som uz vyjadril svoj nazor, ze uz mam toho dost.
Nazor vacsiny takmer nikdy nie je ten najlepsi nazor, preco som ti snad vysvetlil.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat