Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Váš nejkrásnější umělecký zážitek

Po smršti politických debat nahazuji téma z jiného soudku: co považujete za Váš nejkrásnější zážitek, spojený s uměním. Může to být nějaký koncert, film, kniha, socha, obraz, ... - zkrátka cokoliv.
U mně jednoznačně vede záznam divadelního představení muzikálu Fantom opery z Roayl Albert Hall, konaný u příležitosti 25 let vzniku muzikálu a jeho nepřetržitého uvádění na Londýnské scéně (záznam před pár lety běžel opakovaně na ČT ART).
Je to mrazivě dokonalé a nadpozemsky krásné představení, neuvěřitelná pastva pro oči i uši. Všemu vévodí výkony ústřední dvojice Fantoma (Ramin Karimloo) a Christiny (Sierra Boggess). Sám Andrew Lloyd Weber označil Sierru Boggess za "nejlepší Christinu všech dob". Už jsem to viděl snad 10x a vždycky mě to ohromí, obdivuji zejména andělskou Sierru Bogges, kolik emocí dokáže dostat do svého úžasného hlasu. Malé ochutnávky: část titulního duetu, Think Of Me, Masquerade.

Předmět Autor Datum
Z doby nedávné určitě vystoupení Mireille Mathieu minulý týden v pakulu. nový
jirka44 05.11.2017 18:50
jirka44
V létě jsme byli v Kroměříži, kde mě nadchnul interiér kostela sv. Jana Křtitele. nový
IQ37 05.11.2017 19:27
IQ37
Jo, vypadá to moc pěkně. V Kroměříži jsem byl letos v Květné zahradě, taky krása. nový
Zdenál 05.11.2017 19:39
Zdenál
Taky jsme tam zavítali. nový
IQ37 05.11.2017 20:37
IQ37
Pěknej kostel najdeš ve Křtinách. Monumentální. nový
Prasak 05.11.2017 20:19
Prasak
Vypadá krásně - zvenku i zevnitř (podle fotek). Je to pro mě trochu z ruky, ale uvidíme... Není to z… nový
IQ37 05.11.2017 20:35
IQ37
Pěknejch kostelů je po republice plno - namátkou bazilika na Hostýně, kostel v Neratově v Orlických… nový
Zdenál 06.11.2017 19:48
Zdenál
Koncert Pink Floyd. nový
L-Core 06.11.2017 15:25
L-Core
Bude to možná znít divně, ale asi pražský koncert Sepultury - představení alba Roots. nový
Zarniwúp 06.11.2017 18:56
Zarniwúp
Proč by to znělo divně? Každýmu se samozřejmě můžou líbit jiný věci. Na mě už je Sepultura moc tvrdá… nový
Zdenál 06.11.2017 19:36
Zdenál
No samotný groove metal, i když si ho rád poslechnu a Sepulturu mám rád, bych zase za nějaký extra k… nový
Zarniwúp 06.11.2017 22:04
Zarniwúp
Grave Digger před třemi lety ve Zlíně. poslední
mif 07.11.2017 19:43
mif

No samotný groove metal, i když si ho rád poslechnu a Sepulturu mám rád, bych zase za nějaký extra kulturní požitek nepovažoval. Ale tohle bylo vyloženě představení, Roots údajně vychází z rytmů brazilských indiánů, takže se Sepulturou do bubnů mlátili i ti indiáni (prý indiáni, čert ví, jestli byli praví). Mělo to každopádně náboj, ježily se z toho chlupy na rukou. Podobně jsem prožil první pražský koncert ZZTop, ale na ty sem se těšil jak malej už předem... Na Sepulturu mě vytáhl kamarád a zacloumala se mnou bez předchozího očekávání.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru