Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Superhrubá mzda

Dokáže mi někdo vysvětlit, co se to zase před volbama spustilo? Na mě jde dojem, že všichni chtějí zrušit superhrubou mzdu, ale co si pod tím kdo představuje?
Jde jen o to, aby (A) to numero zmizelo z výplatních pásek, (B) chtějí počítat daň z příjmu z hrubé mzdy, nebo (C) chtějí zrušit odvody zaměstnavatele?
Sám předpokládám, že jde jen o možnost A, co oči nevidí, srdce nebolí, ale co si pod "zrušíme superhrubou mzdu" představujete vy?

Předmět Autor Datum
Jednoznačně (B). Myslím si ale, že nakonec nic nezruší. A je to úplně jedno, protože pro člověka je…
L-Core 05.09.2017 14:04
L-Core
Takže návrat progresivní daně... no o tom se taky mele už nějakou dobu.
Zarniwúp 05.09.2017 15:09
Zarniwúp
Progresivní daň považuji za levičácký svinstvo. Proč má být někdo trestán za to, že vydělá víc? Už t…
Prasak 05.09.2017 16:44
Prasak
Presne tak, zarabam viac platim viac, pretoze ak je dan 20% tak zo 100k je 20k dani, ak niekto zarob…
fleg 05.09.2017 20:07
fleg
Já se samozřejmě s tou progresivní daní unáhlil. O ní tuším mluvil někdy na jaře Sobotka. Byla tu do…
Zarniwúp 05.09.2017 21:19
Zarniwúp
Pořád progresivita existuje (nula daně, 15%, 22%) A od určité výše se procento zatížení naopak sniž…
L-Core 06.09.2017 14:13
L-Core
Nula mi nedošla - nezdanitelné minimum?, moje chyba. A 22%, to je těch 7% navíc solidární daně, ne?… poslední
Zarniwúp 06.09.2017 22:11
Zarniwúp
(A) a (B) jedno bez druhého snad nejde, ne?
Wikan 05.09.2017 16:20
Wikan
No není to ani pár let, co se psalo o sh mzdě právě ve smyslu, že by neměla být na páskách uváděna.…
Zarniwúp 05.09.2017 17:00
Zarniwúp
To mně by to teda překvapilo dost. Navíc netuším, jak by k tomu chtěli zaměstnavatele donutit. Aby m…
Wikan 05.09.2017 17:32
Wikan
Ing. et Ing. to vysvětluje možným voličům zde. Nepředstavuji si raději nic.
karel 05.09.2017 18:51
karel
A sak vysvetlil to pekne a dava to istu logiku. Ale zase keby velmi chceli ludom pomoct jednoduchsie…
fleg 06.09.2017 08:20
fleg
Ale to by zase neměli co dělat programátoři nových systémů a hordy lidí, kteří musí změny "zavést do…
L-Core 06.09.2017 14:09
L-Core

Presne tak, zarabam viac platim viac, pretoze ak je dan 20% tak zo 100k je 20k dani, ak niekto zarobi 10k tak na daniach zaplati len 2k, Na tieto argumenty vsak populisti nikdy nereaguju.
Btw nie je to zbran laviciarov, je to zbran populistov a pouziva sa napriec celym svetom uz vyse sto rokov.
Zoberme tym milionarskym nech aj my chudobni mama dost!!!

Nula mi nedošla - nezdanitelné minimum?, moje chyba.
A 22%, to je těch 7% navíc solidární daně, ne? Tak to na sobě můžu taky demonstrovat nevědomost z toho, že se mě tahle daň přímo netýká. Asi tak, jako lidi z firmy před rokem 2008 nechápali/nevěděli, že existuje i sazba 32%, kterou jsem sakra poznal na výplatě, když jsem to přehnal s výkony... (Ano, kontroloval jsem si předpokládanou hrubou mzdu, protože jsem věděl, že když to přeleze určitou mez, budu to vidlema házet státu, já budu sedřenej jak debil, ale na pásce se to hne tak maličko, že to nestojí za to. Natáhnout tak, aby to mělo smysl a vložená aktivita se projevila adekvátně - samozřejmě subjektivní měřítko - bylo nereálné. Jednoduše řečeno, vydělávat s daní 32% byla debilita, nedělal to nikdo.)
Mohu na sobě demonstorovat demotivující vliv progresivní daně. :-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru