Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vozíte v autě nějakou speciální výbavu navíc?

Vozíte v autě něco navíc pro nouzový případy, krom předepsané povinné výbavy?
Já ano:
- hasičák
- nějaký nářadí (klíče, šroubováky, kleště, sadu klíčů Torx)
- "pavouky" na střešní nosič
- pracovní rukavice
- vojenskou lopatku (na posyp v zimě)
- malá sekyra (nějak mi v autě kdysi zbyla a od tý doby ji vozím)
- svítilnu na 10W žárovku na dlouhým kabelu do zdířky pro zapalovač
- pumpu na kola, tlakoměr na kola
- měl jsem hadru na utření špinavých ruk
- odmrazovací sprej na okna
- škrabky na okna
- smetáček na sníh
- litr motorovýho oleje
- starej, ale funkční stěrač, kdyby se stávající nenávratně poškodil
- hromadu nákupních tašek
- nyní už dvě prošlý lékárničky (+ novou pro policajty)
- deku (přikrývku)

Když to tak po sobě čtu, tak toho vozím navíc vcelku dost. Většinu mám nacpanou pod dvojitým dnem kufru, bez toho bych to asi měl problém umístit.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
V podstatě podobně s tím, že tam nemám hasičák (ač se ho snažím koupit už několik let) a v autě to n…
Zarniwúp 03.09.2017 17:17
Zarniwúp
Ten olej tam mám na průběžný dolívání, jednou za čas auto fňákne hlášku na displeji, že oleja je mál…
Prasak 03.09.2017 18:46
Prasak
nějak nechápu... :-) Já jsem do žádného svého auta nikdy olej nedoléval, vždy vydržel do výměny.
touchwood 04.09.2017 15:17
touchwood
Můj model motoru žere ve vyšších otáčkách trochu víc, četl jsem stížnosti jiných majitelů, kteří s t…
Prasak 04.09.2017 15:32
Prasak
Já mám taky 5W30 a běžně jezdívám rychle a po dálnici, jen si dávám pozor, abych nevytáčel motor zas…
touchwood 04.09.2017 21:23
touchwood
No to je sice fajn, ale kvůli trošce oleja jednou za půl roku nebudu měnit auto, co má teprve 70 tyč…
Prasak 04.09.2017 21:41
Prasak
tak to já mám už o sto víc. :-P poslední
touchwood 08.09.2017 21:56
touchwood
Nejdůležitější je bouchačka. nový
Kiksfix 08.09.2017 03:01
Kiksfix

V podstatě podobně s tím, že tam nemám hasičák (ač se ho snažím koupit už několik let) a v autě to nechávám jen sezónně (v létě nevozím to rozmrazovadlo..). Olej nevozím.
Navíc tedy kladivo na okna s integrovaným řezákem na pásy. A od jisté doby stříbrnou lepící pásku a stahovací pásky (na provizorní opravu trubky turbo - cooling stačilo pro dojetí).

Ten olej tam mám na průběžný dolívání, jednou za čas auto fňákne hlášku na displeji, že oleja je málo, že dolít. Takže půllitr doliju a zbytek nechám v kufru. Kdybych tu pixlu odlifroval do sklepa, tak bych to pak nedolil nikdy.

Pokud jde o hasičák - možná je to paranoia, ale koupil jsem si dvojkilovku aj do bytu.

Můj model motoru žere ve vyšších otáčkách trochu víc, četl jsem stížnosti jiných majitelů, kteří s tím jezdili hodně po dálnici. A letos jsem to taky trošku víc honil, takže to sežralo trochu víc, než obvykle. Zatím jsem se vešel do litru oleje na 15 tisíc km.
Když jsem měl Oktávku, tak jsem dolíval taky, ale hodně záleželo na typu oleje. Když jsem z řídkýho (asi 5W30, nepamatuju), přešel na 10W40, tak spotřeba oleje výrazně klesla. A do současnýho auta dávám předepsanej od výrobce, tady 5W30.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru